Express-Miejski.pl

21-latek stracił palce przy obróbce drewna. Ruszyła zbiórka, trwają licytacje. Możesz pomóc!

Mateusz Łaszczewski to 21-letni ząbkowiczanin, który pod koniec maja uległ poważnemu wypadkowi w wyniku którego stracił dwa palce fot.: Karol Fester

W wieku 21 lat chce się podbijać świat. Poznawać nowych ludzi, przeżywać przygody, po prostu chce się cieszyć życiem.

I tak właśnie było u Mateusza Łaszczewskiego, 21-letniego ząbkowiczanina do feralnego, 24 dnia maja.

Podczas pracy przy obróbce drewna maszyna wciąga Mateuszowi dłoń, urywa palce, część dłoni i tak naprawdę rozrywa jego życie na kawałki. Nagle trzeba zmierzyć się z bólem, problemami finansowymi i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Stawić czoła przeciwnościom losu i zdobyć środki finansowe na zakup protezy i rehabilitację. Po wstępnych rozmowach i kosztorysie wiadomo, że cała procedura związana z przywróceniem Mateuszowi sprawności w prawej ręce to koszt około 200 tys. zł. Niestety, dla rodziny i bliskich Mateusza jest to kwota przekraczająca ich możliwości, dlatego też proszą o pomoc, wierząc w dobro ludzkich serc.

Mateusz jest już po dwóch operacjach. Podczas pierwszej prawa dłoń została przyszyta do pachwiny w celu pokrycia rany płatem skóry. Druga operacja polegająca na odcięciu płata skóry z pachwiny oraz plastyce skórnej odbyła się 13 czerwca. Teraz 21-latka czeka długa rehabilitacja. By powrócić jednak do pełnej sprawności potrzebna będzie proteza bioniczna. Mateusz jest praworęczny i brak palców jest dla niego sporym utrudnieniem.

W mediach społecznościowych utworzono grupę [KLIKNIJ, ABY DOŁĄCZYĆ], na której można licytować przedmioty oraz vouchery na usługi, a cały dochód z licytacji będzie przeznaczony na pomoc 21-latkowi. W pomoc zaangażowali się także bliscy Mateusza i środowisko piłkarskie. Mateusz Łaszczewski to wychowanek ząbkowickiego Orła, gdzie stawiał pierwsze kroki w swojej piłkarskiej przygodzie. W ostatnim czasie występował też w Unii Bardo, a ostatnio w Skałkach Stolec.

Wsparcia finansowego na zakup protezy i rehabilitację można udzielić 21-latkowi dokonując dowolnej wpłaty na portalu Zrzutka.pl [KLIK]. Można także dołączyć do grupy na Facebooku, gdzie każdego dnia pojawiają się nowe aukcje, z których cały dochód jest przeznaczany na pomoc 21-latkowi [KLIK].

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 21-latek stracił palce przy obróbce drewna. Ruszyła zbiórka, trwają licytacje. Możesz pomóc!

  2022-07-18 18:20:21

  gość: ~Dzy

  Ostatnio moda na zrzutki dla osób majętnych. Nie chcesz wydawać oszczędności, zrób zrzutkę.

 • 2022-07-18 22:58:09

  gość: ~Nico

  Znasz sytuację, że zabierasz głos.

 • 2022-07-19 10:27:41

  gość: ~Ona

  @~Dzy
  Postaw się na Miejscu tego chłopaka zanim wypowiesz się w tak bezsensowny sposób. Widać że mało wiesz o życiu.
  Nie chcesz pomagać to nie pomagaj ale nie pisz takich bzdur.

 • 2022-07-19 19:24:58

  gość: ~takitam

  @~Ona

  Może pokażesz przelew ? ... tzn. ile Ty wpłaciłaś ?

 • 2022-07-20 08:56:42

  gość: ~CIekawy

  Jeśli wypadek miał miejsce w pracy to co z ubezpieczeniem?

 • 2022-07-20 11:42:03

  gość: ~takitam

  Cytat z tzw. artykułu"
  /// Podczas pracy przy obróbce drewna maszyna wciąga Mateuszowi dłoń, urywa palce, część dłoni i tak naprawdę rozrywa jego życie na kawałki. ///

  Z powyższego wynikałoby, że to wszystko wina .... maszyny.
  Po prostu, ni z gruchy ni z pietruchy, ta bezwzględna i podstępna maszyna zrobiła absolutnie wszystko żeby zniszczyć życie temu chłopakowi.

 • 2022-07-21 13:09:30

  gość: ~Thip

  ostatnio dodany post

  Ostatnio widziałem zbiórkę pieniędzy dla małżeństwa z jednej z okolicznym miejscowości turystycznych. Na jednym ze zdjęć fragment domu zakup którego kosztuje majątek. Dwoje młodych osób , w sile wieku. Okazuje się, że nie mają pieniędzy na rehabilitację , nagle nie mają nic... Coraz więcej zaradnych osób które spotyka jakieś zdarzenie losowe decyduje się na założenie tzw. zrzutki na siebie, w ten sposób koszty pokrywają osoby wpłacające, zaś oni sami nie nadwyrężają się finansowo.

REKLAMA