Express-Miejski.pl

Spółka Euro-Park Ząbkowice ma już swoje biuro w mieście. Dziś odbyło się symboliczne otwarcie [foto]

Oficjalne otwarcie biura spółki Euro-Park Ząbkowice fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 grudnia przy ul. Powstańców Warszawy 8W w Ząbkowicach Śląskich nastąpiło oficjalne otwarcie biura spółki Euro-Park Ząbkowice.

Wśród gości, którzy uczestniczyli w oficjalnym otwarciu, krótkim briefingu prasowym oraz symboliczonym przecięciu wstęgi byli: minister Michał Dworczyk, poseł Marcin GwóźdźCezariusz Lesisz - prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, Sławomir Jonko - prezes spółki Euro-Park Ząbkowice oraz Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

- Bardzo cieszę się, że możemy spotkać się na tym symbolicznym otwarciu biura spółki Euro-Park Ząbkowice. Symbolicznym, dlatego że jest to dowód na to, że realizujemy kolejne etapy tego projektu, ale również dlatego, że rozpoczynamy swoją fizyczną obecność na terenie Ząbkowic Śląskich. Bardzo nam zależało na tym, żeby już na tym wczesnym etapie biuro powstało. Mamy w planach rozwój i wraz z rozwojem całej inwestycji będzie to biuro pewnie rosło [...] - mówił Sławomir Jonko, prezes spółki Euro-Park Ząbkowice. Prezes wyraził nadzieję, że już wkrótce w takim samym gronie uda się spotkać już na uzbrojonym i przygotowanym terenie inwestycyjnym, gdzie będzie można witać pierwszych inwestorów. - Dużo pracy przed nami, ale już dziś wiemy, że zainteresowanie tym terenem wśród inwestorów jest i mam nadzieję, że możliwie niedługo przerodzi się ono w pierwsze inwestycje. Region ten ma duży potencjał. Już dziś zagraniczni inwestorzy mający swoje siedziby w Ząbkowicach Śląskich mogą to potwierdzić - dodawał.

Głos zabrali też pozostali goście, którzy na każdym dotychczasowym etapie tego przedsięwzięcia miały wkład w jego rozwój, ale także przed którymi stoją też dalsze wyzwania z realizacją zadania.

Minister Michał Dworczyk wspominał, że otwarcie biura to kolejny istotny krok, aby tereny inwestycyjne zaczęły funkcjonować, co umożliwi dalszy rozwój miasta. - [...] Ten teren cierpi na brak tego rodzaju miejsc. O ile jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna i ma poszczególne niewielkie działki w tej okolicy, o tyle takie dużego terenu inwestycyjnego w okolicach Ząbkowic Śląskich nie było. Skutkowało to tym, że brakowało dostatecznie dużych inwestycji, które tworzyłyby ciekawą ofertę miejsc pracy dla mieszkańców Ząbkowic Śląskich i całego powiatu. Efekt tego jest taki, że mieszkańcy całego powiatu ząbkowickiego jeździ do pracy do Wrocławia czy Kobierzyc - mówił minister Dworczyk. - Wierzymy, że tworząc tę specjalną stefę, która przybrała formę Euro-Parku Ząbkowice, powstanie tu szereg firm i biznesów, które z kolei będą oferowały mieszkańcom atrakcyjne oferty pracy i mieszkańcy naszego regionu będą mogli pracować na miejscu, nie musząc tracić czasu na dojazdy - dodawał Dworczyk.

Poseł Marcin Gwóźdź podkreślał, że ta inwestycja będzie oddziaływała na cały subregion wałbrzyski, a w kontekście drogi ekspresowej S8, bedzie to wspaniały teren do zainwestowania. - Są na to odpowiednie pieniądze, są odpowiednie grunty, jest doskonała lokalizacja - mówił i dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. - Wiele osób pracowało nad tym projektem, wiele osób pracuje i będzie pracowało nad jego realizacją, gdyż przed nami jeszcze bardzo długa droga, dlatego chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wyrazili dobre chęci i dobre słowo przy tym projekcie [...] - zaznaczał poseł.

Po nim głos zabrał Cezariusz Lesisz - prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, który mówił, że ARP na początku swojego istnienia ARP w latach 90. zajmowała się cała transformacją i restrukturyzacją wielu polskich spółek skarbu państwa. W XXI wieku zadania Agencji Rozwoju Przemysłu się zmieniają. - Chcemy być kołem zamachowym przede wszystkim dla gospodarek lokalnych i realizować filozofię polskiego rządu, czyli strategię zrównoważonego rozwoju. Powstanie Euro-Parku Ząbkowice jest przykładem na rozwój lokalnej społeczności. Chcemy zadbać o młodych ludzi, o pokolenie, które chciałoby pracować blisko domu. Chcemy stworzyć wysokiej jakości miejsca pracy. Inwestorzy zagraniczni, którzy wchodzą do naszego kraju, zazwyczaj organizują wokół siebie bardzo wiele miejsc pracy, bowiem potrzebują podwykonawców, którzy wykonują prace pośrednie. Tak się stało w Kobierzycach, tak jest w Stalowej Woli i pewnie w każdych kolejnych regionach. Myślę, że Euro-Park Ząbkowice pójdzie w te ślady i stworzy kolejne miejsca pracy [...].

Burmistrz Marcin Orzeszek powiedział, że choć dzisiejsze otwarcie biura to tylko symboliczne wydarzenie, to dotychczasowa praca już wykonana przez rząd i samorząd ma dla Ząbkowic Śląskich duże przełożenie. - Pozyskane środki w wysokości ponad 113 mln zostaną bardzo dobrze zagospodarowane w ten teren, o którym moi poprzednicy wcześniej opowiedzieli. Mogę powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie jest symboliczne, ale kolejne działania dążące do realizacji tego projektu zostały już podjęte. Jako Gmina Ząbkowice Śląskie podpisaliśmy dokumenty związane z realizacją Polskiego Ładu, w ramach którego gmina otrzymała środki. Do końca marca wpłyną dokumenty, mam nadzieję, że od razu rozpiszemy przetargi, tak żeby już w 2023 roku uzbrajać już ten teren. Do 15 grudnia jesteśmy umówieni ze spółką Tauron, gdzie będziemy podejmować decyzję dotyczące rozwoju GPZ (Główny Punkt Zasilający). To kolejne fakty, które mają miejsce [...] - wskazywał burmistrz Orzeszek.

Po krótkim briefingu prasowym przed biurem spółki odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali wyżej wspomniani goście.

em24.pl

53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Spółka Euro-Park Ząbkowice ma już swoje biuro w mieście. Dziś odbyło się symboliczne otwarcie [foto]

  2022-12-07 15:19:13

  gość: ~Autor

  A stołki już PiS też rozdał jak w centralnym porcie lotniczym i tp.

 • 2022-12-07 15:51:07

  gość: ~Praca

  @~Autor
  Skoro tak uważasz to masz pewną pracę w biurze poselskim na ul.1maja 7. Składaj papiery,pamiętaj o in vitro.

 • 2022-12-08 08:34:39

  gość: ~PISowiec

  @~Autor
  Jarek dziękuję za wszystko! Za to, że jest gaz dzięki dywersyfikacji, POKO chciało z ruskim do 2045 najdroższy gaz w Europie kupować. Wolf Tusk razem z Merkel i Putinem !!!
  Elon Musk powinien kupić PO wiecie po co?

 • 2022-12-08 14:27:53

  gość: ~Kaczynski

  Ciekawe bo kupowali za max 20 USD a teraz z min 108 USD bywa ze po 353 USD z MWh ? europa kupuje znacznie taniej i kto kogo robi w h...ja ?

 • 2022-12-08 17:41:23

  gość: ~PISowiec

  @~Kaczynski
  Nie kłam u nas jest wszystko najtaniej paliwo, prąd, gaz, woda, śmieci, ubezpieczenia, nieruchomości itp. Kupowali za PO najdrożej do 2045 - później Pis podał gazprom i cena spadła oraz dostaliśmy miliardy odszkodowania. Teraz Putin zakręcił i dzięki Jarkowi jest OK
  Dzięki Jarek, w następnej kadencji zrób porządek z zagranicznymi mediami i sędziami!

 • 2022-12-08 17:48:51

  gość: ~123

  @~PISowiec
  U ciebie w domu wszyscy zdrowi czy tylko ty masz tak od urodzenia?

 • 2022-12-08 19:44:40

  gość: ~Kaczynski

  ok teraz fakty
  dzisiejszy przyklad olej napedowy ON cena dal firmy 7,84 w tym 8% vat netto 7,22 teraz niemcy dzisiaj tankowałem 1,69 euro czyli 1,69 X 4,69 zł = 7,926 w tym vat 19% czyli 6,42 zł kumasz juz jak dymaja nas polaków widzisz rożnice ile polskie firmy placą ?
  najtaniej 7,22 polak a niemiec 6,42 brawo pisowcu za logike , wez kalkulator i policz?

 • 2022-12-08 20:05:33

  gość: ~123

  @~Kaczynski
  PIsowiec nie potrafi liczyć. Przyjmuje bezkrytycznie wszystko co mówia w tvpis.

 • 2022-12-09 06:41:27

  gość: ~JAREK

  @~123
  Nie słuchamy tumanów z POKO nie chcemy sytuacji jak w Węgrzech, że nie ma paliwa bo ktoś chciał cenę niższą!

 • 2022-12-09 05:56:33

  gość: ~PISowiec

  @~Kaczynski
  9.22 PLN on w Niemczech kłamco!!! Dlaczego w Zgorzelcu pełno Niemców n zakupach i tankowaniu ? Bo drożej? Sam się dymasz !! Tak polacy jeżdżą do niemiec tankować! Kogo ty chcesz kłamać?

 • 2022-12-09 08:52:11

  gość: ~Kaczyński

  @~PISowiec
  Widać że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem paliwo dla firm jest w cenie netto a ta jest niższa..... obłudniku zaklamany

 • 2022-12-09 08:54:49

  gość: ~Kaczyński

  @~PISowiec
  A kiedy byłeś w Zgorzelcu, wczoraj wracałem z Berlina i w Zgorzelcu na stacji nie było ani jednego Niemca ..więc do słuchaj dalej swoich idoli.

 • 2022-12-07 16:34:46

  gość: ~Tobi

  Inwestorzy zagraniczni A ja się pytam dlaczego nie polscy inwestorzy? Na razie nic nie ma I nie ma się czym chwalić

 • 2022-12-08 07:21:47

  gość: ~Polak

  @~Tobi
  Polscy inwestorzy klepią samochody i zmieniają opony na strefie

 • 2022-12-07 17:40:30

  gość: ~Borys

  Dobra robota tak trzymać

 • 2022-12-07 19:55:05

  gość: ~Hmm

  To jak to jest z tym euro parkiem? Niby coś mają robić, biuro otwierają a ziemia idzie pod przetarg na użytek rolny! To jak tam będzie można coś w przyszłym roku zacząć robić?

 • 2022-12-07 20:10:34

  gość: ~Robert

  @~Hmm
  Ok tam, biuro jest, wypłaty są to i pewnego dnia coś tam będzie.

 • 2022-12-07 20:54:59

  gość: ~Hmn

  @~Robert
  Tak jak z elektrownia, która rozebrali, cpl i elektrycznymi samochodami.

 • 2022-12-08 07:27:35

  gość: ~PISowiec

  @~Hmn

  Elektrownia która projektowała PO i zaczęli budować za PIS? unia nakłada podatki na węgiel i się nie opłaca? Po co lotnisko jak jest w Berlinie ? Największe fabryki podzespołów do elektryków już powstały w Polsce! Dziękuję .

 • 2022-12-07 20:59:23

  gość: ~qwgqw

  @~Hmm
  Ale czytać to ty nie umiesz. Przetarg na dzierżawę pod uprawę rolną do końca 2023. Jak nie znajdzie się inwestor który mógłby rozpocząć budowę w 2024 to i pewnie na 2024 będzie taki przetarg żeby ziemia nie stała i chwastami zarastała.

 • 2022-12-07 21:24:46

  gość: ~Hmn

  @~qwgqw
  To powiedz mi kiedy np. Gmina lub sam europark mają zrobić np. infrastrukturę, wodę, ścieki drogi na 120hektaarach? Już 2 rok leci w dzierżawę, zaraz wrzuca na 3 a zarząd pieniądze będzie pobierał.

