Express-Miejski.pl

Ruszyła budowa hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach [video]

Trwają prace ziemne przy budowie hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mieszkańcy gminy Ziębice w końcu doczekają się pełnowymiarowej hali sportowo-widowiskowej. Ruszyły już pierwsze prace z realizacją inwestycji za ponad 40 mln zł.

Powierzchnia netto budynku hali sportowo-widowiskowej wynosić będzie ponad 3.7 tys. metrów kwadratowych. Głównym przeznaczeniem obiektu jest hala sportowa umożliwiająca rozgrywki sportowe m.in. w piłkę siatkową, koszykówkę czy piłkę ręczną. Ponadto hala służyć będzie do celów treningowych oraz koncertów i występów artystycznych dla mieszkańców gminy oraz dla realizacji szkolnych zajęć sportowych dzieci i młodzieży.

Na poziomie parteru zaprojektowano widownie mobilne - 2 sztuki po 66 miejsc siedzących oraz trzy miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich (łącznie 135 miejsc). Na I piętrze zaprojektowano trybuny stałe dla 522 widzów. Łącznie to 657 miejsc.

Projekt hali sportowej o wymiarach 58,54 metrów x 47,65 metrów przewiduje budynek dwukondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Projektowana bryła budynku ma zwartą formę, krytą dachem płaskim. W budynku zaprojektowano halę sportową wraz z 2-kondygnacyjnymi zapleczami sanitarno-szatniowymi, siłownię, trybuny oraz w północnej części obiektu zaplecze techniczne i administracyjne z pokojami biurowymi i salą konferencyjną.

Do budynku hali sportowej zaprojektowano 5 wejść w tym: po stronie zachodniej w centralnej części budynku wejście główne dla widzów, składające się z dwóch drzwi 2-skrzydłowych. Wejście to podkreślone jest w elewacji przez zastosowanie wykończenia z cegły elewacyjnej na poziomie parteru i I piętra oraz zaprojektowano je na krawędzi uskoku ściany elewacyjnej. Wejście to wykorzystywane będzie w przypadku organizacji dużych imprez z udziałem widowni. Po stronie północnej, zaprojektowano wejście dla uczniów/sportowców na zajęcia z wychowania fizycznego/treningi. Wejście to wyróżniono w elewacji poprzez zaprojektowanie go w podcieniu uzyskanym poprzez skośnie zaprojektowaną ścianę zewnętrzną na poziomie parteru, biegnącą przez znaczną część długości tej elewacji oraz poprzedzone ścianą z perforacjami w kształcie arkad.

Po południowej stronie zaprojektowano dodatkowo dwa wyjścia ewakuacyjne z klatek schodowych znajdujących się w skrajnych narożnikach budynku.
Po północnej stronie projektowanej hali sportowej zaprojektowano ceglane arkady, na których oparto taras na poziomie I piętra. Ponadto w elewacji zachodniej na poziomie parteru zaprojektowano arkadowe wykończenie otworów okiennych oraz głównego wejścia do budynku.

Teren inwestycji ma zapewniony zjazd istniejący z drogi wojewódzkiej (ul. Wojska Polskiego) oraz projektowany zjazd z ul. Różanej, planowanej do realizacji wg oddzielnego opracowania.

Podpisanie umowy, do której doszło na początku sierpnia w Ziębickim Centrum Kultury pozwala z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jeszcze przed końcem 2024 roku ziębiczanie doczekają hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Realizacją zadania zajmuje się firma Budimex S.A.

em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszyła budowa hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach [video]

  2022-10-07 17:32:28

  gość: ~takitam

  /// Mieszkańcy gminy Ziębice w końcu doczekają się pełnowymiarowej hali sportowo-widowiskowej ///

  Tyle tylko, że ... nikt na to nie czekał poza tymi dla których zabawa to skakania z piłeczką czy inne takie.

  Tak więc WSZYSCY podatnicy zapłacą za możliwość zabawy dla wąskiej grupy osób dla których w/w piłeczki to rodzaj hobby.

  Natomiast zdecydowana większość czeka na remonty dróg i chodników (Kolejowa straszy) i tu się nikt nie pochyla .... igrzyska ważniejsze od chleba.

  Reasumując ... 40 milionów poszło na budynek służący do zabawy, bo przecież sport to zabawa po prostu.

  Za te pieniądze można by i NALEŻAŁOBY wybudować strzelnicę i szkolić lokalną społeczność z obsługi broni, strzelania, taktyki, słowem wszystkiego tego co może uratować życie w razie W.

  Jak widać, zabawki ważniejsze niż rzeczy naprawdę potrzebne.

 • 2022-10-07 19:42:47

  gość: ~Gość

  @~takitam
  Spier.........

 • 2022-10-08 07:05:36

  gość: ~Ja

  Brak słów tyle kasy wtopić w takie g.wno...lepiej drogi zrobić bo to już jest masakra

 • 2022-10-08 09:22:58

  gość: ~ziębiczanin

  Robi się drogi, chodniki, buduje hale, ludzie kupują działki budowlane. Ziębice idą do przodu!

 • 2022-10-08 17:51:46

  gość: ~Jes

  @~ziębiczanin Niech ktoś to zatrzyma

 • 2022-10-08 10:21:38

  gość: ~Turysta

  A w Kamieńcu trwa dziewiąty etap rewitalizacji nowopowstałych Dołów Kamienieckich :):):) ZAPRASZAMY

 • 2022-10-08 16:57:27

  gość: ~John Doe

  H.j z kolejnym bezsensownym miejscem do uprawiania sportu, ale inkubator przedsiębiorczości to dopiero cyrk. To nie Wrocław! Remont budynku tylko po to by zrobić miejsce pracy dla kolejnych nierobów kolegów i koleżanek z gminy. Dodatkowe pieniądze z uni nie mają tu zadnego znaczenia.

 • 2022-10-09 01:43:43

  gość: ~takitam

  @~John Doe

  Niestety ... masz rację.

 • 2022-10-14 22:17:51

  gość: ~Zadowolony

  ostatnio dodany post

  Kiedyś było lepiej?

REKLAMA