Express-Miejski.pl

Stoszowice - jak zarządzać domowym budżetem?

ARF fot.: ARF

Dwa bezpłatne warsztaty o tym, jak skuteczne zarządzać domowym budżetem, odbędą się 14 lipca i 15 lipca. W czwartek we Wrocławiu w Centrum Sektor 3 na ul. Legnickiej 65 o godzinie 16.30, a w piątek w Stoszowicach w Świetlicy Wiejskiej o godzinie 17.00.

Podczas szkolenia mieszkańcy Wrocławia i Stoszowic będą mieli możliwość bezpłatnego poznania prostych oraz efektywnych metod gospodarowania domowymi finansami. Tylko w tym roku eksperci Akademii Rodzinnych Finansów poprowadzili już szkolenia dla mieszkańców województw: mazowieckiego, opolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

To pierwsze warsztaty w województwie dolnośląskim, które zostaną przeprowadzone we współpracy z partnerem Akademii Rodzinnych Finansów, Fundacją Koliber, organizacją pozarządową z Wrocławia. Do tej pory na 49 warsztatach w całej Polsce eksperci Akademii przeszkolili już 2000 osób.

Akademia Rodzinnych Finansów jest ogólnopolskim programem edukacyjnym prowadzonym przez Providenta od 2007 roku. Warsztaty mają na celu zmianę nawyków finansowych oraz pokazanie, że można i warto racjonalnie zarządzać domowymi finansami.

W ramach warsztatów każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie materiały edukacyjne, w tym książkę „Budżet domowy, czyli co musisz wiedzieć o oszczędzaniu” autorstwa Kamila Deptuły oraz świnkę-skarbonkę, dzięki której oszczędzanie może stać się jeszcze prostsze.

Fundacja Koliber, która poprowadzi warsztaty, została zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie „Edukacja finansowa dla społeczności lokalnych” jako jedna z sześciu najlepszych organizacji w Polsce. Partnerami programu zostały te stowarzyszenia i fundacje, które wykazały się największym doświadczeniem oraz potencjałem w realizowaniu projektów edukacyjnych dla społeczności lokalnych. Interaktywne warsztaty będą składały się z czterech bloków:

  • jak skutecznie zaplanować domowy budżet,
  • jak oszczędzać, nie rezygnując z dotychczasowego poziomu życia,
  • jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • w jaki sposób wychowywać finansowo dzieci.


- Stolica Dolnego Śląska jest bardzo ważnym punktem na mapie Akademii Rodzinnych Finansów. To właśnie we Wrocławiu organizujemy już 50. warsztat i przekroczymy okrągłą liczbę 2000 przeszkolonych osób. Bardzo duże zainteresowanie bezpłatnymi szkoleniami w całej Polsce świadczy o wciąż olbrzymiej potrzebie edukacji finansowej – mówi Piotr Janiszewski, koordynator Akademii Rodzinnych Finansów.

Akademia Rodzinnych Finansów jest programem edukacyjnym prowadzonym przez Providenta od 2007 roku i jest odpowiedzią na niską świadomość finansową Polaków. Jego głównym celem jest szerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności potrzebnych do efektywnego zarządzania domowym budżetem. Eksperci Akademii podczas praktycznych warsztatów pokazują w całej Polsce, jak efektywnie i odpowiedzialnie zarządzać domowymi finansami.

Magdalena Kalinowska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA