Express-Miejski.pl

Podpalenia, pożary, kolizje – podsumowanie weekendu

Straż pożarna fot.: istock.com

Pożar stodoły i garażu, kolizja drogowa, podpalenie samochodów. Te zdarzenia z minionego weekendu wymagały interwencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Od piątku do niedzieli, 25-27 maja br., ząbkowiccy strażacy brali udział w 15 zdarzeniach, w tym czterokrotnie wyjeżdżali do pożarów kontenerów, czterokrotnie do pożarów traw oraz raz do kolizji drogowej.

Sobota, 26 maja, była najbardziej pracowitym dniem dla PSP z Ząbkowic Śląskich. Nad ranem strażacy otrzymali wezwanie do pożaru garażu w Bożnowicach. W zdarzeniu brały udział trzy zastępy, w tym jeden PSP i dwa OSP. Spalił się garaż oraz składowane w nim dwa motorowery, piły spalinowe do drewna i materiały budowlane. Wysokość strat oszacowano na 10 tys. zł.

Tego samego dnia jednostka z Ząbkowic Śląskich wyjeżdżała do dużego pożaru stodoły w Niedźwiedziu, w gaszeniu którego brało udział łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia palił się budynek stodoły oraz przyległe do niego chlewnia i wiata. W wyniku pożaru gospodarz stracił 12 ton słomy, 30 ton siana, 10 m3  drewna opałowego, 4 m3 desek, 700 kg nawozu oraz maszyny rolnicze typu kombajn do buraków i przyczepy ciągnikowe. Straty oszacowano na około 250 tys. zł. Po ugaszeniu pożaru nastąpiły prace rozbiórkowe.

Trzecie zdarzenie, które miało miejsce w sobotę to pożar dwóch samochodów osobowych w Kamieńcu Ząbkowickim. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Wysokość strat oszacowano na 35 tys. zł.

W niedzielę, 27 maja, na ulicy Paczkowskiej w Kamieńcu Ząbkowickim doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu żadna osoba nie ucierpiała.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA