Express-Miejski.pl

Wręczono kilkadziesiąt laptopów i komputerów stacjonarnych w ramach grantów PPGR

Wręczono kilkadziesiąt laptopów i komputerów stacjonarnych w ramach grantów PPGR fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

57 laptopów i 9 komputerów stacjonarnych trafiło do uczniów szkół podstawowych i średnich z gminy Stoszowice, których przodkowie byli pracownikami PGR.

Na realizację projektu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” stoszowicki samorząd pozyskał 165 tys. zł. Za tę kwotę zakupiono sprzęt komputerowy, akcesoria i oprogramowanie.

- Niech nowy sprzęt służy młodym beneficjentom jak najlepiej i najdłużej, zarówno do nauki, jak i zabawy - mówi Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice. Wręczenie sprzętu miało miejsce w niedawno otwartym inkubatorze przedsiębiorczości w Budzowie.

UG Stoszowice

32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wręczono kilkadziesiąt laptopów i komputerów stacjonarnych w ramach grantów PPGR

  2022-08-03 09:49:09

  gość: ~Gebels PO

  brawo, nie zająknęliście się że to pisowski program.

 • 2022-08-03 10:02:19

  gość: ~Prawda

  @~Gebels PO
  Ktoś napisał że pozyskał.

 • 2022-08-03 10:24:09

  gość: ~Ws

  Żeby nie PiS mieli byście tylko kartę dużej Rodziny

 • 2022-08-03 11:30:52

  gość: ~dd

  @~Ws
  chyba paszport polsatu.

 • 2022-08-03 12:28:25

  gość: ~aha

  @~Ws
  Dzięki pis mamy wszystko na wysokim poziomie, opłaty, ceny usług, opału itp.

 • 2022-08-03 13:07:22

  gość: ~Borys

  @~aha
  To spadaj na Białoruś to wszystko będziesz miał na niskim poziomie

 • 2022-08-03 14:24:58

  gość: ~trochę prawdy

  @~aha
  https://www.facebook.com/wojasia/videos/741816720438203/

 • 2022-08-03 15:49:12

  gość: ~hah

  wypierladaj z tego kraju jak ci nie pasuje. Przynajmniej cie stać na to wszystko za po to miałeś wszystko niskie w tym pensje.

 • 2022-08-03 23:05:57

  gość: ~Jaha

  @~hah
  Porozmawiamy w zimę, jak będzie palił w piecu parkietem, bo nie będziesz miał na węgiel, a jak mieszkasz w bloku, to dostaniesz taki rachunek od spółdzielni że ci 13-14 emerytura nie starczy. Nie wiem jak niedojeba*ym umysłowo trzeba być żeby nie widzieć co się dzieje i dalej udawać że
  Jest świetnie, i to PiSowiskie gadanie o tym pajacu Tusku, długo jeszcze będziecie pierdo*ic o nim? Ponad 7 lat już go nie ma, a wy jak mantrę gadacie w kółko jedno i to
  Samo. Tak swoją drogą, skoro Tusk tak nawywijał i PiS ma na niego takie kwity, to niech mu przedstawią zarzuty i wsadzą do pierdla. Co? 7 lat to za mało żeby go zamknąć?

 • 2022-08-03 16:01:13

  gość: ~szarak

  @~aha
  Dzieki PO masz wyprany mózg

 • 2022-08-03 12:43:27

  gość: ~1111

  @~Ws
  Dodrukowali kasę i rozdali

 • 2022-08-04 15:55:47

  gość: ~Jaa

  @~Ws
  I jeszcze dług publiczny mniejszy a z podatków nie utrzymywały byśmy narodu Ukraińskiego

 • 2022-08-03 10:37:28

  gość: ~Realista

  Zamiast dać tym, którzy najbardziej potrzebują, to rozdali wszystkim, no ale takie jest rozdawnictwo PiS. Niektórzy mają teraz w domu po trzy nowe komputery, a niektórzy, nie z gmin pegeerowskich, dalej komputer z Windowsem Milenium. Patologia.

