Express-Miejski.pl

Chciał wypłacić pieniądze rzekomo zainwestowane w kryptowaluty. Stracił około 30 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

58-latek chcąc wypłacić zainwestowane w kryptowaluty pieniądze zainstalował na telefonie aplikację umożliwiającą oszustowi zdalny dostęp do urządzenia i danych.

- Mężczyzna, był przekonany że osoba która do niego dzwoni umożliwi mu wypłatę zainwestowanych w kryptowaluty pieniędzy. Co prawda nie do końca przypominał sobie by inwestował jakieś środki, ale również tego nie wykluczył. Pamięć ludzka bywa zwodnicza, a przecież wcześniej interesował się kryptowalutami. Tak więc kiedy otrzymał zapewnienie od dzwoniącego mężczyzny, że pieniądze, które zgromadził na swoim rachunku może wypłacić, niezwykle się ucieszył i zrobił wszystko co sugerował mu oszust. Nie zastanowił go nawet fakt, że mężczyzna kontaktował się z nim z wielu rożnych numerów telefonów. Oszust tak omamił 58-latka, że ten zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie, które umożliwiło przestępcy zdalny dostęp do urządzenia. Kiedy mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ponownie zalogował się na swoje konto w banku zobaczył nie wpływ, ale brak i to dużej sumy. Łącznie z konta mężczyzny zniknęło około 30 tysięcy złotych - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Policja apeluje i radzi, by z wielkim dystansem podchodzić do „ złotych okazji” i w żaden sposób nie przekazywać nikomu danych z kart bankomatowych lub loginów i haseł do kont bankowych. W trakcie rozmów z nieznanymi nam osobami uważajmy na to co podajemy. Nie instalujmy również żadnych aplikacji i oprogramowań. Bądźmy rozsądni i uważni.

KPP Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA