Express-Miejski.pl

ZOK znów bez dyrektora ...

ZOK fot.: ZOK

Ząbkowicki Ośrodek Kultury nadal bez dyrektora. Dzisiaj Joanna Mazurkiewicz, która wygrała konkurs na to stanowisko złożyła na ręce burmistrza Ząbkowic Śląskich prośbę o rozwiązanie stosunku pracy.

Rezygnacja została przyjęta i od jutra ZOK nie ma dyrektora. Sytuacja wraca więc do punktu wyjścia, kiedy to przez kilkanaście miesięcy ośrodkiem kierowali pełniący funkcję dyrektora.
Nie wiadomo co było powodem rezygnacji młodej mieszkanki Starego Wielisławia, która z optymizmem patrzyła w przyszłość. Przytoczmy, chociażby wywiad sprzed tygodnia, w którym dyrektorka przedstawia wizję rozwoju placówki. Dzisiaj to jest już przeszłość.

Jutro ma zapaść decyzja kto będzie nowym dyrektorem. Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek najprawdopodobniej powoła na to stanowisko inną osobę. Jak sam podkreśla nie ma już czasu na nowy konkurs (niebawem Weekend z Frankensteinem), a prawo dopuszcza taką formę wyłonienia najlepszego kandydata. Kto nim będzie? Jeszcze nie wiadomo. Najprawdopodobniej nie będzie to osoba pełniąca funkcję, a dyrektor kierujący placówką.

Express-Miejski.pl

48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • ZOK znów bez dyrektora ...

  2011-09-08 14:33:03

  Express-Miejski.pl

  Ząbkowicki Ośrodek Kultury nadal bez dyrektora. Dzisiaj Joanna Mazurkiewicz, która wygrała konkurs na to stanowisko złożyła na ręce burmistrza Ząbkowic Śląskich prośbę o rozwiązanie stosunku pracy.

 • 2011-09-08 15:13:34

  gość: ~gościowa

  Czy ktoś może mi wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi?

 • 2011-09-08 15:17:29

  gość: ~monika

  Czyżby pani Mazurkiewicz odkryla czarne oblicze ZOKu? Podejrzana sprawa

 • 2011-09-08 16:12:35

  gość: ~gg

  Dość marnowania naszych podatków, na niby konkursy. Kiedy mieszkańcy Ząbkowic Sl doczekają się szacunku ze strony władz, czy znowu przed następnymi wyborami na czas
  kampanii wyborczej.

 • 2011-09-08 16:12:53

  gość: ~Huanan

  Szkoda....to była szansa to coś nowego w Ząbkowicach. Świeża krew - nowe możliwości :(a Tak znowu będziemy mieli mało ambitne imprezy dla mieszkańców przez najbliższe lata ... no cóż :(

 • 2011-09-08 16:39:13

  gość: ~a to nowina

  Poznała się na E.Figzał i M.Pater? Zuch dziewczyna z ambicją! Niby takie lukratywne stanowisko, a tu proszę p. Tkaczonek nie wyraziła na nie zgody, p. Kubański ponoć też nie wyraził zgody, p. Mazurkwicz zrezygnowała po 8 dniach. No no... co w tym ZOKu piszczy???????????

 • 2011-09-08 16:54:22

  gość: ~zorro

  Nasze dwie ząbkowickie matrony przy pomocy Orzeszka codziennie obnażają swoje oblicze. Kobieta z zewnątrz szybko zorientowała się z kim będzie miała do czynienia i szybciutko im podziękowała. A kiedy my to zrobimy? Orzeszek dalej udaje, że ma cokolwiek do powiedzenia. Panie burmistrzu - helllo może należałoby się już obudzić ? Otwórz Pan oczy i zobaczy Pan kto w Ząbkowicach rządzi !!! Być może jeszcze jest czas.

 • 2011-09-08 17:00:00

  gość: ~hania

  (this post was banned by administrator)

 • 2011-09-08 17:29:24

  gość: ~kilof

  (this post was banned by administrator)

 • 2011-09-08 18:57:01

  gość: ~gość 44

  Brawo dla Zorro za trafny komentarz!
  Nasze społeczeństwo wciąż nie może zrozumieć (lub nie chce) kto w tej grze tak naprawde rozdaje karty!

