Express-Miejski.pl

Złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi im więzienie

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

8 listopada w ciągu zaledwie 8 godzin ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę aut mimo aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów.

Po godz. 14 w Ciepłowodach dzielnicowi zauważyli samochód Opel Astra. Zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Drugi kierujący, który został zatrzymany po godz. 21 za kierownicą samochodu Volkswagen Passat, złamał aż dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd na okres 1 roku oraz 4 lat. Ponad to 30-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich, miał również wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień.

Obu kierującym oprócz wysokiej grzywny zgodnie z artykułem 244 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd obligatoryjnie orzeka również w takich przypadkach zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

KPP Ząbkowice Śląskie

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi im więzienie

  2022-11-10 08:23:04

  gość: ~Lizu

  Coraz wiecej bedzie takich kierowcow z zakazem. Wystarczy rozmowa przez tel podczas jazdy I kolizja np. Na parking pod Biedronką I dzieki 24 punktom nie mamy prawa jazdy. Jesli ktos pracuje zawodowo jako kierowca bądź dojezdza do pracy samochodem to bedzie jezdzil mimo zakazu.
  Kolejny nietrafiony pomysł Pis.

 • 2022-11-10 09:11:32

  gość: ~Ja

  @~Lizu
  A ile to kolizji czy wypadków, bo jeden czy druga oczy w telefon zamiast na drogę patrzyć, więc do kogo te żale. Jedziesz to nie pisz wiadomości lub rozmawiaj przez zestaw, który kosztuje góra 50 PLN

 • 2022-11-10 10:49:12

  gość: ~On

  @~Ja
  Z tym rozmawianiem przez telefon to jest ściema po to, żeby łupić kasę. Bo rozmowa przez telefon w niczym nie przeszkadza, mówię tu o rozmawianiu a nie pisaniu smsów czy przeglądaniu zdjęć na Facebooku. To równie dobrze powinien być mandat za jechanie autem i palenie papierosa podczas jazdy, albo mandat za jechani i picie jakiegoś napoju czy np jedzenie kanapki, barona czy hotdoga z Orlenu, bo też masz jedną rękę zajętą, a i zachłysnąć się możesz, albo np żar z fajki spanie Ci gdzieś i się rozkojarzysz itd, i zakaz rozmawiania w aucie z osobą z boku, bo też się możesz rozkojarzyć, przy rozmowie odwracasz wzrok w stronę osoby z boku a tym samym nie patrzysz już na drogę. W mandatach nigdy nie chodziło o żadne bezpieczeństwo , chodzi o łupanie ludzi z kasy, po pierwsze i najważniejsze, nikogo Twoje bezpieczeństwo z polityków nie interesuje, to takie pobożne marzenie ludzi. To samo tyczy się jazdy w pasach, jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo innych? Że ja we własnym aucie będę jechał bez pasów? Jak w coś przywalę, to ja sobie zrobię krzywdę (ja jeżdżę w pasach zawsze) ale jak ktoś nie chce, niech nie jeździ. Jakby „władzy” naprawdę zależało na bezpieczeństwu to motocykle powinny mieć pasy, albo powinny być zabronione, bo są mega niebezpieczne podczas wypadku. W październiku, policja wystawiła mandatów na ponad miliard zł! To des razy więcej niż rok temu, i nie dlatego że dużo więcej ludzi łamie przepisy, tylko przez te poje*ane stawki które PiS sobie wymyślił żeby po raz kolejny łupać obywateli. Kierowcy Tp pierwsza grupa społeczna która jest najbardziej łupana przez rząd, poje*ane stawki mandatów, zajeb*scie drogie paliwo itd. I do tych co się cieszą, to „nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku” bo każdy z nas jest tylko człowiekiem, i każdy popełnia błędy, będziesz miał gorszy dzień, będziesz rozkojarzony, będziesz gdzieś się spieszył, złamiesz jakiś przepis drogowy, za który normalnie dostałbyś 200zł i 5 punktów, to teraz dostaniesz 1500zł i 15 punktów, to jeden z drugim przestanie się śmiać. Nie tak się dba o bezpieczeństwo na drogach, tal samo jak podnoszenie fan na fajki i alkohol, nie powoduje że ludzie piją czy palą mniej.

 • 2022-11-10 22:31:15

  gość: ~Mieszkaniec

  @~On
  W punkt

 • 2022-11-10 10:39:41

  gość: ~wow

  Brawo PIS !!! PLUSIK kto za PIS!!!

 • 2022-11-10 10:50:03

  gość: ~Bahahahahaah

  @~wow
  Chyba sam sobie dałeś tego płuca melepeto.

 • 2022-11-10 15:53:59

  gość: ~Srow

  @~wow
  „brawo PiS” czyli cieszyć się ku*wa z tego, że Żydowsko amerykańska agentura grabi Polaków z pieniędzy.

 • 2022-11-10 18:26:03

  gość: ~Ak

  Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo!!!

 • 2022-11-10 19:16:12

  gość: ~Nie zasraj sie

  @~Ak
  Życzę Ci, żeby ciebie też ukarali surowo, za jakaś głupotę, przy nowym „taryfikatorze” dostaniesz mandat wysokości dwóch trzecich swojej wypłaty i 20 punktów , to zamkniesz piz*e.

 • 2022-11-12 19:49:37

  gość: ~Ak

  ostatnio dodany post

  @~Nie zasraj sie
  Jak będziesz popełniał wykroczenia na drodze to policja jest od tego żeby takich jak ty cwaniaczków karać surowo I jeszcze raz Karać!!!Dotarło do zakutego łba? Sam na drodze nie jesteś inni też korzystają z drogi .Tylko wysoka kara

 • 2022-11-11 13:35:15

  gość: ~Zbychu

  W Plonicy pijani jeżdżom policja wie i nic. Raz na pół roku zrobią akcję i to taka że można zdonrzyć wytrzeźwieć

 • 2022-11-11 16:49:56

  gość: ~Oz

  @~Zbychu
  Za twoją pisownię, powinni cię znaleźć i zutylizować. Mam prośbę, nie rozmnażaj się, nie przekazuj tych genów!

REKLAMA