Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych (PEUG) to projekt zrealizowany w partnerstwie przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego oraz 23 powiaty województwa.
Inwestycja polegała na uruchomieniu przez wszystkich partnerów Portali Obsługi Klienta, które w jednolity sposób udostępniają e-usługi. PEUG daje możliwość wglądu nie tylko do map, ale zawiera również informacje na temat aktualnych danych w ewidencji gruntów (powierzchnia, funkcja użytkowa, budynki). Platforma jest bardzo dużym udogodnieniem, ponieważ pozwala np. osobom chcącym kupić lub sprzedać dom, skorzystać z map terenów online. Z e-usług mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy, instytucje, urzędnicy i inni. Uruchomienie powyższego systemu niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu, wygoda, brak kolejek w urzędach i mniejsza ilość formalności.
Chcąc skorzystać z Platformy Elektronicznych Usług Geodezyjnych, powinniśmy posiadać profil zaufany, złożyć odpowiednie wnioski (bez wychodzenia z domu) oraz dokonać opłaty za udostępnione nam materiały.
CEL PEUG:
Celem głównym projektu PEUG jest podniesienie konkurencyjności regionu poprzez modernizację zasobów geodezyjno – kartograficznych Powiatów Województwa Dolnośląskiego, ukierunkowaną na podniesienie ilości
i jakości świadczonych e – usług oraz podwyższenie kompetencji pracowników 23 JST, w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań IT w procesie świadczenia tych usług. Osiągnięcie celu głównego będzie możliwe poprzez realizację zadań.
ZREALIZOWANE ZADANIA:
- wdrożenie e-usług na 3 i 4 poziomie dojrzałości
- modernizacja bazy sprzętowej i oprogramowania bazodanowego w powiatowych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej
-cyfryzacja zasobów geodezyjnych
-podniesienie kompetencji pracowników powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w zakresie świadczenia e-usług
FUNKCJONALNOŚĆ:
Wprowadzone e-usługi na 3 i 4 poziomie dojrzałości pozwolą na załatwienie sprawy za pośrednictwem internetu, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie, ponieważ zastąpią dwustronną interakcję zakończoną transakcją.
W chwili obecnej trwają prace nad nowymi projektami wybranymi do dofinansowania, tj.:
Mają one na celu utworzenie nowych oraz modyfikację już istniejących E-usług na najwyższych poziomach dojrzałości wraz z pozyskaniem kolejnych danych do baz danych systemów teleinformatycznych wspierających prowadzenie powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Adres Portalu PEUG dla Powiatu ząbkowickiego: [KLIK]
Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej.
Całkowita kwota pozyskana przez Powiat Ząbkowicki na realizację projektu: 2.171 022,60 zł
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich
REKLAMA
REKLAMA