 • 2022-08-03 10:45:40

  gość: ~Gancarz

  @~Realista
  Przyznaje swoim i co mi zrobisz? Najbogatsi pierwsi dostali. Możesz mi skoczyć!

 • 2022-08-03 10:46:43

  gość: ~Pisowiec

  @~Realista
  Panie czy pis wybrał czy wojcik?

 • 2022-08-03 16:01:09

  gość: ~takitam

  Prymitywna próba kupowania wyborców, a nie żadna tam pomoc.

  Kiedyś, za komuny, było coś co się nazywało // punkty za pochodzenie // , czyli uczniowie z rodzin chłopskich i robotniczych dostawali dodatkowe punkty jeśli chcieli dostać się na studia, tylko za to, że pochodzili z rodzin rolniczych czy robotniczych.l


  PiS, to już po prostu jawny socjalizm w PRL-owskim wydaniu.

  Gdyby chcieli rzeczywiście pomóc dzieciom nie mającym komputera, to nie ograniczaliby się do rodzin po PGR-owskich.

  Przecież podczas tzw. "transformacji ustrojowej" czyli powszechnego złodziejstwa i niszczenia polskiego przemysłu, rodziny pracujące w PGR-ach nie były jedynymi które to nieszczęście dotknęło.

  Istniała całkiem spora grupa osób mieszkających w miastach, gdzie likwidowane były całe fabryki, szkoły, zakłady usługowe, a ludzie w nich pracujący po prostu tracili pracę i mieli naprawdę spore problemy ze znalezieniem nowej, czyli nie różnili się pod tym względem KOMPLETNIE NICZYM od ludzi pracujących w PGR-ach.

  Dlaczego zatem PiS "pomaga" tylko dzieciom z rodzin po PGR-owskich ?

  Bo to ładnie wygląda w mediach, czyli patrzcie ... my (czyli PiS) w ramach tzw. sprawiedliwości dziejowej, rozdajemy sprzęt biednym, poszkodowanym przez komunę dzieciom z rodzin pracujących niegdyś w PGR-ach.

  Nikt nie zaprzeczy, że rzeczywiście te rodziny miały przerąbane jak komuna padła, ale .... NIE BYLI JEDYNYMI .

  PiS postanowił jednak "obdarować" właśnie te PGR-y, bo to brzmi i wygląda znacznie lepiej niż np. .... dajemy komputery dzieciom z rodzin, gdzie matka była np. nauczycielką w mieście, a ojciec kierownikiem działu sprzedaży w jakiejś fabryce.

  Po prostu ... ludzi kojarzą proste fakty, czyli .. PGR = bieda z założenia, a już nauczycielka + kierownik za cholerę nie kojarzy się z biedą.

  Tymczasem jak Polska długa i szeroka, rodzin pozostających bez pracy, ale NIE BĘDĄCYCH rodzinami PGR-owskimi, było ZNACZNIE, ALE TO ZNACZNIE więcej niż tych żyjących z pracy w PGR-ach.

  Nad tymi ludźmi, czyli rzeczonymi nauczycielkami ze zlikwidowanych szkół, kierowników, techników, majstrów itp. itd ... nikt z PiS-u się nie pochyli, bo .... TO NIE BRZMI TAK DOBRZE jak troska o rodziny PGR-owskie.

 • 2022-08-03 19:47:23

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  jeśli ty za komuny coś dostawałeś i uważasz że był social to musiałeś być albo mieć tatusia/mamusie w UB, Zomo, ormo czy co tam jeszcze było. PRL to złodziejstwo ruskie!! Pis pomaga wszystkim dzieciom tak jak każdy zdrowy człowiek na umyśle. Polubiłem cię nawet ale zbyt naciągasz

 • 2022-08-03 21:15:02

  gość: ~takitam

  @~socjalista

  Sorry, ale .... nie rozumiem Twojego wywodu.

  Zechcesz wskazać, w którym miejscu twierdzę, że coś dostawałem za komuny ?

 • 2022-08-04 08:55:40

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  Pisząc "PiS, to już po prostu jawny socjalizm w PRL-owskim wydaniu" czyli co dostawałeś w PRL bo większość tego społeczeństwo dostawało biedę, puste półki.
  Trzeba docenić ludzi wsi /po pgr wszyscy mieli ich gdzieś dlatego sobie świetnie poradzili.
  Jesteśmy w średniej europejskiej jeśli chodzi o socjal wiesz o tym?. Wolę dopłacać do 500+/13,14 niż do mafii vat, stadionów (ostatni koncert podsiadły we wro miasto dopłaci 2 mln) paliwowej, amber gold itp. Jak to możliwe, że gość z kilkunastoma wyrokami otwiera amber gold którego nikt nie sprawdza? Jak możliwe, że kraśko w TVP 4 lata nie płacił podatku? nie zapłać mandatu na czas to masz skarbówkę + odsetki. Możliwe to tylko w państwie teoretycznym masz szansę przyczynić się do ich powrotu.

 • 2022-08-04 09:55:50

  gość: ~takitam

  @~socjalista

  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

  Czy Ty naprawdę nie rozumiesz co napisałem ?  OK, ... sorry, ze zacytuję sam siebie:

  ___ Kiedyś, za komuny, było coś co się nazywało // punkty za pochodzenie // , czyli uczniowie z rodzin chłopskich i robotniczych dostawali dodatkowe punkty jeśli chcieli dostać się na studia, tylko za to, że pochodzili z rodzin rolniczych czy robotniczych. ___


  Rozumiesz analogię czy nie ?

  Teraz zamiast tych punktów za pochodzenie, PiS rozdaje laptopy ... TEŻ ZA POCHODZENIE, czyli akurat dla dzieci rodzin po PGR-owskich.
  Nie czarujmy się, ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ z tych dzieci JUŻ MA komputer albo nawet dwa.
  PiS rozdaje te kompy jako ordynarną łapówkę, czyli .... macie tu po laptopie i ... głosować na nas, bo to od nas dostaliście.

  Obdarowani biorą, bo .... rząd (czyli PiS) daje i ja się tym rodzinom nie dziwię, bo skoro dają za darmo, to ... dlaczego nie brać ?

  Ja doceniam ludzi wsi .... sam mam pochodzenie wiejsko-robotnicze, ale nie oznacza to, że program socjalny ma być skierowany TYLKO do wybranej grupy osób,a to z uwago na to co napisałem poprzednio.

  Co do 500+ .... program dobry i .... POPIERAM ... zresztą ... jeszcze do niedawna byłem wyborcą PiS-u, ale to co robi teraz PiS, to po prostu SOCJALIZM rodem z PRL-u przy obrzydliwej i równie PRL-owskiej propagandzie lejącej się z telewizorni.
  Drukują pieniądze na potęgę, co OCZYWIŚCIE generuje inflację.
  Więcej pustego pieniądza na rynku = WIĘKSZA INFLACJA.

  Amber Gold ?
  Owszem, był to przekręt, ale .... każdy kto umie dodać dwa do dwóch, po prostu wiedział, że NIE JEST MOŻLIWE generowanie zysków o jakich pitolił Amber Gold, podczas gdy WSZYSTKIE banki i instytucje finansowe w tym czasie kiedy działał Amber Gold, nie oferowały nawet 1/3 takiego zysku z lokaty.
  TYLKO DURNIE wpłacały pieniądze do tego przekrętu, dziwiąc się później, że zostali zrobieni w bambuko.
  Przecież całe to Amber Gold, to KLASYCZNA piramida finansowa, czyli mechanizm znany od 100 lat.
  Mimo to, ludzie jak barany, z kasą w zębach gnali do Amber Gold i tako oto głupota i chciwość zostały przykładnie ukarane.

  Co ma TVP, do podatków Kraśki ?
  Przecież to nie TVP (ktokolwiek by tam nie rządził) odpowiada za to, czy Kraśko albo inny Lis płacą podatki czy nie.