 • 2011-09-08 21:00:32

  gość: ~wer

  z tej całej sytuacji widać przynajmniej, że konkurs był uczciwy, co chyba rzadko się zdaża w gminach. Ale w tej sytuacji współczuje panu panie burmistrzu. Z tym całym zokiem ma pan niezły orzech do zgryzienia. Najważniejsze żeby ZOK nie był w próżni. Potrzebna jest szybka odważna decyzja o wyborze dyrektora. Trzymam kciuki. nie ma czasu na kolejne konkursy, które mimo uczciwości nie dają pewności pewnego wyboru.

 • 2011-09-08 23:04:37

  gość: ~śmiać się czy płakać

  Ponoć ta odważna i szybka decyzja to wybór na dyrektora ZOK
  Ewy Olewicz ze Stolca ex dyrektorki szkoły i zaufanej M.Pater .
  O uczciwości konkursu pogadamy gdy wszystkie plotki ploteczki , prawdy półprawdy wyjdą za jakiś czas na jaw ;)

 • 2011-09-08 21:56:59

  gość: ~ja

  co tu pisać - wszyscy widzimy i słyszymy oraz wiemy jak działa nasza ząbkowicka społeczność

 • 2011-09-08 22:42:17

  gość: ~krystian

  No i platfuski wystraszyły się baraniny, który ich wypunktował i żeby zachować resztki przyzwoitaści babeczka podała się do dymisji. Widać ma więcej klasy niż Orzeszek i Figzały razem wzięci.

 • 2011-09-09 07:29:28

  gość: ~zorro

  Panie burmistrzu proszę się obudzić. Społeczeństwo ma do tego prawo. Niech pan wreszcie zacznie rządzić. To po prostu wstyd co z panem wyrabiają Paterowa, Figzały, Mierniki, Susze, i jeszcze kilka innych. I na dodatek czekam czy faktycznie potwierdzi się, że wybrał pan Olewiczową ze Stolca do Zoku czy ty tylko plotka. Zastanawiam się czy społeczeństwo patrząc na Pana roczne dokonania nie powinno przedsięwziąć działań zmierzających do odwołania ze stanowiska. Kompromituje się pan i nasze miasto na całego

 • 2011-09-09 07:34:57

  gość: ~zorro

  (this post was banned by administrator)

 • 2011-09-09 09:38:17

  gość: ~qrde

  ALE WSTYD!!!

 • 2011-09-09 10:08:29

  gość: ~zorro

  Wstyd to delikatnie powiedziane i na dodatek całkiem niewinne wpisy są usuwane przez spolegliwy portal ekspress-miejski - to jest kompromitacja i zaprzeczenie wolności słowa dla społeczeństwa i miasta. Dowiedziałem się, że została dyrektorka zok Olewicz ze Stolca. Panie burmistrzu kompromitacja i hańba. Hello - może wreszcie się pan obudzi. Ludzie pokroju Figzałowej, Paterowej, Susza, Jurcewicza i kilku innych całkowicie panem sterują. Wypij pan kawę i weź się pan do roboty

 • 2011-09-09 10:15:09

  gość: ~aaaaaaaaaaaaaaaa

  ale siara !!!!!!!! Ewa Olewicz dyrektorem ZOK

 • 2011-09-09 10:15:32

  gość: ~zorro

  Ej spolegliwcy z ekspresu gdzie wywiad z nową, niezwykle utalentowaną i przedsiębiorcza panią dyrektor ZOK Olewicz? Jeszcze nie otrzymaliście rozkazu?

