Express-Miejski.pl

Żeby zatrzeć ślady włamania podpalił sklep

istock.com fot.: istock.com

W ciągu pięciu godzin od zgłoszenia ziębiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i podpalenie sklepu. Jak ustalono, zdarzenie mogło zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców okolicznych budynków. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 2 w nocy policjanci zostali powiadomieni o pożarze w sklepie odzieżowym w Ziębicach. Natychmiast podjęli działania aby ustalić i zatrzymać sprawcę podpalenia i włamania. Już po kilku godzinach został zatrzymany 17 - latek, podejrzany o ten czyn. Jak ustalili policjanci, sprawca najpierw włamał się do sklepu, skąd skradł kilka swetrów, bluzek i innych ubrań, a następnie, żeby zatrzeć ślady podpalił wnętrze sklepu.

Mimo natychmiastowego ugaszenia pożaru straty, jakie spowodował wyniosły około 50 tysięcy złotych. 17 latek podejrzany jest w sumie o trzy zdarzenia: kradzież z włamaniem, zniszczenie mienia oraz narażenie na utratę zdrowia lub życia okolicznych mieszkańców. Za tego typu czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Ząbkowicach Śląskich

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Żeby zatrzeć ślady włamania podpalił sklep

  2011-11-03 14:40:31

  KPP w Ząbkowicach Śląskich

  W ciągu pięciu godzin od zgłoszenia ziębiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i podpalenie sklepu. Jak ustalono, zdarzenie mogło zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców okolicznych budynków. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • 2011-11-03 20:47:57

  gość: ~ziebicek

  Ziębice to miasto bezprawia. Agresywne bandy naćpanych wyrostków prawie każdego wieczora terroryzują miasto po zmroku, demolują wszystko co napotkają na drodze, zaczepiają, napadają i biją ludzi. Urządzają uliczne bitwy trwające po kilkadziesiąt minut. A policja chwali się, że kilka godzin po zdarzeniu aresztowała podejrzanego. Gdyby policja w tym mieście robiła co do niej należy to po pierwsze do takiego zdarzenia by nie doszło, a po drugie jak już doszło to sprawca byłby złapany na gorącym uczynku. Całe miasto wie, że "podejrzany" zanim włamał się do sklepu kilka godzin dostawał małpiego rozumu krążąc po ulicach ze swoimi kumplami, a na koniec jak nie wiedzieli co ze sobą zrobić to zrobili włam i podpalili kamienice. Gdzie była w tym czasie policja i straż miejska, po co istnieje w mieście monitoring?! Ale przecież policja miała w tym czasie widocznie inne, ważniejsze zajęcia!

 • 2011-11-04 10:08:38

  gość: ~czyt

  no Ziębice to ładne miasto lekko zaniedbane ale fajne !
  ale racja że pełno tam jakiś bezprawnych wyrostków!
  Albo plaga cyganów na początku na rynku na ławkach których się bałem. :D

 • 2011-11-04 22:25:48

  gość: ~mieszkanka

  Brak słów do tych bandziorów.Strach wychodzić na ulicę wieczorem.Fakt zaczepiają normalnych ludzi,nie ma na nich kary.Ktoś uczciwie pracuje,zeby mieć na chleb i utrzymać rodzinę,a tu debil przyjdzie i podpali. Zima idzie to on posiedzi sobie w ciepełku a na wiosnę znów będzie terroryzował przechodniów.Mam nadzieję ,że Urząd przychylnie i pozytywnie ustosunkuje się w sprawie odnowienia pomieszczeń.A może znajdą się dobrzy ludzie i pomogą tym ludziom. Pani ,która zainwestowała w sklep,nie ma nic.Jak żyć teraz?Urzędnicy pokażcie serce w trudnych chwilach..Mieszkańcy zbierzmy po złotówce i przekażmy pogorzelcom!!! To my POLACY potrafimy w takich ciężkich chwilach być razem. A może jedna taca w kościele też wspomoże!!

 • 2011-11-05 00:02:19

  gość: ~dodek

  Jestem jak najbardziej za pomocą pogorzelcom ale w pierwszym rzędzie taką pomoc powinui zapewnić ziębiccy policjanci, którzy nie wiadomo po co są. Mamy w powiecie miasto cudów, to podobno Bardo, ale dla mnie to Ziębice gdzie policja nie robi nic, kompletnie nic aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie, a ponoć ciągle odnosi sukcesy! O straży miejskiej przez grzeczność i aby nie używać brzydkich słów nie wspomnę.

 • 2011-11-07 22:19:12

  gość: ~Lolita

  ostatnio dodany post

  Bardzo często jestem w Ziębicach,gdyż jest to moje miasto rodzinne, ale nigdy nie spotkałam policjanta, albo straż miejską. Twierdziłam ,że jest spokój w tym miescie.A tu takie wydarzenia.Więc myślę ,że zbiórkę niewinnym Państwo zbierzecie,a winnych ukaracie!!!Pozdrawiam całe Ziębice!!!!

REKLAMA