  Natomiast urzędy skarbowe, zazwyczaj DOSKONALE WIEDZĄ, kto nie płaci należnego podatku, ale ... przecież w tych urzędach nie pracuję przypadkowi ludzie.
  Są to ZAWSZE ludzie z nadania władzy która akurat rządzi lub nieliczni fachowcy będący tam bez względu na to kto akurat rządzi.
  NA PEWNO zgłaszane było komu trzeba, że Kraśko tych podatków nie płaci, ale ... "smutni panowie" z rządu "zasugerowali" żeby tego czy owego (tu akurat Kraśko) nie za bardzo sprawdzać czy przymuszać do płacenia.
  TAK JEST ZA KAŻDEJ WŁADZY niezależnie od barwy politycznej.

  Reasumując, głosowałem na PiS wtedy, kiedy ta partia jawiła się jako sensowni, zdroworozsądkowi ludzie i wtedy kiedy głosowałem .... rzeczywiście tacy byli.

  Niestety, roztyli się władzą i zachowują się DOKŁADNIE TAK SAMO jak PO przed przegranymi wyborami.

  Moim zdaniem, PiS przerżnie koncertowo wybory, czyli .... możliwe że wygra, ale ... NA PEWNO nie będą mogli (na szczęście) rządzić samodzielnie.

  Z drugiej strony, jeszcze większym nieszczęściem dla Polski byłyby ponowne rządy tych kretynów z PO.

 • 2022-08-04 14:20:54

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  ty czytasz ze zrozumieniem? Twój cytat " PiS, to już po prostu jawny socjalizm w PRL-owskim wydaniu" jaki social pobierałeś w prl? TVP ma tyle że była tam gorsza propaganda niż jest i wszyscy co pracowali tam byli pod parasolem. Czołówka tvp za pińskiego chwaliła wielką armie rosyjska w jej święto widziałeś? dla szarego człowieka skarbówka jest zawsze taka sama! Dodać dwa do dwóch a inwestować w złoto w firmie, która ma odziały w całej Polsce, gdzie władze Gdańska zabiegają o ich aprobatę to kolosalna różnica. Lepsze są koalicje hahaha tak bo więcej stołków trzeba obdzielić. Jak koalicja opozycji wygra i będą chcieli zrealizować program (WIADOMO ŻE NIE CHODZI O KORYTO)od lewa do pseudo liberałów to jesteś bankrutem . Nie ma czegoś takiego jak drukowanie pustego pieniądza wie to każdy kto umie dodać dwa do dwóch. Agencje ratingowe , banki centralne by cię zniszczyły. Pusty pieniądz haha dobre to. Jest dodruk pieniądza ale nie pustego poczytaj jak to robią wszystkie kraje na świecie. Wracając do laptopów każdy program jest skierowany dla kogoś -grupa docelowa - z miast też dostawały w innych programach.

 • 2022-08-04 15:03:27

  gość: ~takitam

  @~socjalista

  gość: ~socjalista napisał/a:
  /// jaki social pobierałeś w prl? ///

  Na litość boską chłopie (albo babo) Ty nie odróżniasz socjalu od socjalizmu :)))
  gość: ~socjalista napisał/a:
  /// Jest dodruk pieniądza ale nie pustego poczytaj jak to robią wszystkie kraje na świecie. ///

  Boże, widzisz i nie grzmisz :))

  Przecież już sam fakt dodruku pieniądza oznacza, że JEST TO PUSTY PIENIĄDZ.
  .... a te inne kraje, to .. Kuba ? .. Wenezuela ?
  Poza tym, jeśli inny kraj robi coś głupiego, to znaczy że my też musimy ?

 • 2022-08-04 17:17:12

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  Piszesz o socjalizmie Pis co masz na myśli ? bo myślałem właśnie, że socjal? przecież pis nie chce znosić prywatnej własności itp. zresztą to pojęcie jest używane dziś jak komuniści, faszyści, nacjonaliści zawsze można kogoś zaatakować a definicję są szerokie. Socjaldemokracja znów ma socjal i jest jej częścią bardzo ważną.
  https://social.estate/na-czym-polega-dodruk-pieniadza/
  https://praktycznieopieniadzach.pl/dodruk-pieniadza/
  Balcerowicz właśnie nie stosował instrumentów finansowych i mamy to co mamy.

