Express-Miejski.pl

Samorządowcy i mieszkańcy przecięli wstęgę. Nowe drogi na bardzkim osiedlu oficjalnie otwarte [foto]

Oficjalne otwarcie wyremontowanych ul. Jagiellońskiej, Kościuszki i Mickiewicza i w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 października w Bardzie odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanych ulic - Jagiellońskiej, Kościuszki oraz Mickiewicza.

W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Krzysztof Żegański, poseł Marcin Gwóźdź, Magdalena Piątek reprezentująca posła Wojciecha Murdzka, przedstawiciele wykonawcy, którym był spółka DR Infrastruktura, Antoni Drożdż pełniący nadzór inwestorski, radni a przede wszystkim mieszkańcy gminy Bardo.

- [...] Szacujemy, że przy dzisiejszych cenach wartość inwestycji wynosi w granicach 10 mln zł, natomiast nas sama realizacja kosztowała około 6 mln zł. To wielka radość, że udało się to zadanie zrealizować. Rzeczywiście, mieszkańcy przez czas trwania prac musieli przejść to, co najgorsze, czyli jazdę w błocie, ale myślę, że warto było się przemęczyć i dziś cieszyć się z efektów przedsięwzięcia związanego zarówno z chodnikami, jezdnią, jak i nowym oświetleniem - mówił burmistrz Krzysztof Żegański. Prace związane z realizacją zadania trwały niespełna rok.

Włodarz poinformował mieszkańców, że w okresie jesienno-zimowym, ze względu na oszczędności, na ulicy będzie świeciła się co trzecia lampa, jednak są one ustawione na tyle blisko siebie, że oświetlenie swoim zasięgiem będzie obejmowało całą ulicę. - Myślę, że wszyscy tę sytuację rozumieją - dodał.

Poseł Marcin Gwóźdź w krótkiej wypowiedzi przyznał, że za każdym razem, gdy odwiedza Bardo, odkrywa coś nowego i coś pięknego. - Dzisiaj to są te drogi [...]. Cieszę się, że jako parlamentarzyści możemy dołożyć małą cegiełkę w tę inwestycję, co nie byłoby możliwe bez współpracy z samorządem. Tam, gdzie ten samorząd współpracuje, a tak jest właśnie tutaj, tam inwestycje są realizowane. Są one realizowane po to, żeby żyło się lepiej, żeby było estetyczniej i bezpieczniej. O to w tym wszystkim chodzi, a mianowicie żeby rozwój był bardziej zrównoważony - nie tylk wo duże miasta, jak Wrocław, Warszawa czy Poznań, ale też w miejscowości mniejsze, takie właśnie jak Bardo - mówił.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział samorządowcy, wykonawcy inwestycji oraz mieszkańcy wyremontowanych ulic. Po nim nastąpiło poświęcenie drogi, a następnie burmistrz poinformował, że wkrótce na terenie osiedla powstanie nowy plac zabaw.

Przebudowa ulic na bardzkim osiedlu to kolejny element poprawiający infrastrukturę na terenie miasta. Zakres robót na poszczególnych ulicach obejmował prace przygotowawcze, roboty ziemne, wymianę kanalizacji deszczowej, wymianę oświetlenia ulicznego, ustawienie krawężników, wykonanie podbudowy oraz wykonanie nawierzchni jezdni.

Na wszystkich wyremontowanych ulicach w obrębie osiedla obowiazuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Bardzki samorząd na realizację zadania otrzymał dofinansowanie w kwocie 3.13 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

em24.pl

22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Samorządowcy i mieszkańcy przecięli wstęgę. Nowe drogi na bardzkim osiedlu oficjalnie otwarte [foto]

  2022-10-11 17:27:46

  gość: ~Kierowca

  To wszystko dzięki PIS owi

 • 2022-10-11 18:50:42

  gość: ~Polak

  @~Kierowca
  Wszystko co złe w tym kraju to przez Komunę, PO i PSL.

 • 2022-10-11 19:00:41

  gość: ~mieszkaniec

  @~Kierowca
  dokladnie dzieki pis,cena paliwa,weglazywnosci,itd itd ,pisdzi...e

 • 2022-10-11 19:11:09

  gość: ~wow

  @~mieszkaniec
  Paliwo najtańsze w UNI Europejskiej. Jak to jest, że Obajtek kupuje ropę w dolarach tak jak wszyscy, a złotówka słaba i sprzedaje najtaniej w Europie.
  Dlatego, że jest z uczciwym Polakiem z PIS?

 • 2022-10-12 09:26:28

  gość: ~Hahahaha

  @~wow
  Z zarabiasz tu w euro? Czy w zł? Nie wiem jak niedojebanym umysłowo trzeba być, żeby powtarzać te brednie w TVP. Najtańsze paliwo w Europie :D, ale po przeliczeniu z euro na złotówki liczysz? Pewnie tak, taki pisowski trik dla niedokurwów umysłowych. Tylko że Niemiec zarabia w euro a nie w zł. Wiesz jak się liczy? Policz ile litrów tankujesz za najniższą , a ile zaleje np Niemiec. Policzyć Ci jełopie pisowski?
  Najniższa stawka godzinowa to 13zł, najniższa stawka w Niemczech 12 euro. Po 8 godzinach pracy w Polsce zarobisz 104zł, litr ropy kosztuje 8zł, czyli za jeden dzień pracy zatankujesz 13 litrów :DDD
  Niemiec zarabiając 12 euro na godzinę, dniówki zarobi 96 euro, litr ropy kosztuje u nich 2.17 euro. Czyli za dzień pracy na najniższej, Niemiec zaleje 44 litry. Już widzisz Twoje najtańsze paliwo kiepie? Ty zalejesz za 8 godzin 12 litrów, Niemiec 44 litry. Tak się liczy rzeczy, patrząc jaka jest kaloryczność pieniądza i ile możesz za niego kupić. Są kraje na świecie, gdzie litr paliwa kosztuje mniej niż 1zł, ale ludzie tam tak mało zarabiają, że dla nich to jest i tak drogo. Podstawy ekonomi się kłaniają, No ale nie od dziś wiadomo, że pisowski elektorat to ludzie z podstawowym wykształceniem lum max zawodowym, dobrze że chociaż czytać się nauczyliście :D
  I na koniec, bo zaraz wyjedziesz z tekstem „a za PO…” sram na PO, PiS i inne postkomunistyczne magdalenkowe twory. Jedna i ta sama banda okupantów i złodziei, różnią się tylko nazwą.

