XII Półmaraton Henrykowski i VIII Dyszka Księgi Henrykowskiej [foto]

XII Półmaraton Henrykowski i VIII Dyszka Księgi Henrykowskiej

XII Półmaraton Henrykowski i VIII Dyszka Księgi Henrykowskiej fot.: em24.pl

Paweł Kosek został zwycięzcą Dwunastego Półmaratonu Henrykowskiego, a w 8 edycji Dychy Księgi Henrykowskiej pierwsze miejsce zdobył Albin Zacharczuk.

Jak co roku, do Henrykowa przybyło wielu biegaczy, aby wziąć udział w cyklicznym wydarzeniu Półmaratonu Henrykowskiego oraz Dychy Księgi Henrykowskiej. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dwóch trasach o długości 10 km oraz ponad 21 km

Tym razem najlepszym biegaczem w kategorii Półmaraton - Open okazał się Paweł Kosek, który na mecie pojawił się po 1h 13min 43 sek. od startu. Zaraz za nim z czasem 1h 14min 03 sek. dobiegł Patryk Chrzanowski, a trzecie miejsce zajął Patryk Bryłkowski, który trasę półmaratonu pokonał w 1h 16min i 3sek.

Na krótszym dystansie - 10 km, zwycięzcą okazał się Albin Zacharczuk, pokonując trasę w 37 minut i 21 sekund. Drugie miejsce zajął Radosław Światowy z czasem 38 min 28 sek. a brązowy medal przypadł Andrzejowi Cendrowskiemu, który zmierzył się z Dychą Księgi Henrykowskiej w  39 min i 1 sekundę.

Wszyscy biegacze, którzy zameldowali się na mecie otrzymali medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach także puchary, a w niektórych kategoriach również nagrody finansowe.

Wyniki z podziałem na poszczególne kategorie dostępne są na stronie datasport.pl [KLIK].