 • 2022-08-05 08:51:51

  gość: ~takitam

  @~socjalista

  Ależ tzw. socjal (czyli rozdawnictwo) to immanentna, składowa cześć socjalizmu.

  Przypatrz się temu co teraz robi PiS.
  Wypisz wymaluj PRL.

  Zakazy, nakazy, .... państwo niemal policyjne.

  Przy tym wszystkim wszechogarniająca niemoc na polu tak krajowym jaki i zagranicznym.

  Oni (czyli PiS) tak samo jak nieboszczka PZPR sadzą, że wystarczy zmontować jakąś ustawę i że ta ustawa ma moc sprawczą, czyli sama ustawa spowoduje, że np. węgiel pojawi się na składach, nawozy dla rolników w hurtowniach, a paliwo na świecie potanieje, bo .... PiS napisało ustawę.

  Powtórzę, że kiedyś głosowałem na PiS, bo naprawdę byli sensowni.

  Teraz nie różnią się kompletnie niczym od PZPR.

 • 2022-08-05 17:49:26

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  Jakie zakazy, jakie nakazy ? Łapanie mafii paliwowych/ vatoskich/ nowaków ? praca więźniów kolejny nakaz? Płacenie podatków przez kraśkę?

  Niemoc na arenie miedzy narodowej widać to podczas wojny na ukrainie gdzie stany USA mają w dupie niemcy a unie to trzeba opuścić i mieć ich gdzieś. Broń z korei to mistrzostwo zobacz ile zainwestowali u nas i jak jesteśmy podobni ich rznęli też wszyscy do okoła! Relacje z izraelem w końcu na zasadach równych a nie że robią co chcą i z bronią do nas latają.

  Rolnicy akurat są za pis najbardziej i dopłata do nawozu, paliwa im się podoba.
  Na pewno nie głosowałeś na PIS tylko na konfederację! Szczyt propagandy mówienie głosowałem na pis ale mnie zawiedli! jakbyś dostał anonimowe cv bez zdjęcia wszystkich premierów to byś wybrał Morawieckiego. Pis nigdy nie będzie idealny tak jak my! My jako społeczeństwo i ten pseudo kapitalizm zbudowany na ukradzionym pierwszym milionie to najgorsze!

 • 2022-08-05 23:07:50

  gość: ~takitam

  @~socjalista

  No jak sam widzisz, ciężko się rozmawia z (nomen-omen) socjalistą :)

  Nie wiem czy zauważyłeś, ale przez dwa lata obowiązywała w Polsce (i na świecie również) kretyniada eufemistycznie nazwana pandemią.

  Wówczas to, w imię "walki" z .... GRYPĄ zmykano zakłady pracy, restauracje, kina, teatry, siłownie i .... wiele, wiele innych, bo .... według tych idiotów z PiS (kretynów z PO również, ale oni wtedy nie rządzili) wszystkie te przybytki uznane zostały za inkubatory choroby.
  Natomiast WSZYSTKIM JAK LECI, nakazano pod groźbą kary, zakładać na pysk szmatę która KOMPLETNIE NIKOGO PRZED NICZYM NIE CHRONI.

  Wydano MILIARDY na tzw. szczepionki, które .... NIE DZIAŁAJĄ.
  Wydano MILIARDY dla firm które ta baraneria sama zamknęła, przy czym ci którzy wzięli tę "pomoc" okazuje się, że muszą zwracać.

  Gospodarka tąpnęła i zaczęła się inflacja.

  Zamiast zdusić inflację poprzez chociażby regulację stóp procentowych, DODRUKOWYWANO RADOŚNIE pieniądze i rozdawano na lewo i prawo, co OCZYWIŚCIE tylko napędzało inflację.

  Rozdawano obywatelstwo polskie Ukraińcom, zupełnie niczego nie chcąc w zamian, tak że WSZYSCY Polacy, ZAPŁACĄ za ich utrzymanie i emerytury.

  Bywa (jest to szeroko opisywane) że Ukraińcy mają WIĘKSZE prawa w Polsce niż Polacy.