 • 2022-12-08 18:06:36

  gość: ~qwgqw

  @~Hmn
  Pewnie tak samo jak z przełożeniem gazu, po żniwach.

 • 2022-12-09 07:46:38

  gość: ~Haha

  @~qwgqw
  Gaz kładziono jak nie było dzierżawy więc nie kłam.

 • 2022-12-07 20:30:01

  gość: ~ZAINTERESOWANY

  A gdzie jest ukryte to biuro bo nie ma foto z zewnątrz. Okna szczelnie zaklejone, czy to jakaś konspiracja bo nie kumam

 • 2022-12-07 21:12:30

  gość: ~ja

  Ze strony epzabkowice pl
  "Budowa drogi ekspresowej S8 łącząca działkę z autostradą A4 przebiegać będzie bezpośrednio przy działce inwestycyjnej a jej ukończenie zaplanowano na 2026 rok. "
  A na stronie GDDKiA widnieje informacja że budowa S8 zaplanowana jest na 2025-2031.

 • 2022-12-07 21:47:56

  gość: ~Kaze

  Pałac. W mieście Kamieniec za to jest pałac!:)

 • 2022-12-07 21:56:24

  gość: ~ktoś

  Spółka Euro-Park Ząbkowice ma już swoje biuro w mieście...
  Oczywiście przez przypadek w budynku należącym do pana Gwoździa.

 • 2022-12-07 22:34:29

  gość: ~Noico

  @~ktoś
  Nawet gdyby to co z tego? Pewnie masz jakiś dobry lokal do podnajęcia to składaj ofertę, podstawowa sprawa to miejsca parkingowe, płynny wyjazd z miasta w kierunku drogi nr8 i jeszcze parę rzeczy. Składaj to może.

 • 2022-12-08 06:19:09

  gość: ~Gość

  @~Noico
  Z tym płynnym wyjazdem z miasta do dk8 to chyba cie poniosło za mocno? Co tam ciezarowki 40 ton z towarem będą dojeżdżały, czy panowie ze zdjęcia i im podobni samochodami osobowymi?

 • 2022-12-08 07:59:36

  gość: ~Mark

  @~ktoś
  A niech ma sobie i biuro u samego prezydenta,! Dla mnie istotne jest to co jest robione dla Ząbkowic Śl.! Czym mniej podziałów tym lepiej na tym wyjdziemy! Wiecznie tylko to jątrzenie i odpalanie się debila jednego po drugim. Dla dobra Polaków już dawno powinna się skończyć ta domowa wojna! A wszystkich oszołomów powinniśmy izolować.

 • 2022-12-08 08:39:41

  gość: ~Xxx

  @~ktoś
  To nie prawda . Proszę usunąć to kłamstwo.

 • 2022-12-08 14:20:06

  gość: ~ktoś

  @~Xxx
  Ło matko usunąć się nie da . I co ja teraz zrobie?

 • 2022-12-08 07:24:39

  gość: ~PISowiec

  Jarek dziękuję gdyby nie to państwo teoretyczne i hujjje dupppy i kamieni kuppy dalej by rozkradały ten kraj. Nigdy więcej złodziejstwa z poKO

 • 2022-12-08 07:52:58

  gość: ~Gaja

  I super wiadomość. Bardzo się cieszę, że w końcu idziemy w kierunku nowych miejsc pracy. Inaczej Ząbkowice Śląskie by się w końcu zupełnie wyludniły. Do Wrocławia aby dojechać trzeba było wstawać o 3 rano. Jak młodzi mają zakładać rodziny w takich warunkach? Praca i mieszkanie to podstawa.

 • 2022-12-08 21:49:35

  gość: ~123

  @~Gaja
  Jeszcze długo, długo będziesz wstawała o 3 rano.

 • 2022-12-08 11:30:40

  gość: ~Aaa

  Pewna jebnietego mają z koksowni walbrzych wsadzi gwóźdź na stołek z pedałem

 • 2022-12-08 11:31:12

  gość: ~Bb

  @~Aaa
  Z pedałem dworczyk iem.

 • 2022-12-08 18:55:57

  gość: ~autor

  czegoś nie rozumię,na jednym spotkaniu Marcin Orzeszek,przyjmuje ciężkie miliony od PiSu,a na drugim zdjęciu,afiszuje się z grupą zdrajców Polski,bo otwierają jakieś tajne biuro zdrajców,oj Marcin masz ciężki orzech do zgryzienia,z jednej strony Schet i Szełemej,mówią Ci co masz zrobić,ale Ty Marcinie dasz w każdej sprawie,byle z polityki żyć jak pączek w maśle ,czy wy wszyscy karierowicze,potraficie robić-pracować,gdzie inndziej,oprócz rządowych fuch,jak np.burmistrz Barda,który u żłobu jest już 5 kadencji,biedna ta Polska przez takich ludzi

 • 2022-12-08 21:47:51

  gość: ~123

  @~autor
  Nie od pisu bo pis co najwyżej zadłużył ten kraj a długi które bedą spłacały jeszcze twoje wnuki

 • 2022-12-08 21:05:26

  gość: ~Czesław

  Brawo PIS .nowe miejsca pracy .jakby nie PIS i Gwozdz to nic by tu nie było .wiecie na kogo macie głosowac.

 • 2022-12-08 21:44:26

  gość: ~Gość

  @~Czesław
  Na nikogo!!!!!

 • 2022-12-08 21:45:50

  gość: ~ble ble ble

  @~Czesław
  Nie podziekowałęś jeszcze kaczyńskiemu, morawieckiemu i papieżowi. Bez nich lewactwo zniszczyłoby ten grajdołek i z kim by ten pis walczył?

 • 2022-12-08 23:39:26

  gość: ~Czesław

  @~ble ble ble
  Co ty wiesz o życiu .ja daje ludziom pracę i PIS mi w tym pomaga a te wasze POKO tylko struktury gmine rozwala .PIS jest najlepszy .

 • 2022-12-09 09:06:50

  gość: ~Hmm

  @~Czesław
  Jak ci pomaga?

 • 2022-12-09 18:29:47

  gość: ~Mirek

  @~Czesław
  Jak byś dawał taborecie ludziom pracę to byś wiedział jak pisiory podatkami i kosztami stałymi dowalili firmą i nie piał byś z zachwytu więc trolu zostaw te banialuki dla takich tumanów jak ty

 • 2022-12-09 19:57:39

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mirek
  Peowcy pomagali bezrobociem 13 % i dobrą płacą na szparagach a w polsce 3 PLN

 • 2022-12-10 08:16:41

  gość: ~Mirek

  @~Mieszkaniec
  Bzdety żywcem z TVP a gdzie własny rozum 3 zł na godzinę policz musiałbyś zarabiać 495 zł miesięcznie kiedy i gdzie miałeś takie zarobki wolałem za Po zarabiać 1800 zł a więcej za to kupiłem towaru w sklepie niż teraz i tańszy był prąd,gaz,o węglu nie wspomnę liczy się ile mogę za wypłatę kupić a nie ile zje inflacja a podatki z nadwyżką wrócą do rządu tak cię dymają a ty się cieszysz boś tępy

 • 2022-12-10 08:18:32

  gość: ~Bali

  @~Mieszkaniec
  Tak teraz masz pracę narazie i zapis..... Za miskę ryżu

 • 2022-12-10 12:46:02

  gość: ~Gjl

  Aresztowano szychę Kołchozu UE. W niemieckim wolnym medium , Interia , temat co baniek marginalnie traktowany. Precz z takimi wolnymi mediami!

 • 2023-08-03 23:59:13

  gość: ~kio

  nie wiedziałam że tyłu tumanów pis jest w Ząbkowicach .dworczyk do domu a jeszcze lepiej za ural

 • 2023-08-05 06:51:28

  gość: ~Buba

  @~kio
  A gdzie na powstańców Warszawy pewnie w Gwoździa budynku dobry będzie miał z tego szmal pisiaki wiedzą jak łupić podatników zmienimy to po wyborach

 • 2023-08-05 06:56:16

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Buba
  No ciekawe gdzie to biuro to 8A

 • 2023-08-07 14:43:20

  gość: ~Buba

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Przekręty PiS juź tak spowszeniały że nikt się im nie dziwi

REKLAMA