 • 2022-10-12 10:27:10

  gość: ~Ktoś

  @~Hahahaha
  P.......sz jak Tusk na wiecu unas w Niemczech.

 • 2022-10-12 11:27:17

  gość: ~Hahgaah

  @~Ktoś
  Poerdoli to cię PiS w odbyt każdego dnia, a ty się cieszysz i jeszcze im za to dziękujesz. Czego bucu nie zrozumiałeś z tego wpisu? Czy nie umiesz czytać? W sumie elektorat PiS, nic dziwnego, liczyć też nie potrafisz, o logicznym i samodzielnym myśleniu już nawet nie wspomnę.

 • 2022-10-12 13:22:41

  gość: ~Ktoś

  @~Hahgaah
  Co to jest poerdoli? A jak coś nie mieszkam w POLSCE jak czytam te twoje wyPOciny smarku to mi w d...e szczyka.

 • 2022-10-12 13:51:45

  gość: ~On

  @~Ktoś
  No to jak tu jest tak super, to tu wracaj, a nie pierdolisz zza granicy pajacu.

 • 2022-10-12 13:53:53

  gość: ~Mati

  @~Ktoś
  Skoro tu nie mieszkasz, nie pracujesz, nie płacisz podatków, opłat, rachunków itd, TO ZAMKNIJ MODĘ!

 • 2022-10-12 11:29:24

  gość: ~On

  @~Ktoś
  U nas pisze się oddzielnie TĘPY, analfabetyczny, PiSsiorze. Zasiłek dla patologi już pobrałeś? Czy jeszcze czekasz?

 • 2022-10-11 19:15:51

  gość: ~PUTIN

  @~mieszkaniec
  Możecie u mnie kupić węgiel po 500 PLN tona ale musicie znieść zakaz UE. Zamiast kupować zawsze swój węgiel to mój woleliście to nie dziwcie się, że nie ma. Pozdrowienia dla Tuska trzymam kciuki Prai Minister FURDeuchland

 • 2022-10-11 18:34:42

  gość: ~a teraz

  drogę na Łaszczową zrobić... i Fabryczną ...

 • 2022-10-11 19:15:46

  gość: ~Jurek

  @~a teraz
  Te życzenia, to do starosty. To są drogi powiatowe. Ale im się nie chce składać wniosków o dofinansowanie.

 • 2022-10-11 19:10:17

  gość: ~Krakowska

  Panie burmistrzu, jeszcze Krakowska, proszę o nas nie zapomnieć!

 • 2022-10-11 19:12:55

  gość: ~Marzec

  Schetynówki, za PO powstawały w śladowych ilościach w myśl zasady " piniędzy ni ma i nie będzie" Za PiS są i widać co i gdzie się robi. Jeżdżę po powiecie i widać na drogach kawał roboty : Mąkolno, Złoty Stok , Kamieniec , Ząbkowice itd. itd. Teraz Bardo. Lista inwestycji już wykonanych jest długa. Doczekamy jeszcze S8 do Kłodzka . Obwodnicy Złotego Stoku. I mam cicha nadzieje ,że nie wrócą czasy rządów , ja to nazywam Popaprańców ze specjalista od dróg w Polsce i na Ukrainie Nowakiem.

 • 2022-10-11 20:03:04

  gość: ~zniesmaczona

  @~Marzec
  Ale się rozmarzyłeś

 • 2022-10-12 09:03:54

  gość: ~Marzec

  @~zniesmaczona to nie marzenia, to są fakty a z faktami się nie dyskutuje.

 • 2022-10-12 16:04:45

  gość: ~Hahahahaha

  ostatnio dodany post

  @~Marzec
  Chyba twoje fakty z TVPinfo :D

 • 2022-10-11 21:20:15

  gość: ~Ella

  Skoro może świecić co trzecia lampa i jest ok to oznacza, że gmina niepotrzebnie ustawiła tyle lamp. Wystarczyło co trzecią.

 • 2022-10-12 12:01:23

  gość: ~Zawodnik

  Widzicie co z wami zrobili politycy… ??? skaczecie sobie do gardeł jakbyście byli d3bilami. A nie… czekaj… wy nimi jesteście

 • 2022-10-12 13:01:33

  gość: ~gus

  @~Zawodnik Przyzwoity charakter ma w życiu do wyboru pewną ilość dróg. Przed łajdakiem o takiej samej inteligencji i energii stoją otworem te same drogi, ale także inne, którymi przyzwoity człowiek nigdy nie pójdzie. Dlatego łajdak ma szansę dojść dalej. Z powodu tej negatywnej selekcji charakterów, wyższe warstwy społeczeństwa są przesycone łajdakami. Im bardziej wpływowa jest dana warstwa społeczna, tym niższy jest jej średni poziom etyczny. Tylko tej okoliczności zawdzięczamy fakt, że świat od co najmniej kilku tysięcy lat nie jest rajem. To trzeba wiedzieć, jeśli się chce zrozumieć kim są rządzący nami politycy...

REKLAMA