  Pamiętasz to pitolenie PiS-owskię, że duże firmy zapłacą w Polsce podatki ?
  Otóż .... np. T-Mobile, za zaszły rok, zapłacił w Polsce UWAGA .... 30 tysięcy podatku.
  Powtórzę 30 tysięcy złotych.
  Toż przecież niejedna malutka jednoosobowa polska firma płaci więcej.

  To jest ta "walka" PiS-u z niepłacącymi podatku koncernami.

  Tzw. KPO .... Morawiecki cały w skowronkach, podpisał POŻYCZKĘ ...powtórzę POŻYCZKĘ, bo to KPO, to właśnie jest pożyczka i .... NIE MA TYCH PIENIĘDZY i NIE BĘDZIE, ale ... jak przyjdzie spłacać, to .... Polska będzie spłacać pieniądze których NIE DOSTAŁA.

  Sam k_rwa sukcesy PiS-owskie.

  Morawiecki grzmiał, że nie zapłacimy kar za Turów .... ZAPŁACILIŚMY ... jakoś sie tym nie chwali.

  Niemcy chciały zlikwidować w Polce właśnie budowaną elektrownię (Ostrołęka) , Morawiecki radośnie zlikwidował, czyli ... kolejny "sukces".

  Czegokolwiek zażąda UE, Morawiecki i PiS wykonują, drąc przy tym japę, że .... ani grosz nie oddamy, nie zgadzamy się, nie pozwolimy, tak nie może być, po czy, ... podpisuje ABSOLUTNIE WSZYSTKO co im UE (czytaj Niemcy) podsunie do podpisania.

  Zrozum chłopie, że PiS = socjalizm na niespotykaną dotąd skalę i .... OK ...niechby nawet był, tyle tylko, że Polski KOMPLETNIE NIE STAĆ na zabawę w socjalizm który ... JUŻ PRZERABIALIŚMY i wszyscy wiedzą jak to się skończyło.

  Głosując na PiS, głosujesz za powtórką z PRL-u.
  Czy naprawdę tego chcesz ?

 • 2022-08-06 10:04:32

  gość: ~socjalista

  @~takitam
  miałem cichą nadzieję że warto podyskutować, jednak z tobą to strata czasu. Nigdy na ziemi nie było pandemii więc kto wymyślił to słowo? antyszczepionkowcy pewnie.
  Biedronka ile zapłaciła ? Orlen? wyszukujesz jedną firmę i podciągasz do swojej tezy fajnie.
  Ukraińcy mają większe prawa ? Propaganda konfederacji / ruskich onuc. Ukraińcy do tej pory dla polskiego PKB wypracowali więcej niż nie jeden polak. 400 tys pracuje z tych co ostatnio przyjechali.
  Oczywiście ty byś ich nie wpuścił i doprowadził do katastrofy humanitarnej albo na ulicy byś ich zostawił czyli to samo. Nie zrozumie chłopie takiego pitolenia. Gospodarka tąpnęła wzrost pkb najwyższy prawie w UE. Braun i Korwin to twoja jedyna nadzieja tak jak ruskich

 • 2022-08-06 14:41:44

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~socjalista

  No cóż .... proponuję WYŁĄCZYĆ telewizor i zacząć myśleć samodzielnie.

  Też maiałem nadzieję, że warto podyskutować, ale .... z telewizorem ?

 • 2022-08-04 08:51:45

  gość: ~Realista

  @~takitam

  To samo napisałem wyżej.

 • 2022-08-04 11:11:00

  gość: ~mieszkaniec11

  nauczycieli do roboty należy zagonić na 40h tygodniowo, a w wakacje 1 miesiąc pracy na koloniach, obozach itp, zakazać zabierania pracy do domu, w pracy robić to wszystko, nie będzie wymówek

 • 2022-08-04 16:04:16

  gość: ~Jaa

  @~mieszkaniec11
  I znieść wcześniejsze emerytury dla mundurowych oni nie mają ciężej niż my

 • 2022-08-04 12:51:43

  gość: ~Rolnik

  Czy Kółka rolnicze też się liczą bo mój tata pracował w takim kółku i ja niedostałem laptopa ,

REKLAMA