Express-Miejski.pl

Skutki pożaru w Dzbanowie

Skutki pożaru w Dzbanowie fot.: MK

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak okazuje się w wyniku pożaru w Dzbanowie, o którym informowaliśmy kilka dni zniszczenia są poważniejsze niż początkowo sądzono.

Według informacji otrzymanej od syna właścicieli niestety ucierpiał poważnie również dom. Cała konstrukcja nośna dachu na poddaszu oraz przylegająca do niej część pokoju są spalone. Zniszczona część dachu na budynku mieszkalnym obecnie przykryta jest plandeką a pomieszczenia poniżej zalane są wodą.

Do 1/3 długości domu należy rozebrać dach, wymienić jego konstrukcje oraz dachówki, które w wyniku potężnej temperatury są kruche i pękają a przez to nadają sie tylko do wymiany.

Bardzo ważną rolę odegrały jednostki OSP Dzbanów i OSP Bardo. OSP Dzbanów jako pierwsza po przybyciu na miejsce podała linię wodną do wnętrzna budynku celem zagaszenia pożaru, który przedostał się juz na poddasze budynku mieszkalnego i przechodził na drugą połowę domu. OSP Bardo z zewnątrz broniła przyległy budynek mieszkalny.

Jak wskazuje syn właścicieli dopiero o godz. 0.00 udało się odkręcić drugi zawór zlokalizowany przy hydrancie. Najważniejsze jest to, aby podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości i ktoś inny nie ucierpiał tak jak my.

Czytaj więcej...

MK

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Skutki pożaru w Dzbanowie

  2011-10-15 23:22:33

  MK

  Jak okazuje się w wyniku pożaru w Dzbanowie, o którym informowaliśmy kilka dni zniszczenia są poważniejsze niż początkowo sądzono.

 • 2011-11-04 19:10:49

  gość: ~TVP Wrocław Fakty

  ostatnio dodany post

  http://www.tvp.pl/wroclaw/informacyjne/fakty-program-informacyjny/wideo/04112011/5606415

REKLAMA