 • 2011-09-09 10:30:53

  gość: ~do B. i nie tylko

  Widzi Pan, Panie Barański, że świat jest trochę bardziej skomplikowany niż się Panu i Pana kolegom wydaje. Pana teza o ustawionym konkursie legła w gruzach (podobnie jak wiele innych Pana wytropionych spisków). Mam wrażenie że nasze miasto (zarówno władze jak i sami mieszkańcy) nie są przygotowani na profesjonalizm w działaniu i rzetelne podejście do problemów. Wszyscy chyba tak naprawdę wolą pływać w tej mętnej wodzie, coś kombinować, załatwiać niż klarownie (lepiej czy gorzej) realizować jakiś jasny program. Śmiem twierdzić, że Panem także kierują jedynie doraźne cele polityczne a nie dobro miasta (już na wejście czepił się Pan woboru nowego dyr. ZOK łącząc jakieś wątki w kolejny spisek), a kwestionowanie konkursu tylko dlatego, że nie wygrał p.G. dopełnia obrazu żenady... Jeżeli nie otworzymy się na nowych ludzi, a głównym kryterium oceny będzie staż zamieszkiwania w Ząbkowicach to się tu ukisimy. Sądzę, że nawet nie chodzi tutaj o politykę ale o mentalność zaścianka, w którym wielu chce tkwić bez względu na ulubione kolory

 • 2011-09-09 10:49:23

  gość: ~zorro

  NO wreszcie normalne słowa mówiące o naszej władzy:
  1. Teza o ustawionym konkursie nie uległa w gruzach tylko się potwierdziła - Panie Figzał i Paterowa nie przedstawiły o sobie całej prawdy powołanej osobie stąd taki efekt.
  2. nasze miasto nie jest przygotowane do profesjonalizmu działania i rzetelne podejście do problemów - zgoda (i to również jest potwierdza ustawione konkursy i powołania)
  2. Naprawdę wolą pływać w mętnej wodzie - zgodna (i to również potwierdza ustawione konkursy i powołania)
  3. Jeżeli nie otworzymy się na nowych ludzi........ powołujemy starych Olewicz (prawda)
  4. Zaścianek został wprowadzony przez Kotowicza i kontynuowany przez Orzeszka i tutaj tez zgoda.
  A więc zgadzamy się we wszystkim mimo tego, że nie jestem Panem Barańskim.
  I wobec powyższewgo otwórzymy się na nowych ludzi (jak piszesz) nie bierzmy głównego kryterium zamieszkiwanie w Ząbkowicach (twoje słowa). Mam apel doprowadźmy do usunięcia burmistrzów ze swoich stanowisk (wszysty są z Ząbkowic) wybierzmy nowych ludzi (Figzałowa, Pater, Orzeszek, Mierniki to zgrane osoby) i postawmy na ludzi z zewnatrz. Być może uda się uchronić coś w tym mieście. a nie doprowadzać do degrengolady tak jak to uczynił to Orzeszek z Orłem. Mam nadzieję, że przyłączysz się do apelu.

 • 2011-09-09 11:39:55

  ddd

  zorro proszę Cię przestań bo jesteś żenujący

  teksty masz górnolotne ale odwagi brak. może ujawnij się i stwórz odpowiednią grupę opozycyjną?

  przepraszam za słowa ale narzekać i piep.... potrafi każdy ale zrobić coś konkretnego i prawdziwego już nic, jak trzeba pomóc i zorganizować coś to do pomocy też nie ma nikogo, do krytyki tłumy

 • 2011-09-09 12:27:23

  gość: ~zorro

  Prawda boli. Poddałeś/aś mi dobrą myśl. Przyłącz się do grupy opozycyjnej ZORRO. Już zbieram chętnych do prowadzenia akcji uświadamiającej poczynania Burmistrza Orzeszka i jego ekipy !!!

 • 2011-09-09 11:47:35

  gość: ~brak mi słów

  Pani Ewa Olewicz dyrektorem ZOK... Brak mi słów. Już dawno nie czułam takiego zażenowania. A miało być tak pięknie:(

 • 2011-09-09 12:29:04

  gość: ~next

  Miało być tak pięknie i wyszło jak zwykle. Kompromitacja Orzeszka, Figzałowej, Paterowej na całego. Żenujące

 • 2011-09-09 12:28:24

  gość: ~ten co pisał do B.

