Express-Miejski.pl

Ruszają prace remontowe w budynku byłego liceum. Będzie tam inkubator przedsiębiorczości

Ruszają prace remontowe w budynku byłego liceum w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ziębice rusza z projektem inkubatora przedsiębiorczości - budynek dawnego liceum przy ul. Kościuszki 15 zostanie zamieniony na biura.

Mają one umożliwić i ułatwić przedsiębiorcom rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej w Ziębicach.

W poniedziałek 8 sierpnia nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Prace będzie wykonywała firma As-Bud Adama Szawełło z Nysy. Zgodnie z projektem, który uzyskał unijne dofinansowanie, Gmina Ziębice ma przygotować pomieszczenia biurowe, udostępnić obiekt osobom niepełnosprawnym, a w efekcie doprowadzić do podjęcia działalności w obiekcie przez 5 firm.

- Bardzo cieszę się, że byłe liceum, budynek, który łączy się ze wspomnieniami wielu pokoleń ziębiczan, będzie miał swoje nowe przeznaczenie - mówi burmistrz Mariusz Szpilarewicz. Dla włodarza jest to też spełnienie kolejnego punktu programu wyborczego. Przez kilka ostatnich miesięcy obiekt służył jako schronienie dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, jednak w związku z koniecznością realizacji umowy na inkubator, uchodźcy, którzy jeszcze pozostawali w liceum zostali przeniesieni do innych obiektów gminnych. Od teraz zaczynają się prace remontowe, które zakończą się na początku przyszłego roku. Po zakończeniu remontu i po wyposażeniu pomieszczeń dawne liceum stanie się przestrzenią dla przedsiębiorców.

W założeniu pomieszczenia biurowe będą wynajmowane po bardzo atrakcyjnej stawce, z preferencją dla tych, którzy rozpoczynają swoją działalność w Ziębicach. Gmina planuje w budynku liceum wykonanie sali konferencyjno-szkoleniowej, będzie też pomagała w założeniu działalności i jej prowadzeniu. W biurowcu ma powstać również wspólny sekretariat, wyposażany w potrzebne urządzenia biurowe. Sekretariat będzie umożliwiał obsługę tzw. biur wirtualnych dla firm, które potrzebują jedynie adresu i uproszczonej obsługi.

Dla prowadzących działalność w inkubatorze dostępny będzie bezpłatny parking, a osoby niepełnosprawne - zgodnie z wymogiem programu - uzyskają dostęp do poszczególnych kondygnacji budynku za pomocą windy.

W budynku liceum znajdzie się też miejsce dla stowarzyszeń działających na terenie miasta.

Projekt ziębicki jest częścią partnerskiego projektu pn. „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich”. Trzy gminy uzyskały na realizację swoich projektów dofinansowanie z RPO w wysokości 14 mln zł, w tym Gmina Ziębice otrzymała dofinansowanie na poziomie 2,15 mln zł.

UMiG Ziębice

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszają prace remontowe w budynku byłego liceum. Będzie tam inkubator przedsiębiorczości

  2022-08-09 11:32:57

  gość: ~Zieb

  Czyli będzie stało puste albo Gmina zajmie

 • 2022-08-09 13:44:09

  gość: ~takitam

  @~Zieb


  Masz rację, czyli będzie stało puste, albo .... prawie na siłę się tam kogoś wstawi, żeby tylko nie okazało się, że wyrzucili kasę w błoto.

  Nie jestem w stanie zrozumieć tej kretyńskiej idei tych całych inkubatorów przedsiębiorczości.

  Przecież ktoś kto zakłada firmę, zakłada ją nie dlatego że akurat jest inkubator, tylko że ma pomysł na swoje przedsiębiorstwo i widzi przyszłość.

  Przecież jedyne firmy jakie będą mogły ewentualnie tam powstawać, to te które "mielą papierami" czyli głównie praca biurowa, a skoro tak, to po jaką cholerę komuś wynajmować lokal, płacić za wynajem i codziennie chodzić lub jeździć do tego pokoiku który wynajmie, jak DOKŁADNIE TO SAMO i za darmo może robić u siebie w domu ?

  Dodatkowo w domu może sobie zrobić jakąś firemkę produkcyjną, a w tym inkubatorze ? ... co on w jakimś pokoiku będzie mógł ?

  Pomysł tych inkubatorów, to CZYSTO PRL-owski wymysł.

  PZPR w swoim czasie też robiła tak, że najpierw coś budowano, a następnie wymyślano dla tego zastosowanie.
  Komuniści uważali, że wystarczy ustawa i .... już wszystko działa.

  Tu jest wypisz-wymaluj to samo .... wybudują inkubator w nadziei że znajdą frajera który będzie chciał wynająć tam lokal.

  To nie inkubator tworzą przedsiębiorców i firmy.
  Ci którzy chcą zostać przedsiębiorcami robią to, bo mają warunki do zakładania firm, czyli .... zamiast tych idiotycznych i bezsensownych inkubatorów, wystarczy dobre prawo i .... ludzie nie będą potrzebowali żadnych inkubatorów, a firmy będą powstawać jak grzyby po deszczu.

 • 2022-08-10 12:29:02

  gość: ~MARIO

  @~Zieb
  Nie będzie stało puste. Mariusz będzie miał gdzie 'zatrudnić' swoich kolegów i koleżanki, gdzie oczywiście nic nie będą robić i dostawać będą pieniążki. Tak jak to jest z centrum turystycznym i biblioteką.

 • 2022-08-09 12:03:58

  gość: ~Szczepan

  Czyli są spełniane obietnice wyborcze

 • 2022-08-09 13:45:37

  gość: ~takitam

  @~Szczepan


  Obietnica wyborcza:

  Burmistrz obiecał że zmarnuje trochę publicznego grosza i ... proszę bardzo, wywiązał się z obietnicy.

  Rzeczywiście .... powód do dumy.

 • 2022-08-11 12:22:02

  gość: ~Jak tam

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Masz rację. Zgadzam się w 100%

 • 2022-08-09 13:52:52

  gość: ~rysiek baranowicz

  a co z budynkami w Ząbkowicach,po starych liceum i sądzie?????dlaczego nie ma reakcji burmistrza i radnych?

 • 2022-08-10 17:45:33

  gość: ~Jajo

  @~rysiek baranowicz
  Kolejna beznadziejna inwestycja. Wszystko na pokaz

REKLAMA