Express-Miejski.pl

Rekordowe środki na zadania inwestycyjne w gminie Ciepłowody. Sprawdź plany na 2023 rok

grafika ilustracyjna fot.: em24.pl

Rekordową kwotę na realizację zadań inwestycyjnych w 2023 roku przeznaczy Gmina Ciepłowody. Samorząd będzie realizował inwestycje za kwotę ponad 22.3 mln zł!

Zdecydowana większość środków, jakie znalazły się w budżecie to pieniądze pochodzące ze środków rządowych. Dzięki nim w gminie zostanie poczyniony szereg inwestycji w zakresie infrastruktury sanitarnej wsi. Część z prac już trwa, a ich planowane zakończenie i rozliczenie zaplanowano na nadchodzący rok.

Ponad połowę budżetu pochłonie zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Stary Henryków, Targowica, Janówka, Jakubów z tłoczną siecią przesyłową do miejscowości Dobrzenice. Łącznie w budżecie zapisano na ten cel blisko 14 mln zł. Ponad 5.3 mln zł wyasygnowano na budowę kanalizacji sanitarnej na terenie Ciepłowód. To zadanie również w dużej mierze finansowane jest ze środków rządowych.

Gmina planuje też przeprowadzić remont i modernizację budynków użyteczności publicznej: Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji oraz budynku remizy OSP Ciepłowody. W projekcie budżetu zapisano na to zadanie ponad 3 mln zł, z czego ponad 1.9 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nie zabraknie też miejszych inwestycji. Za blisko 12 tys. zł zostanie wyremontowany plac przed świetlicą wiejską w Targowicy, prawie 18 tys. zł przeznaczono na prace remontowe świetlicy w Starym Henrykowie, a 11 tys. zł ma pochłonąć zakup pieca centralnego ogrzewania do świetlicy wiejskiej w Dobrzenicach wraz z montażem. 10.3 tys. zł wyasygnowano natomiast na doprowadzenie prądu do budynku gospodarczego na boisku w Janówce.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rekordowe środki na zadania inwestycyjne w gminie Ciepłowody. Sprawdź plany na 2023 rok

  2022-11-29 20:31:48

  gość: ~Pod WYBORY

  O tej gminie nic nie słychać, ale zbliża się czas wyborów i trzeba zdobyć głosy. Taka polityka

 • 2022-11-29 20:32:16

  gość: ~Pod WYBORY

  O tej gminie nic nie słychać, ale zbliża się czas wyborów i trzeba zdobyć głosy. Taka polityka

 • 2022-11-29 20:38:37

  gość: ~HIPOKRYZJA

  Wygrywa wybory z Bajtkiem, negując jego politykę by kanalizować gminę,głosił, że przydomowe oczyszczalnie lepsze. Teraz kiedy trochę wiedzy zdobywa zobaczył, że jednak warto realizować politykę Bajtka.

 • 2022-11-30 01:27:34

  gość: ~Dariusz

  @~HIPOKRYZJA
  Wójt Bajtek to był bardzo dobry gospodarz, tyle zrobił dla nas, gdzie jeszcze nie było pieniędzy z unii a on potrafił pieniądze znaleźć na szkołę i na wszystko. Dobry gospodarz był i gość z klasą. Szkoda że nie jest już wójtem bo przez te lata to bylibyśmy dużo bardziej rozwinięci

 • 2022-12-04 12:04:37

  gość: ~Zwykły młody obywatel

  ostatnio dodany post

  Taka duża gmina a żadnej kawiarni nie ma, nic dla ludzi młodych się nie dzieje. Żadnego miejsca nie ma żeby zabrać żonę oraz znajomych żeby się spotkać przy kawie-piwku i spędzić wspólnie czas,porozmawiac. Nie długo wszyscy zdziczeją...

REKLAMA