  do apelu się nie przyłączam, bo to jest nierealne o czym piszesz do najbliższych wyborów,
  raczej jest mi bliżej do komentarza ddd (o powszechnym krytykowaniu wszystkiego). Tu wszelkie rzeczy postrzegane są jako spiskowe i układowe, przykład: jak jest konkurs to źle bo mamy swoich "dobrych" i nie powinni być z zewnątrz, jak wybiorą najlepszego to napewno z ustawki, jak nie ma kunkursu tzn, że wzięli swojego ale "złego". Chodziło mi raczej o to, że zaścianek jest w nas ale uważamy, że tylko ludzie władzy go reprezentuję. Zdaje się, że jeszcze nowa szefowa ZOK nie objęła stanowiska, a już p. B. pisał co pisał do spółki pewnie z p. G. To przykład, że nawet poczatki jakiegoś ruchu czy inicatywy są od razu bite w czambuł i wykorzystywane do populizmu i zgłaszania weta tak na wszelki wypadek. Łączy się jakieś absurdalne wątki, przypadkowe zdarzenia i ludzi, żeby od razu wyśledzić jakiś mityczny układ . Panie Pater i Figzał nie wzięły się z księżyca... Co do propozycji dla p. Olewicz - ubolewam, ale mam wrażenie, że tak naprawdę wszyscy własnie kogoś takiego oczekują na tym stanowisku. Gdyby było inaczej to do konkursu powinno stanąć ze 20 osób bo kryteria nie było jakoś wyśrubowane

 • 2011-09-09 12:33:51

  gość: ~next

  Ale jęki. Zraniona osobowość. Panie Pater i Figzał nie wzięły się z księżyca - czy aby na pewno - ja mam wątpliwości skąd w ogóle się wzięły i co na to Orzeszek? Olewicz - przecież faktycznie wszyscy oczekują osoby ze Stolca na tym stanowisku. Ząbkowice szaleją z radości bo kultura sięgnęła dna za Paterowej to teraz już tylko czekamy na odbicie. Powodzenia dla Pani Olewicz

 • 2011-09-09 13:11:10

  gość: ~nie ma kultury

  w ząbkowicach nie ma kultury wiec po co ZOK ???? znam ludzi w z-ch którzy mają swistek z uczelni że mogą, ale może i by chcieli spróbować, ale czy im na to pozwolą, czy nie podetną im skrzydeł czy jedna z drugą (nie F i P choć być moze) nie wywali na bruk????

 • 2011-09-09 20:35:08

  gość: ~sokrates

  czy dyrektor musi być ? tam się nic nie działo i nie dzieje , więc po co dyrektor

 • 2011-09-09 20:56:37

  gość: ~beznadzieja PO

  wybory 2010 - kandydaci PO do rady powiatu - Ewa Olewicz miejsce 4 www.marcinorzeszek.pl
  Ma ktoś jakieś jeszcze wątpliwości kto tu uprawia politykę i na jaką skalę?

 • 2011-09-11 10:42:26

  gość: ~Kleopatra

  ..to pani Pater doprowadziła do upadku kultury w Ząbkowicach, to ona narusza wolność słowa i zleca usuwanie wpisów expressowi miejskiemu.

 • 2011-09-11 10:45:31

  gość: ~Kleopatra

  i jeszcze z tego sobie kpi, śmiejąc się ludziom w oczy

 • 2011-09-11 12:10:18

  gość: ~ster

  Mamy szanse jako społeczeństwo pokazać, że może być inaczej - są wybory - podziękujmy PO bo jakby na to nie patrzeć to właśnie osoby z tej formacji do tego doprowadziły. Słabiutki burmistrz z PO spowodował to co naocznie możemy zauważyć w Ząbkowicach Śl. Zastępcy z PO to już nawet chyba brakuje słów na ich określanie Figzał, Miernik. Teraz dyrektorka zok z PO. A jeszcze niedawno czytałem na tym portalu, że powinni rządzić ludzie młodzi. Teraz powołują emerytkę z PO i wszystko jest ok. bo na to pozwalamy. Czy nie czas aby ruszyć szare komórki i podziękować już tym ludziom.

 • 2011-09-11 13:44:22

  gość: ~hoop

  aleś ty głupi oj głupi.

 • 2011-09-11 15:47:42

  gość: ~hip hop

  Głupi bo z PO - i im już dziekujemy

 • 2011-09-11 15:56:23

  gość: ~do hoop

  Twój post powinien być usunięty, bo obrażasz innych internautów.

  Z decyzji personalnych Orzeszeka wynika, że nie ma pomysłu na rozwój kultury i chce mieć tylko święty spokój.

 • 2011-09-11 19:17:58

  gość: ~hoop

  ale jesteście ogryzki kapusty (głąb)

 • 2011-09-12 07:26:55

  gość: ~hip hop

  Wolę być nawet głąbem niż mieć cokolwiek wspólnego z tymi mierniakami z PO. Im już dziękujemy

 • 2011-09-12 08:36:09

  gość: ~tintirinti

  Jestem za , a nawet przeciw .

 • 2011-09-12 17:35:47

  gość: ~kobieta

  Czy ktoś z Was był choć raz na sesji w UMiG?Są otwarte dla mieszkańców,można swoje "ale" przedstawić.Odważnie,w twarz

 • 2011-09-12 20:02:50

  gość: ~men

  a po co w twarz ,żeby te miernoty mściły się za słowA PRAWDY , jeżeli nawet anonimowo ale mądrze to co to komu szkodzi ,przynajmniej nie ma potem personalnych wycieczek w stylu ,strażak> i obrażania tych co mają odmienne zdanie

 • 2011-09-13 08:38:32

  gość: ~Stros

  Jak to znowu bez dyrektora. Dopiero co innymwpisie słyszałem o kolejnym dyrektorze tzw. artystycznym. Tylko w ogóle nie wiem co to za koleś, skąd i po co?

 • 2011-09-13 08:53:32

  gość: ~gość

  dyrektor dyrektora dyrektorem pogania :)))))))))

 • 2011-09-13 09:13:28

  gość: ~gość

  A PO co wam dyrektor jak kultury nie macie - dowód: wpisy na nie "tylko" tym wątku

 • 2011-09-13 11:49:25

  gość: ~ster

  Kulturę to my mamy. Szkoda tylko,że nie mają jej Orzeszek i Figzałowa ci którzy zatrudniają takie dyrektorki. Wstyd na ale "jaki Pan taki kram". I to widać na każdym kroku

 • 2011-09-13 15:24:49

  gość: ~Ari

  Nie masz racji popacz ile się zmieniło na lepsze ja ich popieram i oceniam nie za przynależność partyjną tylko, co robią dla naszej społeczności pozwólmy im pracować dla dobra nos i przyszłych pokoleń.

 • 2011-09-14 07:45:03

  gość: ~ster

  Ari. Ale tak konkretnie to co ta ekipa zrobiła ?. Bo oprócz tego, że dokańcza to co wcześniejsze ekipy zrobiły czyli elewacje na rynku - to jakoś nic mi się w oczy nie rzuciło. Ale za to poobsadzał raczej miernymi osobami urząd, co widać, słychać i czuć. Wystarczyło mieć coś wspólnego z PO. Nie mówiąc już o wspaniałej decyzji powołania zastępczyni Figzałową (karierowicza), zastępcę Miernika (a on to w ogóle cokolwiek robi?), emerytkę ze Stolca na stanowisko dyrektora ZOK (przecież ta decyzja urąga naszemu miastu) - czy dalej mam wymieniać?. Czy nie widzisz, kto w tym mieście tak naprawdę rządzi? Przecież wystarczy się tylko przeglądać, przejrzeć stronę urzędu, BIP, listy startujących w wyborach razem z burmistrzem, sprawdzić co teraz robią, jakie mają zarobki, jako rolę w tym wszystkim pełni najsłabszy od wielu już lat senator Jurcewicz, Dominik - przewodniczący rady. Czy dalej mam wymieniać ?itd.itp.itd,itp.itd.itp,itd,itp
  I tylko Ari wystarczy się na chłodno i bez emocji temu wszystkiemu przyjrzeć i pomyśleć - przecież naprawdę jest coś nie tak !. Może inni mają rację? Patrzenie wizerunkiem ugładzonego, sztucznie uśmiechniętego chłopczyka już nie wystarczy i sprowadza nasze miasto do poziomu coraz bardziej zbliżającego się dna.

 • 2011-09-15 12:00:34

  gość: ~Stros

  ostatnio dodany post

  Ciekawym czy jeszcze ktoś zawierzy POwcom - ja patrząc na to co się dziej dzięki jim w naszym mieście mówię zdecydowane NIE

REKLAMA