Express-Miejski.pl

Z biuletynu ząbkowickiej policji

Informacje o wydarzeniach zarejestrowanych przez policję od 7 do 19 kwietnia 2010

07.04. - policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali nietrzeźwych mężczyzn w wieku 34 lata (0,56 promila alkoholu) i 51 lat (0,87 promila alkoholu), którzy działając wspólnie po uprzednim zdemontowaniu metalowego mostku skradli jego elementy i sprzedali w punkcie skupu złomu powodując straty w wysokości 1000 złotych. Mienie odzyskano w całości.   
   
07.04. - policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w m. Mikołajów dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, którzy dokonali kradzieży 1,75 metra sześciennego drewna bukowego z lasu państwowego o wartości 220 złotych. Mienie odzyskano w całości.   
   
07.04. - policjanci z Komisariatu Policji w Ziębicach zatrzymali 58 letniego mężczyznę, który jechał jako kierujący rowerem mając 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów.   
   
07.04. - policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbk. zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości - 2,82 promila alkoholu jechał jako kierujący rowerem.   

08.04. - w Kamieńcu Ząbkowickim nieustalony sprawca dokonał włamania do magazynu POHZ, z którego skradł cztery worki (500 kg każdy) nawozu rolniczego Saletra amonowa wartości 1500 złotych;   
   
08.04. - w Kamieńcu Ząbk. policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając 1,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu;   
   
08.04. - w Stoszowicach kierująca (51 lat) samochodem Volvo zjechała na lewe pobocze, następnie włączając się do ruchu i skręcając w prawo doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym motorem Yamacha kierowanym przez 43-letniego mężczyznę. Wskutek zderzenia motocyklista doznał obrażeń w postaci rany ciętej prawej stopy.

09.04. - w Ząbkowicach Śl. na ul. Cukrowniczej przejeżdżający pociąg towarowy na strzeżonym przejeździe kolejowym potrącił kobietę lat 53, która w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.    
   
09.04. - w Grodziszczu policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości - 3,02 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym.

10.04. - w Ząbkowicach Śl. policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości - 2,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę lat 48 zatrzymano w Błotnicy, u którego stwierdzono 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W Niedźwiedziu 24-letni mężczyzna kierował rowerem majac 0,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.   
   
10.04. - policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbk. zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu 21-letniego mężczyznę, który kierując samochodem VW naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Subaru. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący samochodem Subaru doznał obrażeń w postaci wstrząśnienia mózgu i kręgosłupa szyjnego.

11.04. - w m. Jaworek policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który kierował samochodem Audi mając 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

12.04. – w Kamieńcu Ząbkowickim policjanci wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego ujawnili na ul. Skorodeckiej kradzież energii elektrycznej wartości nie mniejszej niż 2000 złotych poprzez pominięcie urządzenia kontrolno-pomiarowego.  
  
12.04. – w Niedźwiedziu policjanci zatrzymali 66 – letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając 0,90 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  

13.04. – funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Rudnicy 54-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W m. Starczówek zatrzymano 48-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  
  
13.04. – w Ząbkowicach Śl. policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przebywając w mieszkaniu prywatnym na ul. Armii Krajowej wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania dokonał kradzieży złotych obrączek, kolczyków i łańcuszka wartości 550 złotych. Mienie odzyskano w całości.  

14.04. – mieszkanka Ziębic powiadomiła, że na portalu internetowym zamówiła sofę z wieszakiem wykonanym z metaloplastyki i wpłaciła na podane konto kwotę 324 złotych i do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru.

15.04. – w Bardzie ujawniono samochód, który w dniu 9 marca 2010 r. został skradziony na terenie Paczkowa.   
  
15.04. – w Stoszowicach kierujący samochodem Fiat 77-letni mężczyzna z nieustalonej przyczyny potrącił przechodzącą przez drogę kobietę lat 79. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń w postaci złamania kości miednicy i obrażeń głowy.

Oficer Prasowy KPP Ząbkowice Śląskie

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA