Promocja produktów i atrakcji turystycznych Powiatu Ząbkowickiego na targach Grune Woc fot.: LGD Qwsi
Największe w Europie targi rolno-spożywcze to odbywające się corocznie targi "Grune Woche" w stolicy Niemiec - Berlinie. W 2012 r. impreza trwała 11 dni (21.01. - 29.01.2012 r.). W gronie wystawców z kilkudziesięciu państw całego świata zaprezentowały się polskie województwa. Obok Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego czy Małopolski nie mogło oczywiście zabraknąć Dolnego Śląska. W tzw. "polskiej hali", na stoisku, które zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, nasze województwo zajęło pokaźną powierzchnię wystawienniczą, aby promować produkty regionalne z terenu krainy nad Odrą - wędliny, warzywa, karpie milicke, słodycze i rękodzieło. Pokazali się wytwórcy żywności i innych ciekawych produktów z Kotliny Jeleniogórskiej, z Milicza, z okolic Ślęży.
Dzięki mającej w Ziębicach swoją siedzibę Lokalnej Grupie Działania "Qwsi", mieszkańcy Berlina i przybysze z różnych zakątków Niemiec i Europy mieli możliwość zapoznania się z wyrobami powstającymi w Powiecie Ząbkowickim. LGD "Qwsi" zrzesza producentów wyrobów typowych dla terenów wiejskich, którzy działają na Ziemi Ząbkowickiej i pomaga im w pozyskiwaniu środków europejskich, przeznaczonych na rozwój ich działalności, oraz promuje ich wyroby właśnie poprzez udział w takich imprezach wystawienniczych jak "GrĂźne Woche".
Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego LGD "Qwsi" mogło w drugiej połowie czasu trwania targów, tj. w dniach 25.01.-29.01.2012 r., wystawić się na "Grune Woche". Targi odwiedzało codziennie ok. 35 000 osób, więc frekwencja była duża, również na stoisku Dolnego Śląska. Licznie odwiedzający stoisko naszego województwa z zaciekawieniem podziwiali, degustowali oraz kupowali produkty Ziemi Ząbkowickiej: miody z pasieki Roberta Stachnika, słoiki z warzywami i dżemy wyprodukowane w gospodarstwie ekologicznym Państwa Wagnerów z Lubnowa, czy też pierniki, które zostały uformowane przez nad wyraz zdolne dłonie Magdaleny Topolanek. Prawdziwym hitem, który wzbudzał ogromne zainteresowanie i sprzedał się w dwa dni była konfitura z papryki produkcji Czesławy Potemkin z Lasek.
Nie tylko same produkty, lecz również materiały promocyjne dot. Ziemi Ząbkowickiej spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. Szczególnym powodzeniem cieszyły się, wydane przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich przewodniki po Szlaku Marianny Orańskiej, co nie powinno dziwić - wszak królewna niemałą część życia spędziła właśnie w Berlinie. "Weekend na Ziemi Ząbkowickiej" (wyd. Qwsi) oraz "Spacer Miejski po Bardzie" (wyd. Gmina Bardo) to foldery, które też znajdowały swoich wielbicieli. Można więc liczyć na to, że nie tylko w tym, ale i w przyszłych sezonach turystycznych na Ziemię Ząbkowicką zawita wielu gości z Niemiec, których do przyjazdu zachęciły materiały promocyjne i nasze wyśmienite, zdrowe, swojskie produkty.
Przez pięć dni, podczas których prezentowano wyroby i materiały promocyjne obszaru LGD "Qwsi", do usług odwiedzających stoisko byli Karolina Ułomek - biuro LGD "Qwsi" oraz Michał Sikuciński z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich.
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.
REKLAMA
REKLAMA