Express-Miejski.pl

Wyścigi traktorów i zabawa w rytmach disco-polo. Już w niedzielę dożynki gminy Stoszowice

Jedną z atrakcji dożynek w Budzowie będzie słynny wyścig traktorów fot.: em24.pl

21 sierpnia w Budzowie (gm. Stoszowice) odbędą się tegoroczne dożynki gminne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party.

W gminie Stoszowice już niemal tradycją jest organizacja dożynek z gwiazdą disco polo w tle. Nie inaczej będzie w tym roku. Zespół After Party to jedna z najbardziej znanych grup discopolowych w kraju, a ich największe hity: „Ona lubi pomarańczeTylko ona jedyna” czy Nie daj życiu się” mają w internecie po kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

Dożynki rozpoczną się mszą świętą w intencji rolników i z podziękowaniem za zebrane plony w kościele parafialnym w Budzowie o godz. 13. Następnie sołectwa i mieszkańcy utworzą korowód, który przejdzie na teren zielony za kościołem, gdzie o godz. 14.10 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek i misterium chleba. Po nim na scenie pojawią się zespoły ludowe. O godz. 16 poznamy wyniki konkursów na najładniejszą i ekologiczną posesję w Stoszowicach, a także poznamy sołectwo, które zdaniem jury przygotowało najlepszy wieniec.

Od godz. 16.30 będą trwały konkurencje dożynkowe dla uczestników, a na godz. 17.30 zaplanowano słynny wyścig traktorów, który każdego roku budzi mnóstwo emocji. Od godz. 19 będą trwały koncerty. Na scenie pojawi się zespół Energy Folk, który wprowadzi wszystkich gości w muzyczny nastrój, a o godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół After Party. Po koncercie będzie miał miejsce pokaz fajerwerków, a dożynki rozpocznie się dyskoteka w rytmach disco-polo, która potrwa do godz. 1.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie plac zabaw dla dzieci i dmuchańce, a także obficie zaopatrzony catering, gdzie nawet najbardziej wybredni uczestnicy znajdą coś dla siebie.

em24.pl / Gmina Stoszowice

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA