Express-Miejski.pl

Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

W pierwszej połowie września do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu.

Odbyło się to w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego, kto będzie tego potrzebował.

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

MSWiA

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu

  2022-09-29 11:36:52

  gość: ~Kamil

  Teraz powinni w szkołach edukować dzieci jak rozróżnić zagrożenia po sygnałach dźwiękowych. Dorosłym osobą pewnie też by się przydała taka wiedza.

 • 2022-09-29 12:23:30

  gość: ~ha

  ostatnio dodany post

  @~Kamil
  drogi Kamilu my będzie my mieć wiecej religii

REKLAMA