Express-Miejski.pl

Dzień Seniora w gminie Bardo [foto]

Dzień Seniora w gminie Bardo fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 października w bardzkiej bazylice odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji seniorów z okazji Dnia Seniora, którą odprawił proboszcz parafii o. Mirosław Grakowicz.

Podczas spotkania burmistrz Krzysztof Żegański, Barbara Strzelec - przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie oraz Jadwiga Smarżyk - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, złożyli najlepsze życzenia mieszkańcom  gminy i wręczyli słodkie upominki oraz kolorowe laurki, które już tradycyjnie wykonane zostały przez uczniów ZSP im. KEN w Bardzie.

W mszy świętej odprawionej w bardzkiej bazylice udział wzięły m.in. Anna Fajfruk - przewodnicząca Klubu Seniora oraz Wiesława Horowska - była kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie, która przez wiele lat wspierała swoją pracą seniorów. Uroczystość była okazją do złożenia obu Paniom podziękowań ze strony burmistrza i przewodniczącej, za całoroczne zaangażowanie w sprawy i potrzeby lokalnej społeczności.

Urzędnicy nie zapomnieli również o Marii Dumie - przewodniczącej Caritas koło w Bardzie, która nie mogła uczestniczyć w tegorocznych uroczystościach. Z wizytą do niej udał się burmistrz Krzysztof Żegański wraz z kierownik OPS Jadwigą Smarżyk, by wręczyć kwiaty i złożyć życzenia zdrowia.

Życzenia trafiły również do najstarszego mieszkańca Gminy Bardo - pana Mariana Gucy. Niestety, dzień przed uroczystością dotarła do nas smutna wiadomość, o śmierci Pani Agnieszki Gołębiowskiej, która w tym miesiącu skończyłaby 100 lat.

Po oficjalnych uroczystościach, nie zabrakło występu w wykonaniu  Jadwigi Adamskiej, która w murach bazyliki brzmiała wyjątkowo, a dobór repertuaru do miejsca wprowadził wszystkich w podniosły i wzruszający klimat. Na koniec zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek do klasztoru.

em24.pl / UMiG Bardo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dzień Seniora w gminie Bardo [foto]

  2022-10-05 12:14:16

  gość: ~gość

  piknie

 • 2022-10-06 08:50:22

  gość: ~JAREK K

  @~gość
  Seniorzy kochani pamiętajcie na kogo głosować w kolejnych wyborach. TYLKO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - kocham was!

 • 2022-10-08 15:05:42

  gość: ~KERAJ

  @~JAREK K
  Ale kochasz ich analnie? Czy jak?

 • 2022-10-06 08:42:09

  gość: ~Heniek

  Zabawa w najlepsze!

 • 2022-10-06 16:21:00

  gość: ~gus

  Msza, kolorowe laurki, słodkie upominki, a po niej kawa, herbata i ciasto. Przy stołach zaledwie jakieś 30-40 osób w skali całej gminy. To jest Dzień Seniora? O nie. To dzień biedy i beznadziei okraszony wieściami o śmierci kolejnego mieszkańca. Gmina i miasteczko sypie się i wali na każdym polu na naszych oczach...

 • 2022-10-06 19:26:51

  gość: ~No

  @~gus
  To tak jak w całej Polsce wszędzie przyrost na minusie, ale widać że starsi się cieszą ze ktoś poświęcił czas i upiekł ciasto, zrobił kawę i herbatę, podał, przygotował upominki i laurki, moja starsza koleżanka wróciła zadowolona bo były i młode osoby z którymi można było pogadać pośmiać się opowiedzieć o troskach i..... uzyskać informację o możliwości pomocy

 • 2022-10-08 15:23:52

  gość: ~Tereska

  ostatnio dodany post

  @~No
  Tak było. Koleżanka wróciła zalana łzami wzruszenia, że uścisnęła dłoń samego burmistrza . Powiedziała, że rąk przez tydzień nie będzie myć:)

 • 2022-10-08 15:22:01

  gość: ~Boka

  @~gus
  30- 40 osób? Chyba liczone razem z krzesłami. I na zdjęciach ciągle te same osoby- kółko adoracyjne burmistrza- nie ważne czy to dzień kobiet, seniora czy inne święto - wierne grono zawarte i gotowe. Poza tym czy każdy senior chodzi do kościoła? Czy my jesteśmy państwem wyznaniowym?

REKLAMA