Express-Miejski.pl

Sezon dożynkowy w gminie Ziębice rozpoczęty

W minioną niedzielę (23 sierpnia) w Niedźwiedniku odbył się festyn dożynkowy. Jest to jeden z pierwszych festynów organizowanych w gminie Ziębice w tym roku.

Już 29 sierpnia będziemy mogli uczestniczyć w festynie w Rososznicy, na który zarpaszają Sołtys oraz Rada Sołecka wsi. Wśród przewidzianych atrakcji znajda się między innymi konkursy i loterie oraz przede wszystkim zabawa taneczna przy muzyce zespołu DUO FORTE.

Tego samego dnia, w sobotę wieczorem zabawą taneczną przy zespole ROTERSI rozpocznie się pierwszy dzień dożynek w Biernacicach. W niedzielę, zaraz po mszy świętej i uroczystym otwarciu dożynek, dzieci i dorośli będą mogli na boisku sportowym wziąć udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych (cięcie drzewa, bieg w workach, przeciąganie liny itd.). Ponownie jak dzień wcześniej imprezę zakończy zabawa taneczna.

Tydzień później mieszkańcy Nowego Dworu zapraszają na festyn dożynkowy do siebie. Już w sobotę 5 września od godziny 18:00 będzie można zrelaksować się przy muzyce zespołu ESTRADA, natomiast w niedzielę uczestniczyć w poświęceniu wieńca dożynkowego, konkursach i loteriach oraz zabawie tanecznej.

Już 13 września w Dębowcu odbędą się Dożynki Gminno-Powiatowe, o których pisaliśmy już wcześniej - Dożynki w Dębowcu - gmina Ziębice.

Na brak zajęć narzekać nie można. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie - zatem zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach!

ankli

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sezon dożynkowy w gminie Ziębice rozpoczęty

  2009-08-25 14:11:59

  ankli

  W minioną niedzielę (23 sierpnia) w Niedźwiedniku odbył się festyn dożynkowy. Jest to jeden z pierwszych festynów organizowanych w gminie Ziębice w tym roku.

 • 2009-08-27 14:46:57

  zocha

  sezon dożynkowy w pełni, ale rolnicy to chyba w tym roku nie mają zbytnich powodów do świętowania? grad, deszcz, zniszczenie plonów, do tego obniżki cen za zboże.. no, super..

 • 2009-09-01 12:38:52

  gość: ~misiek

  ostatnio dodany post

  no płakać mają? co zrobić, takie życie. Fakt faktem - w tym roku pogoda nie była dla nich łaskawa, ale mam nadzieje, ze za rok się odbiją.

REKLAMA