Express-Miejski.pl

Budimex zmodernizuje stadion miejski w Ząbkowicach Śląskich

Budimex zmodernizuje stadion miejski w Ząbkowicach Śląskich fot.: mp.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zgodnie z zawartą 7 września umową Budimex do końca 2024 roku dokona kompleksowej modernizacji stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. 

W jej ramach powstanie nowy budynek wielofunkcyjny ‎z szatniami, ogólnodostępnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, ‎salą ‎wykładową oraz pomieszczeniami biurowymi.‎ Ważnym elementem zadania będzie wykonana strefa wypoczynku i rekreacji dedykowana rodzinom z dziećmi.

Koszt modernizacji opiewa na ‎19 164 384‎ zł brutto.

W ramach przetargu Budimex został wybrany przez samorząd wykonawcą przetargu na roboty budowlane związane z modernizacją stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Zbudowany w ramach zadania obiekt wielofunkcyjny ma zostać wyposażony w pompy ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo w ramach Zamówienia Budimex przebuduje parking przy Słonecznej Arenie i Słonecznym Parku Wodnym. ‎Na miejscu powstanie również dodatkowa atrakcja w postaci mini pumptracku o nawierzchni asfaltowej. Obiekt będzie umożliwiał jazdę ‎na deskorolce, hulajnodze oraz rolkach, a także będzie wyposażony w system małej retencji wód opadowych i roztopowych, który pomoże w nawadnianiu pobliskich boisk.

Jesteśmy zadowoleni i szczególnie zmotywowani faktem powierzenia nam ważnego z punktu widzenia lokalnej ‎społeczności zadania modernizacji stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Zgodnie z dewizą firmy dołożymy ‎wszelkich starań, aby projekt został zakończony w najwyższych standardach w przewidzianym terminie do końca przyszłego roku i efektywnie służył jako arena przyszłych mistrzów sportu – mówi Andrzej Schmalenberg, dyrektor Oddziału ‎Budownictwa Ogólnego Południe Budimex.‎

Budimex może pochwalić się rozległym oraz udokumentowanym doświadczeniem zarówno w zakresie budowy, jak i modernizacji obiektów sportowych na terenie całej Polski. Spółka odpowiada za budowę Akademickiego Centrum Sportu w Bydgoszczy, Centrum Przygotowań Paraolimpijskich, w ramach której przebudowano i zmodernizowano Halę Widowiskowo-Sportową Jaskółka, a także budowę największego kompleksu rekreacyjnego w Markach – Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, za którą firma otrzymała złotą statuetkę w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2019”.

mat. prasowe

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budimex zmodernizuje stadion miejski w Ząbkowicach Śląskich

  2023-09-12 20:45:27

  gość: ~obee

  oby nie taki jak w kamieńcu że basen miejski otwierają w sezonie

 • 2023-09-12 21:09:10

  gość: ~duda rezydent wolski

  Co to za bus na kłodzkich blachach stoi pod Kauflandem i zajmuje miejsce parkingowe?

 • 2023-09-12 21:47:47

  gość: ~ble ble ble

  Nie kompleksowa tylko biurowiec i jakieś pierdoły. Gdzie jest płyta, trybuny, bieżnia, itp. ?

 • 2023-09-13 07:49:27

  gość: ~Legwan

  A miało być tak pięknie ...;)

 • 2023-09-13 09:33:20

  gość: ~mieszkaniec

  jaka to modernizacja stadionu? zrobią nowe biura i przy okazji jakieś pierdoły żeby nie było że dla siebie biura tylko robią. Modernizacja to powinna objąć główną płytę, oświetlenie, trybuny, bieżnie do biegania.
  a w drugiej kolejności to powinniście się wziąć za basen bo aż żal na niego patrzeć jak niszczeje i zarasta. Nawet trawy wam się nie chce już tam kosić. Mi jako gospodarzowi byłoby wstyd. Ale nie ma co trzeba zrobić biurowiec i obsadzić ludzi na sztuczne stanowiska.

 • 2023-09-14 22:22:14

  gość: ~mieszkaniec 2

  @~mieszkaniec
  Dokładnie zrobią biura i wygodny gabinecik dla prezesa D.C. To czekamy na drugi przetarg na rozbudowę Delfina bo tam tez ma gabinet. Kolesiostwo Burmistrza M.O nie zna granic.

 • 2023-09-13 10:05:07

  gość: ~taak

  a co z miejskim basenem......

 • 2023-09-14 18:13:42

  gość: ~Jlip

  @~taak ja propnuje żeby basen sprzedali osobie prywatnej na pewno wyremontuje w odpowiedni sposób bo Gminę już raczej na to nie stać przy takim zadłużenia jakie posiada na daną chwilę.

 • 2023-09-14 17:37:08

  gość: ~Dza

  Proszę napisać jakie jest zadłużenie miasta do którego doprowadził gospodarz. Ile otrzymał pomocy finansowej w mln zł od PiS. Ile pieniędzy poszło na wieś stolec a ile na mniejsze miejscowości których nie chcecie modernizować . Kto i za jakie pieniądze bawi się w Karpaczu w Golebiewskim . Jak rozliczacie wydatki np na dożynki. Który pajac wywiesza baner PiS równa się drożyzna ...może wywiesić baner Stasio robi dobrą robotę ... kuca czy kleka

 • 2023-09-14 18:35:15

  gość: ~xxxx

  @~Dza
  Człowiek wywiesza pis=drożyzna na prywatnych terenach więc gów.no cię to obchodzi kto PISdzielcu.

 • 2023-09-14 18:38:20

  gość: ~ble ble ble

  @~Dza
  Nikt nic od pisu nie dostał, bo to są publiczne pieniądze z podatków uczciwie pracujących. To tylko wy pisowcy myślicie, że pis daje z własnych pieniędzy.

 • 2023-09-14 22:33:26

  gość: ~takitam

  @~ble ble ble

  TO PRAWDA, ale ... o ile PiS bawi się w socjalizm, czyli jednak jakoś tam kupuje wyborców przerzucając środki na socjal, to PO nie tylko nie dzieliło się z narodem kasą, ale jeszcze tę kasę zabierało.

  ... i żeby nie było, to zarówno PiS (czyli socjalistyczny PRL bis) jak PO (czyli bezideowi volksdeutsche) to zaraza którą trzeba pogonić w cholerę.

 • 2023-09-15 07:11:56

  gość: ~Sas

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Tyś powinna zostać królową konfederacji - kopiuj , wklej.

REKLAMA