Express-Miejski.pl

Rozpoczął się nowy rok akademicki. Sprawdzamy, jakie kierunki wybrali absolwenci ząbkowickiego LO

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Tegoroczni absolwenci stali się studentami. LO w Ząbkowicach Śląskich podsumowuje wyniki matur oraz podaje najchętniej wybierane przez uczniów kierunki studiów.

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło 104 abiturientów, zdało 103, tj. 99,03 proc. To ważny wskaźnik, szczególnie, gdy w powiecie ząbkowickim wyniósł on 80 proc., w województwie dolnośląskim 88 proc., a w Polsce 91 proc..

Zdający jak zwykle najlepsze wyniki osiągnęli z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Są to wyniki powyżej średniej wojewódzkiej.

Uzyskane rezultaty z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych pozwoliły naszym uczniom na wybranie różnych kierunków kształcenia.

Humaniści preferowali Uniwersytet Wrocławski i Dolnośląską Szkołę Wyższą. Ścisłowcy Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród wybieranych kierunków przodowały: psychologia, komunikacja wizerunkowa, filologia angielska, budownictwo, robotyka, geodezja i kartografia. Przyrodnicy tradycyjnie spotkają się na wydziałach biotechnologii, farmacji i położnictwa. Były również wybory nieoczywiste: AWF po klasie humanistycznej, czy muzykologia po ratowniczo- sportowej. Na uwagę na pewno zasługują indywidualne studia międzywydziałowe na kierunku matematyczno- przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.

- Wszystkim naszym Absolwentom życzymy wytrwałości i skuteczności w konfrontacji z akademickimi wyzwaniami! Życzymy Wam pięknych chwil, udanych życiowych wyborów i sukcesów w dalszym poznawaniu Świata. Powodzenia! - życzą władze ząbkowickiego LO.

em24.pl / LO w Ząbkowicach Śląskich

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozpoczął się nowy rok akademicki. Sprawdzamy, jakie kierunki wybrali absolwenci ząbkowickiego LO

  2022-10-11 15:01:46

  gość: ~lo lol

  W lipcu wynikami się nie chwalili. Dopiero podali zdawalność po poprawkach :)

 • 2022-10-11 18:36:16

  gość: ~uczeń

  Trafne spostrzeżenie . Ta szkoła to porażka. Nie wyszły im w tym roku matury to studentami się chwalą tylko ilu z nich brało korki bo nauczyciele to porazka

 • 2022-10-13 11:17:49

  gość: ~ARES

  ostatnio dodany post

  @~uczeń
  Jak byłeś ich uczniem to zgadzam się, że to porażka nauczycieli

 • 2022-10-11 16:22:53

  gość: ~Anna

  Szału nie ma....

 • 2022-10-11 19:16:23

  gość: ~Internet

  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/44284,w-powiecie-zabkowickim-matury-nie-zdal-co-trzeci-uczen-sprawdz-zdawalnosc-w-swojej-szkole

  W pierwszym terminie zdawalność na poziomie 88%.

 • 2022-10-11 23:06:37

  gość: ~Coś takiego

  I żyli długo i szczęśliwie. A dla kogo ten wywiad to powiem bez kozery że 108% dostało się na studia. Jaka jak berety.

REKLAMA