Express-Miejski.pl

Zostań najemcą lokalu w nowo budowanym budynku wielorodzinnym w Ziębicach. Ostatnie dni naboru

grafika ilustracyjna

grafika ilustracyjna fot.: UM Ziębice

Burmistrz Ziębic ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym w Ziębicach.

Obiekt powstaje ramach inwestycji realizowanej przez społeczną inicjatywę mieszkaniową SIM Sudety Sp. o.o. z siedzibą w Kłodzku.

Nabór rozpoczął się 19 sierpnia i potrwa do 19 września.

I. KTO MOŻE ZOSTAĆ NAJEMCĄ LOKALU

Niezbędne warunki uczestnictwa w naborze:

  1. Średni miesięczny dochód netto w gospodarstwie domowym osiągnięty w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku nie przekracza górnego limitu dochodowego określonego uchwałą nr 43/IX/2024 Rady Miejskiej w Ziębicach z dnia 16 lipca 2024 r. w sprawie zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego, realizowanego w ramach inwestycji spółki SIM SUDETY Sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzku, w tym określenie dodatkowych kryteriów pierwszeństwa i dla kryterium pierwszeństwa oraz maksymalnej wysokości miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z dnia 25 lipca 2024 r., poz. 4065).
  2. Osoba oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania, w dniu objęcia lokalu, nie będą posiadały tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Ziębicach.
  3. Partycypacja w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości nie mniejszej niż 10% i nie większej niż 30% wartości lokalu mieszkalnego oraz wpłata kaucji w wysokości nie większej niż 12 - krotność czynszu za dany lokal.

II. KRYTERIUM DOCHODOWE

Średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego osoby fizycznej ubiegającej się
o najem w roku 2023 nie przekracza:

a)    75% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,

b)    105% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,

c)     145% w trzyosobowym gospodarstwie domowym

d)    170% w czteroosobowym gospodarstwie domowym,

- iloczynu wysokości ostatnio ogłoszonego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto w gospodarce narodowej w województwie dolnośląskim oraz współczynnika 1,4.

III. WNIOSKI:

  1. Wnioski wraz załącznikami są dostępne w Referacie Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Ziębicach oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ziębicach.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU:

Obiekt jednoklatkowy z trzema kondygnacjami nadziemnymi z poddaszem nieużytkowym oraz windą. Budynek przeznaczony jest dla 18 rodzin. W każdej kondygnacji, tj. na parterze, I-II piętrze usytuowane będą po sześć lokali mieszkalnych. Mieszkania zaprojektowano jako 2 i 3 pokojowe z łazienką oraz kuchnią.
Na każdej kondygnacji zlokalizowane będą komórki lokatorskie. W lokalach zamontowane będą:

⎯ wanna lub kabina natryskowa w łazience,
⎯ umywalka w łazience,
⎯ miska ustępowa w łazience lub wydzielonym ustępie,
⎯ zlewozmywak,
⎯ 4 paleniskowa kuchenka gazowa lub na inne paliwo, lub równoważna użytkowo kuchenka elektryczna.

Budynek zakłada:

Ilość mieszkań — 18,
Mieszkania 2 pokojowe — ilość: 12 – metraż: 42,80 m2 – 51,80 m2,
Mieszkania 3 pokojowe — ilość: 6 – metraż: 56,30 m2 – 63,20 m2.

Mieszkania będą wydawane najemcom w stanie gotowym do zamieszkania, najemcy będą musieli wstawić jedynie własne meble, bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek własnych prac wykończeniowych.

 

em24.pl / UM Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zostań najemcą lokalu w nowo budowanym budynku wielorodzinnym w Ziębicach. Ostatnie dni naboru

    2024-09-12 17:38:00

    gość: ~takitam

    To jest ciekawe:

    /// Partycypacja w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości nie mniejszej niż 10% i nie większej niż 30% wartości lokalu mieszkalnego oraz wpłata kaucji w wysokości nie większej niż 12 - krotność czynszu za dany lokal. ///


    Ciekawe czy znajdą się frajerzy ?

    Płacić za coś co i tak nie będzie Twoje ? .... ale załóżmy że ktoś się zdecyduje, to przecież W KAŻDEJ CHWILI jakaś kolejna socjalistyczna władza po prostu może wprowadzić prawo, że .... np. nie można wynajmować dłużej niż (i tu podany okres), a wkład własny potraktowany zostaje jako ... np. część funduszu rentowego, więc .... PRZEPADA + radosny kop w doopę na odchodne.

    W ogóle ... państwo które zajmuje się takimi rzeczami jak budownictwo, czyli buduje budynki mieszkalne, to CZYSTY SOCJALIZM i głupota w jednym.

  • 2024-09-13 11:40:30

    gość: ~Ja3

    No nie, to nie jest głupota, że państwo buduje mieszkania. Mieszkanie po spłacie jego wartości w miesięcznych czynszach powinno stawać się twoje za symboliczną złotówkę. Ponadto powinna być możliwość jego wykupu po np. 5 latach. Kwota wartości na dzień oddania do użytku - czynsz = kwota do zapłaty. Powinien być długoterminowy najem z możliwością wykupu po jakimś tam czasie i z tego co kiedyś się orientowałem, to taka możliwość jest, albo była, ale wiadomo, że wszelkiego rodzaju aktualizacje programów itd. są najczęściej niekorzystne. Jeżeli nie ma możliwości wykupu to nic dziwnego, że nikt tego nie chce, jeśli są, to wcale to nie jest głupie. Dzisiaj na rynku wtórnym wynajmujesz mieszkanie za 1.5-2x tyle i w dodatku w gorszym stanie. Wiele osób ma 15-20 proc. na wkład, ale i tak kredytu nie dostają, bo... pracują na czarno :)

  • 2024-09-13 14:12:34

    gość: ~takitam

    ostatnio dodany post

    @~Ja3

    Ty piszesz o tym co powinno być.

    Natomiast ja odniosłem się do tego co jest napisane w artykule, a tam ... ANI SŁOWA o tym o czym piszesz.

    Poza tym .... no nie wiem czy powinno być jak piszesz.
    Po prostu państwo NIE JEST i NIE POWINNO BYĆ od budowania mieszkań.

    Państwo natomiast MOŻE I POWINNO robić ABSOLUTNIE WSZYSTKO, żeby Polacy sami mogli sobie wybudować domy czy mieszkania.
    Inaczej pisząc ... ZNIEŚĆ W JASNĄ CHOLERĘ wszelkie przepisy i prawo które UTRUDNIA budowę.
    Tak swego czasu zrobiono w (komunistycznej) Jugosławii i .... STAŁ SIĘ CUD, czyli domy powstawały jak grzyby po deszczu.
    Teraz Jugosławii już nie ma, ale ten ruch jugosłowiańskiego ówczesnego rządu spowodował, że problem mieszkaniowy został tam CAŁKOWICIE rozwiązany.
    Co więcej ... do dzisiaj go nie ma, bo owszem, władza i system się zmieniły, ale sensowne przepisy zostawiono.

REKLAMA