Express-Miejski.pl

Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych w Kamieńcu Ząbkowickim

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wczorajszy dzień był dla kierowców wyzwaniem. Silny wiatr powodujący zawieje śnieżne oraz zaspy na drogach skutecznie utrudniał podróż. 

W takich warunkach drogowych złamanie przepisów może zakończyć się nie tylko mandatem ale również tragedią. O dużym szczęściu może mówić kierujący samochodem osobowym, który 19 grudnia potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych w Kamieńcu Ząbkowickim.

59-letni mężczyzna postanowił ominąć autobus, który chwilę wcześniej zatrzymał się przed pasami i doprowadził do zdarzenia. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. Sprawca za spowodowanie zagrożenia przyjął mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji. - Apelujemy więc ponownie do kierujących o ściągnięcie nogi z gazu oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów - dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje również do pieszych by korzystając z pierwszeństwa na przejściu byli szczególnie uważni. Drogi są śliskie, a samochód zbliżający się do pasów nie zawsze zdąży wyhamować. Przed przejściem pieszy powinien się więc zatrzymać i sprawdzić czy przejście na drugą stronę jest bezpieczne. Prosimy również o używanie elementów odblaskowych, szczególnie w miejscach nieoświetlonych lub słabo oświetlonych. Może to uratować nasze zdrowie a nawet życie.

KPP Ząbkowice Śląskie

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych w Kamieńcu Ząbkowickim

  2022-12-20 15:46:01

  gość: ~mieszk

  Wszyscy którzy to robią lub mają Niebieskie Karty powinni być upublicznieni.

 • 2022-12-20 21:47:01

  gość: ~On

  @~mieszk
  Tak samo jak ludzi którzy piszą takie gowna anonimowo w internecie.

 • 2022-12-20 19:09:59

  gość: ~Piksel

  J....c kamieniec pisowski

 • 2022-12-20 19:50:59

  gość: ~major

  @~Piksel Je...k teoretyk z ciebie, gdzie pójdziesz tam cię wyje,,,,ą

 • 2022-12-20 21:24:10

  gość: ~Winn

  Winny chory przepis o pierwszeństwie dla pieszych. Wczoraj nastolatka z słuchawkami na uszach weszła sobie na pasy jakby była nietykalna a ja wiezdzalem z krzyżówki i nie miałem nawet możliwości jej zauważyć.

 • 2022-12-20 21:46:19

  gość: ~Dza

  @~Winn
  To prawda. Następną rzeczą jest to, że piesi nie kumają, że przy takich warunkach jakie są teraz, czyli śnieg, jest ślisko itd, kierowca nie ma możliwości zatrzymania się szybko. Bzdurny przepis, dający pierwszeństwo pieszym na drodze, to tak jak auto miałoby pierwszeństwo na chodniku.

 • 2022-12-20 22:55:39

  gość: ~takitam

  @~Winn

  Ten (jak piszesz) chory przepis o pierwszeństwie dla pieszych już od dekad obowiązuje w krajach na zachód od Odry i .... NIKT NIE MA Z TYM PROBLEMU.

  Poza tym piszesz, cyt:
  /// Wczoraj nastolatka z słuchawkami na uszach weszła sobie na pasy ///

  Nie rozumiem .... czyż nie po to są pasy dla pieszych, żeby piesi mogli po tych pasach przejść ?
  ... a Ty rozumiem nie ogarniasz, że na skrzyżowaniach NAJCZĘŚCIEJ SĄ PASY + do tego oznakowanie.

  Czy tka ciężko przewidzieć, że nawet jeśli nie widzisz pasów skręcając np. w prawo, bo coś może je zasłaniać (np. budynek), to one MOGĄ TAM BYĆ, bo to skrzyżowanie ?

  Oczywiście to prawda, że piesi (którymi jesteśmy wszyscy) czasami nie mają za grosz wyobraźni i ni z gruchy ni z pietruchy WBIEGAJĄ na pasy, ale ... najczęściej idą po prostu i jeśli zbliżają się do pasów, to istnieje BARDZO DUŻE prawdopodobieństwo, że jednak na te pasy wejdą.
  Wystarczy trochę uwagi (ze strony kierowcy) i nie będzie problemów.

  Co więcej, np. w niektórych krajach skandynawskich istnieją przepisy, że pieszy MOŻE PRZEJŚĆ przez pasy nawet na czerwonym świetle (bo z żadnej strony nic nie jedzie), z tym że jeśli wejdzie na czerwonym i nie zauważy pojazdu i po prostu spowoduje kolizję, to ON JEST SPRAWCĄ KOLIZJI, nawet gdyby kierowca był w sztok pijany, nie miał świateł, czy w jakikolwiek inny sposób nie spełniał warunków do prowadzenia pojazdu.


  Ja też jeżdżę samochodem i ....NIGDY nie sprawiało mi to najmniejszych kłopotów żeby przepuścić pieszego przez przejście i to NA DŁUUUGO przed nowymi przepisami.

 • 2022-12-21 05:31:07

  gość: ~Słuchaj takitam

  @~takitam
  Na zachodxie obowiązuje ten przepis ,ale kultura pieszych jest 10 poziomów wyżej nich w tej pisiej dziurze jaką jest Kamieniec . Tam nie wchodzą na pasy ze słuchawkami w uszach ,a gdy mu zwrócą uwagę to przepraszają ,a nie pokazują ,,LICHY PALEC " więc nie komentuj czegoś o czym nie masz pojęcia .

 • 2022-12-21 06:27:03

  gość: ~Anty taki tam nie

  @~Słuchaj takitam
  Bravo ,ale możesz spodziewać się kontry ,bo chiński filozof wie lepiej krytykuje wszystkich i wszystko żadnego dystansu do otaczającej go rzeczywistości gość ma problem ale nie widzi tego tylko PiS,Unia,Niemcy,Ufo i prostata winni

 • 2022-12-21 09:07:08

  gość: ~takitam

  @~Słuchaj takitam

  Kolego.

  Zechcesz wytłumaczyć, jakie znaczenie ma to czy ktoś wchodzi na pasy mając założone słuchawki na uszy ?

  Zrozumiałbym, gdyby te słuchawki założył sobie na oczy, ale ... jakie zagrożenie dla kogokolwiek mają słuchawki założone na uszy ?

  Poza tym, piszesz o kulturze pieszych, więc ... przypomnę to co już napisałem, czyli PIESZYMI JESTEŚMY WSZYSCY ... kierowcy również, ale nie wiadomo dlaczego uważasz, że kierowca który akurat nie prowadzi (czyli jest pieszym) auta ma niższą kulturę (lub świadomość zagrożenia) niż ten sam kierowca siedzący w samochodzie.

  Przepis (moim zdaniem) jest JAK NAJBARDZIEJ SŁUSZNY.

  Po prostu dlatego, że pieszy ma ZNACZNIE MNIEJSZE szanse w konfrontacji z pojazdem, a przejście dla pieszych jest po to właśnie przejściem dla pieszych, żeby piesi mogli BEZPIECZNIE przejść na drugą stronę.

  Jeśli nie podobają Ci się takie przepisy, to ... załóż ugrupowanie polityczne, przekonaj do swoich racji większość Polaków, wygraj wybory, a następnie zmień ustawę regulującą przepisy ... proste, prawda ?

 • 2022-12-21 11:10:11

  gość: ~Establishment

  W Polsce ustrój jak i mentalność bądź iloraz inteligencji ludzi nastawiony jest na depopulację, w kierunku pochyłym ku przepaści ale cebula myśli że jest mądra a ludzie w to wierzą

 • 2022-12-21 21:34:33

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Kiedyś autobusy stawały na klombie i dzieci szły chodnikiem do szkoły było bezpiecznie teraz to najlepiej by było aby pod drzwi klasy podjezdżały

REKLAMA