Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Świat na wyciągnięcie ręki

  2012-02-15 Wrocław

  Świat na wyciągnięcie ręki

  Powstawał 29 miesięcy, kosztował 300 milionów złotych i będzie mógł obsłużyć nawet 3 miliony pasażerów rocznie. Nowy terminal wrocławskiego lotniska będzie teraz wizytówką całego regionu. Zwłaszcza, że otwiera przed wszystkimi zupełnie nowe możliwości...

  liczba komentarzy 1

 • Wirtualna Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie

  2012-02-10 Ziębice

  Wirtualna Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie

  Od 1 stycznia do 31 maja 2012 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie realizowany jest projekt: “Wirtualna Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie ” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX działania 9.5...

  skomentuj

 • Wykonanie prac zabezpieczających Wiadukt Żdanowski

  2012-02-07 Srebrna Góra

  Wykonanie prac zabezpieczających Wiadukt Żdanowski

  Gmina Stoszowice otrzymała dotację w wysokości 800.000,00 zł na wykonanie pierwszego etapu prac zabezpieczających w ramach remontu i rewaloryzacji Wiaduktu Żdanowskiego.

  skomentuj

 • Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  2012-01-31 Ząbkowice Śl.

  Burmistrz zaprasza Przedsiębiorców do wspólnego bezpłatnego projektu

  Zwracamy się do wszystkich Przedsiębiorców z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie z zaproszeniem wydania wspólnego folderu reklamującą Państwa działalność. Rozpowszechniany on będzie bezpłatnie podczas imprez, wśród Gości, w instytucjach oraz na targach i pokazach....

  skomentuj

 • Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  2012-01-30 Ziębice

  Postępy prac projektów unijnych w Ziębicach

  W miesiącu grudniu 2011 r. wykonawca budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice wykonał ponad 700 mb kanalizacji sanitarnej. Prace prowadzono na ulicy Oławskiej i Krótkiej w Ziębicach oraz w Henrykowie, Nowym Dworze, Witostowicach oraz Wadochowicach.

  skomentuj

 • Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  2011-11-27 Henryków

  Otwarcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie

  25 listopada w Henrykowie odbyło się uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków - przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu "Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Henryków oraz budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Ziębice".

  skomentuj

 • O rewitalizacji zabytkowych organów

  2011-11-21 Bardo

  O rewitalizacji zabytkowych organów

  Jeden z najokazalszych instrumentów schyłkowego baroku zachowany na Dolnym Śląsku, zdobiony rokokową, piękną dekoracją. Mowa o XVIII-wiecznych bardzkich organach barokowych, które oglądał dziś wicemarszałek Radosław Mołoń podczas spotkania z władzami Barda.

  skomentuj

 • Solary w Ząbkowicach Śląskich

  2011-11-18 Ząbkowice Śląskie

  Solary w Ząbkowicach Śląskich

  16 listopada zakończyła się realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicach: Bonifratrów, Makowej i Melioracyjnej w Ząbkowicach Śląskich.

  liczba komentarzy 6

 • Reszka = Mercedes

  2011-11-18 Braszowice

  Reszka = Mercedes

  Od 12 listopada w Katalogu Sił i Środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich widnieje nowa pozycja: średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes – Benz Atego 1429, należący do strażaków ochotników z Braszowic.

  liczba komentarzy 8

 • Ulica Kolejowa - czy coś się dzieje w tej sprawie?

  2011-11-17 Ząbkowice Śląskie

  Ulica Kolejowa - czy coś się dzieje w tej sprawie?

  O pierwszych uszkodzeniach w jezdni na ulicy Kolejowej informowaliśmy w połowie stycznia bieżącego roku. Pojawiły się one niemal cztery miesiące od momentu oddania drogi do użytku. Okres gwarancyjny wynosi trzy lata, jednak od chwili powstania mankamentów nic w tej...

  liczba komentarzy 55

 • Rozruch oczyszczalni w Henrykowie

  2011-11-16 Henryków

  Rozruch oczyszczalni w Henrykowie

  Trwają prace Komisji Rozruchowej w związku z zakończeniem robót instalacyjno – budowlanych na obiekcie oczyszczalni ścieków w Henrykowie.

  skomentuj

 • Składowisko odpadów zrekultywowane

  2011-11-16 Braszowice

  Składowisko odpadów zrekultywowane

  W dniu 14 listopada nastąpił oficjalny odbiór odkładanej od wielu lat inwestycji pn. "Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Braszowicach".

  skomentuj

 • Budowa placu zabaw w Zwróconej

  2011-11-07 Zwrócona

  Budowa placu zabaw w Zwróconej

  W ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" przy Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej trwa budowa placu zabaw.

  skomentuj

 • Nowe zatoczki autobusowe w Sieroszowie i Jaworku

  2011-11-07 Ząbkowice Śląskie

  Nowe zatoczki autobusowe w Sieroszowie i Jaworku

  W wyniku zadania realizowanego wspólnie przez Gminę Ząbkowice Śląskie oraz Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich w miejscowościach Jaworek oraz Sieroszów powstały nowe zatoczki autobusowe.

  liczba komentarzy 2

 • Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  2011-11-03 Ząbkowice Śląskie

  Dotacje celowe na ratowanie zabytków

  W dniu 3 listopada w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich doszło do przekazania umów na dotacje celowe dofinansowujących prace konserwatorskie i roboty budowlane przy obiektach zabytkowych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na terenie Gminy...

  skomentuj

REKLAMA