Express-Miejski.pl

Sprzęt komputerowy dla uczniów z Ukrainy

Laptopy będą instalowane w przestrzeniach wspólnych szkół, aby mogli z nich korzystać wszyscy uczniowie, zarówno podczas przerw, zajęć świetlicowych, czy też po lekcjach fot.: Gmina Bardo

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bardzie otrzymał 10 laptopów z dwujęzycznym oprogramowaniem oraz klawiaturą polską i ukraińską, który posłuży uczniom z Ukrainy.

Nowy sprzęt wraz z pakietem szkoleń i materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, udało się pozyskać dzięki współpracy Gminy Bardo z Fundacją Szkoła z Klasą. To pierwszy etap programu wsparcia prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą oraz firmę Prodata, ufundowanego przez Intel Corporation. Ma on pomóc uczniom, ich opiekunom i nauczycielom w nauce, integracji i współpracy w klasach wielokulturowych.

Laptopy będą instalowane w przestrzeniach wspólnych szkół, aby mogli z nich korzystać wszyscy uczniowie, zarówno podczas przerw, zajęć świetlicowych, czy też po lekcjach.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazanie nam tych niezwykle potrzebnych urządzeń, ponieważ komputery będą bardzo przydatne w codziennej pracy, posiadają klawiaturę dwujęzyczną, dzięki której dzieci będą mogły jednocześnie pisać i tłumaczyć słowa. Sprzęt wykorzystamy również do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem gier dydaktycznych - informuje samorząd ZSP w Bardzie.

em24.pl / Gmina Bardo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sprzęt komputerowy dla uczniów z Ukrainy

    2022-07-22 21:36:22

    gość: ~Polak

    ostatnio dodany post

    A gdzie komputery dla polskich dzieci? W tym kraju tylko ukrainca pomagają jeba…PiS

REKLAMA