Express-Miejski.pl

Ziębicki Informator Samorządowy już dostępny [wersja on-line]

Ziębicki Informator Samorządowy można nabyć m.in. w ziębickim urzędzie miejskim fot.: UMiG Ziębice

Gmina Ziębice publikuje kolejny numer Ziębickiego Informatora Samorządowego, w którym informuje o istotnych faktach z życia gminy.

W najnowszym numerze znajdziesz m.in. informacje o planowanych dożynkach, jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania burmistrza Ziębic, inwestycjach zrealizowanych w poprzednim kwartale, decyzjach rady miejskiej oraz najważniejszych wydarzeniach z ostatnich trzech miesięcy.

Dodatkowo w tym numerze: Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. Poznaj historię księstwa - Opactwo Cysterskie w Henrykowie.

Swój egzemplarz możecie zdobyć m.in w:

 • Urzędzie Miejskim w Ziębicach,
 • Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej,
 • Muzeum Sprzętu i Gospodarstwa Domowego,
 • Marketach Dino (ul. Wałowa/Wrocławska),
 • stacji paliw Pieprzyk,
 • sklepie Hert w Rynku,
 • warsztacie Stoncar (ul. Kolejowa 39),
 • sklepie Markur (ul. Przemysłowej 45)

ZIĘBICKI INFORMATOR SAMORZĄDOWY ON-LINE [KLIK]

em24.pl / UMiG Ziębice

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ziębicki Informator Samorządowy już dostępny [wersja on-line]

  2022-07-21 13:59:09

  gość: ~Urban

  Polityka bez mediów nie istnieje zawsze tak było I będzie. Kiedy ludzie mediów zaczną odpowiadać za ten kraj a nie za linie polityczna jaka inwestor chce?

 • 2022-07-23 05:52:02

  gość: ~takitam

  Kolejne marnotrawstwo publicznego grosza, bo przecież nikt nie drukuje tego za darmo.

  Przypomnę może szanownym władzom Ziębic, że WSZYSTKIE te informacje co w tym informatorze samorządowym, można znaleźć na oficjalnej stronie urzędu miasta i gminy.

  No i jest również wersja elektroniczna.

  Dlaczego zatem postanowiono wywalić pieniądze na wersję papierową, to doprawdy nie mam pojęcia.

  ... jednak .. co czytamy w tym informatorze ?

  Otóż:
  //// Ziębice biorą udział w międzynarodowym projekcie partnerskim Spring-Solidarity in PRoGress Projekt powstał w związku z kryzysem i sytuacją na świecie spowodowaną pandemią Covid-19.

  Udział w nim bierze 7 miast: z Niemiec, Hiszpanii, Francji, Polski, Bułgarii, Macedonii Północnej i Włoch oraz jeden region z Włoch.

  W dniu 18 maja, od konferencji w Ziębickim Centrum Kultury, rozpoczęła się dwudniowa wizyta w Ziębicach.

  Podczas konferencji, w trybie on-line, odbyło się również spotkanie z Panią Janiną Ochojską .

  Przypomnę może tym zatroskanym o los Polski i naszej gminy władzom Ziębic, że niejaka Janina Ochojska, to ta sama która chciała wpuszczać do Polski tych wszystkich "chirurgów" , "informatyków" , "inżynierów" i "naukowców" którzy nie wiedzieć dlaczego masowo zjawili się pod polsko-białoruską granicą.

  To również ta sama Janina Ochojska, która w parlamencie europejskim GŁOŚNO I DOBITNIE dopominała się o NIE PRZYZNAWANIE Polsce jakichkolwiek pieniędzy i co więcej, o karanie Polski w każdy możliwy sposób.

  Uważam, że ta lokalna gazetka jest równie "potrzebna" jak ten cały cyrk pod nazwą:
  Spring-Solidarity in PRoGress Projekt

  No a już spotkania z takim personami jak Ochojska, to powinien być wstyd dla każdego Polaka.

  Wracając jeszcze do tego Spring-Solidarity in PRoGress Projekt, to jest to po prostu kolejna wersja tzw. programu miast partnerskich, który to KOMPLETNIE NICZEGO NIE WNOSI dla wszystkich stron tego ustrojstwa.
  Pamięta ktoś jeszcze program partnerski Ziębice - Brighton (w USA) ?
  Jedyne efekty tego projektu to .... oni przyjeżdżają tu, a gmina (czyli my wszyscy) dopłacają do tych wizyt, a my (w sensie wybrane osoby) jadą tam i .... tam lokalne władze też płacą za ich pobyt.
  Tak że .... taki rodzaj wizyt za free za które płacicie Państwo Wy wszyscy jako podatnicy, a które KOMPLETNIE NICZEGO NIE WNOSZĄ dla mieszkańców gminy, czyli ABSOLUTNIE ŻADNEJ wartości dodanej.

  Tak samo jest i teraz przy tym idiotycznym Spring-Solidarity in PRoGress Projekt .

  Jak czytamy:

  //// Skąd Ziębice w takim projekcie?
  Wszystko zaczęło się od wcześniejszej, wieloletniej współpracy prowadzonej przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach ze szkołami z miejscowości Bad-Mergentheim, w Niemczech
  i Borgomanero, we Włoszech.////

  Wszystkie strony tych wszystkich projektów wymiany DOSKONALE wiedzą, że to wszystko jest jeden wielki pic, a chodzi to, żeby znajomi króliczka popodróżowali sobie za free to tu to tam, płacąc za to grosze, bo za wszystko zapłacą lokalne władzy tych tzw. miast partnerskich.

  ... ale .... może ja się mylę ?

  Jeśli ktoś wie, jakie KONKRETNE korzyści odniosły społeczeństwa lokalne z tych .... projektów, to chętnie się z nimi zapoznam.

 • 2022-07-23 14:40:24

  gość: ~kuń węglarza

  @~takitam
  No , no ty jak zwykle czujny .silny zwarty i gotowy wypierdzieć się na każdy temat,ze tez takiego głowacza nie zaproszono do udziału w sprawowaniu władzy.Na początek w Ziębicach a pózniej to ho ho ... województwo , stolica a może i Bruksela.oczywiście w tych pierdach nie brakło akcentów politycznych , tym razem padło na Ochojską . Akurat to ona ani mi siostra ani matka , ale odpowiedz mi producencie bżdzin czy widzisz rożnicę między kilkudziesięcioma tysiącami tak niemiłych ci "ciapatych " a ponad 4 milionami Ukraińców korzystających z praw i przywilejów często przewyższających tubylców.

 • 2022-07-23 18:19:39

  gość: ~takitam

  @~kuń węglarza

  Pomijając osobiste wycieczki w stosunku do mnie, które oczywiście nic nie wnoszą, to .... tak ... widzę różnicę pomiędzy pigmentododatnimi "architektami" i "neurochirurgami" z Białorusi, a Ukraińcami i przywilejami dla tychże tu w Polsce.

  Sprawa jest w miarę prosta ... moim zdaniem oczywiście, czyli .... USA postanowiły zrobić sobie wojenkę na Ukrainie i ... wojenka właśnie trwa, ale .... gdyby nie idiotyczne posunięcia Rosji, to wojenki by nie było.

  Natomiast co to ma do Ochojskiej ?

  Otóż Ochojska chciała po prostu wpuścić do Polski każdego kto ma na to ochotę, tylko dlatego że on ma na to ochotę.
  Ci w/w "Białorusini" NIE UCIEKALI przed żadną wojną, kataklizmem, czy jakimkolwiek innym zagrożeniem.
  Co więcej, większość z nich, już ładnych kilka lat mieszkało sobie w ..... Rosji, a nie uciekało skądkolwiek.
  Jednak nawet gdyby chcieli dostać się do Polski, to ..... przecież istnieją oficjalne kanały takie jak przejścia graniczne, ale nie wiedzieć czemu, ta banda chciała KONIECZNIE przedostać się do Polski (a właściwie do Niemiec) nielegalnie przekraczając granice.


  Natomiast Ukraińcy, to RZECZYWIŚCIE uchodźcy wojenni i co więcej, nawet w obliczu zagrożenia wojennego NIE PRZEKRACZALI granic Polski nielegalnie, tylko całymi dniami stali na granicy przed przejściami granicznymi.

  Widzisz różnicę ?

  ... ale ... masz rację, czyli RZECZYWIŚCIE to co robi państwo polskie w stosunku do tych uchodźców ZDECYDOWANIE przekracza granice pomocy humanitarnej.

  Niestety, wszystko jest inspirowane z USA, czyli to nie nasz pomysł.
  USA bowiem, zaplanowało sobie tutaj (środkowa Europa) dość spory zależny od nich przyczółek jako połączone państwo Polsko-Ukraińskie, co samo w sobie nie jest aż takie głupie, gdyby nie to, że to JEST O WIELE ZA WCZEŚNIE na taki ruch i wprowadzane na siłę, po prostu się nie uda, bo na tym etapie, ani Polacy ani Ukraińcy po prostu tego nie chcą, aczkolwiek zapytani o możliwość połączenia obydwu państw, większość z nich nie stwierdza że kategorycznie nie, ale .... może ... kiedyś ... w przyszłości ... jak stosunki będą coraz lepsze, to .... kto wie ?

  Natomiast teraz Polska jest niejako zmuszona (przez USA) do wszystkich tych ruchów na rzecz Ukrainy, a dlaczego amerykanie mogą to robić, to już temat na zupełnie odrębną dyskusję.

  Kończąc, jeśli będziesz chciała podyskutować, to chętnie, ale ... wybacz, te Twoje osobiste wycieczki są .... dziecinne po prostu i c gorsza ... niczego nie wnoszą do dyskusji.

 • 2022-07-24 07:23:10

  gość: ~Kobyłka

  @~takitam Węgla ni ma, ni ma kunia, węglarz na bezrobotnym.

 • 2022-07-24 14:40:30

  gość: ~Inaczej sie nie da

  ostatnio dodany post

  @~kuń węglarza
  Wypierdzieć, to powinieneś najpierw spermę tych wszystkich ciapatych i swoich kolegów z rady miejskiej, bo aż się wylewa tutaj w komentarzach ta stęchlizna. Jedź ty lepiej do swoich ciepłych zdegenerowanych koleżków do Brukseli, tam możecie ciągnąć sobie wzajemnie i czarnym pałeczkę oraz pluć i sikać na Polskę do woli.

  Nie zapomnij wziąć ze sobą naszej antypolskiej, fałszywie uśmiechającej się penersko-złodziejskiej rady miejskiej, oni też bardzo chętnie pociągną każdemu, sprzedadzą nawet własną matkę byle tylko mieć z tego zysk dla siebie.

REKLAMA