Express-Miejski.pl

Akcja „Zapnij pasy”. Na drogach powiatu więcej patroli

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

30 lipca do godz. 22 na drogach powiatu ząbkowickiego prowadzone są policyjne działania pod nazwą „Zapnij pasy”.

Kierowcy mogą spodziewać się większej liczby patroli, które sprawdzają, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz przypomnienie, jak ważne jest zapinanie pasów podczas każdej podróży – niezależnie od tego, czy jedziemy kilka kilometrów, czy wyruszamy w dłuższą trasę.

Policjanci podkreślają, że pasy bezpieczeństwa to jeden z najskuteczniejszych elementów chroniących życie i zdrowie w razie wypadku. Podczas zderzenia, nawet przy prędkości około 50 km/h, na ciało człowieka działają ogromne siły. Prawidłowo zapięte pasy utrzymują kierowcę i pasażerów w fotelu, ograniczają ryzyko uderzenia o elementy wnętrza pojazdu oraz umożliwiają właściwe działanie poduszek powietrznych.

Funkcjonariusze przypominają również o prawidłowym sposobie zapinania pasów. Pas biodrowy powinien przebiegać przez biodra, a barkowy przez środek klatki piersiowej i bark. Nie należy prowadzić go pod pachą ani za plecami.

Szczególną uwagę policja zwraca na pasażerów siedzących z tyłu pojazdu. Wciąż zdarza się, że lekceważą oni obowiązek zapinania pasów, narażając nie tylko siebie, ale także osoby podróżujące na przednich siedzeniach.

Mundurowi apelują również do rodziców i opiekunów, by dawali najmłodszym dobry przykład. Dzieci uczą się bezpiecznych nawyków, obserwując dorosłych, dlatego warto pamiętać o zapinaniu pasów nawet podczas najkrótszych przejazdów.

Akcja „Zapnij pasy” potrwa do godz. 22.00. Policjanci apelują o odpowiedzialność i przypominają, że zapięcie pasów zajmuje zaledwie chwilę, a może uratować życie.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA