Express-Miejski.pl

Strażak zawsze rękę poda

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży fot.: Mouse

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

20 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich przyznano nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży "Wiatr, wypadek, ogień, woda-strażak zawsze rękę poda".

 

Konkurs organizowany był przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z wydziałami bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędów Wojewódzkich i Starostw Powiatowych.

W komisji konkursowej szczebla powiatowego zasiedli między innymi:

  1. Tadeusz Cymbała - Wicestarosta Ząbkowicki,
  2. Marek Wydmuch - Komendant Powiatowy Państwowej  Straży Pożarnej,
  3. Ewa Kierepka-Czeleń - Kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego,
  4. Małgorzata Felsztyńska - Nauczyciel Plastyk w Publicznym Gimnazjum Nr 1,
  5. Anna Pasternak - Nauczyciel Plastyk w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym,
  6. Henryk Jabłoński -Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Do eliminacji powiatowych zgłoszono 61 prac plastycznych, które wygrały eliminacje gminne, w tym 20 prac z placówek szkolno-wychowawczych.

Uczestnicy konkursu startowali w jednej z 4 grup wiekowych.

Jury konkursowe ustaliło, że w grupie I (najmłodszej 6-8 lat) kolejno miejsca zajęli:

  1. miejsce:  Józef Sendor- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ziębicach
  2. miejsce:  Kamila Fajt- Zespół Szkolno -Przedszkolny w Srebrnej Górze
  3. miejsce:  Bartek Kozera- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bardzie
  4. miejsce:  Wojciech  Lech- Szkoła Podstawowa Nr 4  w Ziębicach
  5. miejsce:  Wiktoria Kuchciak- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bardzie

Jury konkursowe ustaliło, że w grupie II (średniej 9-12 lat) kolejno miejsca zajęli:

  1. miejsce:  Jakub Popko- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ziębicach
  2. miejsce:  Marcin Rypień-  Zespół Szkolno -Przedszkolny w Stoszowicach
  3. miejsce:  Dawid Klepacki- Zespół Szkolno -Przedszkolny w Przedborowej
  4. miejsce:  Milena Jędrasik- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stoszowicach
  5. miejsce:  Aleksandra Kozak- Szkoła Podstawowa w Braszowicach

Jury konkursowe ustaliło, że w grupie III (starszej 13-16 lat) kolejno miejsca zajęli:

  • 1 miejsce:  Kinga Frąckowiak- Publiczne Gimnazjum w Budzowie
  • 2 miejsce:  Mateusz Witalis- Publiczne Gimnazjum w Budzowie
  • 3 miejsce:  Alicja Kirc- Publiczne Gimnazjum w Budzowie
  • 4 i 5 miejsca nie przyznano ze względu na brak prac w tej grupie wiekowej

Jury konkursowe ustaliło, że w grupie IV(uczniowie ośrodków szkolno-wychowawczych) przyznano:

  1. miejsce:  Ewa Jędryczko- SOSW w Ząbkowicach Śląskich
  2. miejsce:  Łukasz Korytowski- ZSS Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Opolnicy
  3. miejsce  Krzysztof Wiktor- ZSS Gimnazjum Specjalne w Opolnicy
  4. miejsce: Marcin Łapa- SOSW w Ząbkowicach Śląskich
  5. miejsce:  Dorota Świątek- ZSS Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Opolnicy

Przewodniczący Jury wręczył finalistom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięskie prace szczebla powiatowego zostaną przesłane na eliminacje wojewódzkie do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Jury pragnie podziękować wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom za zaangażowanie o czym świadczy wysoki poziom nadesłanych prac.

Mouse / Powiatowa Komisja Konkursowa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA