Express-Miejski.pl

Zielone światło dla Akademii w Ząbkowicach Śląskich

AHE Łódź fot.: AHE Łódź

Decyzja zapadła 18 lipca 2011. W uchwale Państwowej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny jakości kształcenia na kierunku pedagogika można przeczytać, iż „Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia na Wydziale Humanistycznym studiów pierwszego i drugiego stopnia.”

AHE posiada uprawnienia do prowadzenia studiów I i II stopnia na kierunku pedagogika od 2001 r. Obecnie na pedagogice studiuje 4 tys. żaków, a od początku istnienia kierunek ukończyło 29 tys. studentów.

Ocena jakości kształcenia dotyczy uczelni głównej w Łodzi i 21 zamiejscowych ośrodków dydaktycznych. wyjaśnia Aleksandra Mysiakowska, rzecznik prasowy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Przypomnijmy, że w Ząbkowicach Śląskich znajduje się Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny,  który kształci studentów na kierunku pedagogika. Kierunek ten w rankingach Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego w roku 2011 przoduje zajmując trzecie miejsce pod względem popularności. Zamiejscowe ośrodki dydaktyczne są niższym szczeblem w strukturze uczelni. W tym przypadku 1/3 zajęć musi być prowadzona w  Łodzi.

AHE Łódź

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA