Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Bezrobocie w naszym powiecie

  2009-11-20 Powiat

  Bezrobocie w naszym powiecie

  Zima coraz bliżej. Przed nami szał zakupów świątecznych. Pojawia się pytanie: skąd wziąć pieniadze na prezenty, czy w wielu przypadkach nawet na uroczystą kolację. Sprawdziwliśmy sytuację na rynku pracy w ostatnich miesiącach na terenie naszego powiatu.

  skomentuj

 • Odszedł Franek Kamiński

  2009-11-18 Ząbkowice Śląskie

  Odszedł Franek Kamiński

  Każde miasto posiada coś wyjątkowego. Każde miasto posiada również kogoś dla siebie specyficznego. W dniu dzisiejszym Ząbkowice żegnają jednego z najbardziej charakterystycznych mieszkańców– Franka Kamińskiego, przez większość znanego jako Franka Organka.

  liczba komentarzy 24

 • Nachalny pośrednik zatrzymany

  2009-11-16 Stoszowice

  Nachalny pośrednik zatrzymany

  Policjanci zatrzymali 26-latka, który groził swoim znajomym. Najpierw zaproponował, że znajdzie kupca na ich ziemię a potem domagał się za to zapłaty. Sprawcy za tego typu wymuszenie grozi 10 lat więzienia.

  skomentuj

 • Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  2009-11-16 Bielawa

  Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  W sobotę 7 listopada w Dzierżoniowie odbył się oficjalny bankiet bielawskiej drużyny footballu amerykańskiego OWLS z okazji zakończenia sezonu PLFA 2009.

  skomentuj

 • Patriotyzm po polsku

  2009-11-16 Ząbkowice Śląskie

  Patriotyzm po polsku

  Obchody z okazji 11 listopada już za nami. Dlaczego do nich wracam? Uczestnicząc w obchodach i obserwując biorących w nich udział ludzi nasunęła mi się pewna refleksja. Rocznica odzyskania niepodległości powinna być powodem do radości, ale nasze, polskie obchody są...

  liczba komentarzy 16

 • Cafe Franco w Ząbkowicach

  2009-10-29 Ząbkowice Śląskie

  Cafe Franco w Ząbkowicach

  Doczekaliśmy się! W Ząbkowicach otwarto nowy lokal, który nie jest pizzerią. Nie wierzycie? A jednak. Na ulicy Kłodzkiej 16 października otwarto CAFE FRANCO.

  liczba komentarzy 38

 • X-lecie Powiatu świętem urzędników

  2009-10-28 Powiat

  X-lecie Powiatu świętem urzędników

  Za nami X-lecie Powiatu. Wielkie wydarzenie nie tylko dla władz, ale i mieszkańców. Niestety Ci drudzy zostali praktycznie pominięci w obchodach, wydawać by się mogło, ważnego dla nich święta. Uroczystości skupione były jedynie wokół wysoko postawionych...

  liczba komentarzy 9

 • Gmina Ciepłowody się rozwija

  2009-10-27 Ciepłowody

  Gmina Ciepłowody się rozwija

  Aż 75 698,66 zł dofinansowania otrzyma gmina Ciepłowody na rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej w Urzędzie Gminy Ciepłowody wraz z instalacją stanowisk kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz wprowadzeniem elektronicznego obiegu dokumentów.

  liczba komentarzy 6

 • Dwa turystyczne szlaki powiatu dotowane

  2009-10-27 Powiat

  Dwa turystyczne szlaki powiatu dotowane

  Z powiatu ząbkowickiego aż dwa projekty uzyskają dofinansowanie w ramach Działania 6.4. Turystyka kulturowa „na szlakach”. Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozdzielił na wszystkie wnioski niemal 75 mln zł unijnych dotacji.

  skomentuj

 • Remont Bastionu Kawalier zakończony

  2009-10-23 Srebrna Góra

  Remont Bastionu Kawalier zakończony

  Stan techniczny Bastionu Kawalier od dłuższego już czasu był przedmiotem szczególnej troski obecnego gospodarza twierdzy - spółki Forteczny Park Kulturowy, która od kilku lat prowadzi intensywne prace remontowe i adaptacyjne, próbując w ten sposób nadrobić lata...

  skomentuj

 • Schizofrenia sukcesem pomimo drobnych nieporozumień

  2009-10-23 Ząbkowice Śląskie

  Schizofrenia sukcesem pomimo drobnych nieporozumień

  W czwartek 22 października Ziębickie Centrum Kultury gościło artystów z ząbkowickiego stowarzyszenia SAK ze spektaklem „Schizofrenia” według scenariusza Zbigniewa Szermera, w reżyserii Stanisława Susza. Na sali widowiskowej ZCK zgromadzili się widzowie nie...

  liczba komentarzy 7

 • Szczęśliwa kolektura

  2009-10-22 Ząbkowice Śląskie

  Szczęśliwa kolektura

  Dziś (22-09-2009) w kolekturze znajdującej się w ząbkowickim Rynku padła najwyższa wygrana w zdrapkę Krzyżówka. Szczęsliwy posiadacz zdrapki jest bogatszy o 40.000 zł.

  liczba komentarzy 3

 • Szlakiem legend bardzkich

  2009-10-22 Bardo

  Szlakiem legend bardzkich

  W październiku Centrum Kultury i Promocji w Bardzie rozpoczęło realizację projektu „Szlakiem legend bardzkich", nagrodzonego w ramach konkursu Fundacji Wspomagania Wsi.

  skomentuj

 • Nowy klub w mieście "Zero"

  2009-10-19 Ząbkowice Śląskie

  Nowy klub w mieście "Zero"

  Postanowiliśmy rozpocząć serię artykułów poświęconych miejscom (kawiarniom, pizzeriom, klubom, sklepom, urzędom) w naszym mieście, w których mieliśmy lub bardzo byśmy chcieli (ale z różnych powodów się nie udało) mieć przyjemność pojawienia się w nim.

  liczba komentarzy 57

 • Odpowiedź w sprawie składowiska liści i gałęzi

  2009-10-19 Ząbkowice Śląskie

  Odpowiedź w sprawie składowiska liści i gałęzi

  Całkiem niedawno zainteresowaliśmy się składowanymi przez ZGK gałęziami oraz liśćmi w okolicach "wojskowej górki". Niezwłocznie napisaliśmy w tej sprawie do Franciszka Gawędy - Członka Komisji ds. Przestrzegania Prawa i Porządku, aby wyjaśnić zaistniałą...

  liczba komentarzy 3

 • Gmina Ziębice zakończyła kolejne inwestycje

  2009-10-19 Ziębice

  Gmina Ziębice zakończyła kolejne inwestycje

  W dniu 08.10.2009r Gmina Ziębice dokonała odbioru robót drogowych związanych z wykonaniem przebudowy nawierzchni drogowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Wigańcice oraz przebudowa nawierzchni drogi gminnej na odcinku Skalice – Raczyce...

  skomentuj

 • Zdolny pirotechnik

  2009-10-19 Kamieniec Ząbkowicki

  Zdolny pirotechnik

  Broń i pistolet własnej roboty znaleźli policjanci u 51-letniego mężczyzny. Jak twierdził militaria i pirotechnika to jego hobby. Za nielegalne produkowanie broni palnej i jej posiadanie grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

REKLAMA