Express-Miejski.pl

Ruszyły piłkarskie przygotowania. Co słychać u naszych czwartoligowców?

Paweł Witsanko (na zdj.) w barwach ząbkowickiego Orła w meczu sparingowym z Nysą Kłodzko fot.: JM

Orzeł Ząbkowice Śląskie, Skałki Stolec i Zamek Kamieniec Ząbkowicki będą reprezentowały powiat ząbkowicki na czwartoligowych boiskach w nadchodzącym sezonie.

Sprawdzamy, co słychać w klubach na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek.

Orzeł Ząbkowice Śląskie rozpoczął drużynowe przygotowania do sezonu w ubiegłym tygodniu. Wcześniej przez tydzień zawodnicy trenowali indywidualnie. Biało-niebiescy są już po pierwszych grach sparingowych. W sobotę o godz. 10 pokonali 1:0 LZS Starowice, a dwie godziny później rozprawili się z Nysą Kłodzko, wygrywając 8:3. Trener Rafał Markowski w pierwszym meczu kontrolnym chciał sprawdzić zawodników testowanych (w tym juniorów), którzy pojawili się na treningach i to oni w dużej mierze tworzyli jedenastkę Orła uzupełnioną o Gembarę i Łaskiego.

Wśród nowych graczy, którzy zgłosili akces gry są obcokrajowcy, m.in. Belych i Makarenko, którzy ostatnie miesiące spędzili w noworudzkim Piaście, a wcześniej występowali w ukraińskim klubie Desna Czernihow. Z zespołem trenuje też m.in. Dominik Jagielski, który w przeszłości próbował już swoich sił w Orle, ale ostatecznie nie rozegrał w barwach Orła żadnego oficjalnego spotkania. To on zdobył trzy gole przeciwko Nysie. Dwa trafienia dorzucił Wargin, a po jednym Kuriata, Alan Madej i Ostaszewski. Wśród testowanych są też Szymon Kuśnierz oraz Dawid Januszewicz, którzy w przeszłości przywdziewali już biało-niebieskie barwy. Kadra Orła na nadchodzący sezon powinna wyklarować się początkiem sierpnia, ale wiele wskazuje na to, że nie zobaczymy w niej m.in. Szydziaka, Buryły, Penderavy oraz Raszpli, którzy nie rozpoczęli przygotowań do sezonu z zespołem.

W okresie przygotowawczym ząbkowiczanie zagrają jeszcze z Internacional Brazola Sports, Słowianinem Wolibórz, Polonią Nysa, Polonią Bielany Wrocławskie, Strzelinianką Strzelin oraz Jaworzanką Jawor.

Dwa mecze kontrolne zagrały już także Skałki Stolec, które rozpoczynają trzeci tydzień przygotowań. Na początek przygotowań Skałki przegrały 1:5 (1:3, 0:1, 0:1) ze Słowianinem Wolibórz (honorowe trafienie zdobył testowany Grzywniak z rzutu karnego), by tydzień później pokonać Sokół Smolec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) po trafieniach testowanych Seweryna Raszpli i Rafała Bobińskiego, a także Łużnego oraz trafieniu samobójczym gracza rywali. W zespole Piotra Kupca także jest sporo nowych twarzy. Oprócz wyżej wspomnianych graczy w meczach kontrolnych mogliśmy ujrzeć m.in. Przemysława Madeja, Tomasza Zielińskiego, Mateusza Śleziaka, Tomasza Robaka, Bartłomieja Drozdowskiego, Kamila Kuskę, Marcina Gerlacha, Kornela Kanię, Szymona Matusika czy Daniela Malczyka.

Skałki przed sezonem zagrają jeszcze m.in. z Nysą Kłodzko, Spartą Ziębice oraz Zdrojem Jedlina-Zdrój.

Do czwartoligowych rozgrywek przygotowuje się też Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Podopieczni Grzegorza Czachora pierwszy mecz kontrolny rozegrają dopiero we wtorek. Rywalem Piławianka Pilawa Górna. Już dziś wiele wskazuje jednak na to, że w Zamku też dojdzie do roszad kadrowych. Wyróżniający się w ubiegłym sezonie Gerlach i Robak są blisko dołączenia do Skałek Stolec. W pierwszym tygodniu treningów na zajęciach przy ul. Złotostockiej pojawili się m.in. Marcin Margasiński, który w przeszłości występował już w Zamku, a ostatnio bronił bramki Polonii Bystrzyca Kłodzka, Arkadiusz Ziółkowski i Michał Fitak ze Sparty Ziębice, Łukasz Idzi grający ostatnio w ATS Wojbórz, Kamil Olejarnik ze Ślęży Ciepłowody oraz Seweryn Sarkowicz i Kamil Jelonkowski ze Słowianina Wolibórz. Mówi się też, że Zamek mogą wzmocnić Szymon Markowski (ostatnio Sparta Paczków) oraz Kacper Fedorec (ostatnio Słowianin Wolibórz). Do zespołu ma wrócić także Wiktor Chamerski, występujący ostatnio w Kłosie Laski.

Zamek w okresie przygotowawczym rozegra mecze towarzyskie z Polonią Bystrzyca Kłodzka, Lechią II Dzierżoniów oraz Strzelinianką Strzelin.

em24.pl

64

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszyły piłkarskie przygotowania. Co słychać u naszych czwartoligowców?

  2022-07-19 14:13:35

  gość: ~Nie lubię Krzyśka

  A co z Unia Bardo?

 • 2022-07-19 14:56:21

  gość: ~Stefan

  @~Nie lubię Krzyśka
  Zgłoszona do rozgrywek klasy B

 • 2022-07-19 14:48:06

  gość: ~Stop

  Kogo obchodzi półka nożna na krajowym boisku ???

 • 2022-07-19 15:07:46

  gość: ~kibic

  a chu.j tam z 4 liga, tarnawa nazbierała najemników i bedzie grac o 3 lige...

 • 2022-07-19 15:35:06

  gość: ~NAJEMNIK

  @~kibic
  W LEGI CUDZOZIEMSKIEJ BĘDZIE GRAĆ

 • 2022-07-20 10:13:14

  gość: ~gracz

  @~kibic
  Znowu będziemy w ,,A" klasie i co komu do tego.. szaliki i kubki sie robią na awans bedą..Moc jest

 • 2022-07-20 14:02:28

  gość: ~Hahaha

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-21 15:43:24

  gość: ~Lolo

  @~kibic
  Tarnava będzie wielka,to znaczy na 4 miejscu w bundeslidze jak Artek K,będzie prezesem i trenerem.Do A klasy Tarnawa dojdzie na świętej Nigdy.

 • 2022-07-22 10:58:44

  gość: ~TADEUSZ

  @~Lolo
  Artek już pokazał jak się remontuje boisko :) nigdy więcej takich ludzi w zarządzie, teraz Andrzej i Wojtek robią dobrą robotę

 • 2022-07-22 11:37:45

  gość: ~Wuu

  @~TADEUSZ
  A ty coś zrobiłeś na rzecz klubu? Dałeś pieniądza? Coś pomogłeś? Czy tylko lamentujesz luju i do gadki największy znawca od zarządzania z piwem w ręku????

 • 2022-07-22 17:44:42

  gość: ~TADEUSZ R

  @~Wuu
  TY JESTEŚ ZWYKŁYM SZCZUREM KTÓRY NAWET NIE POTRAFI SIE PODPISAĆ, NO CHYBA ZE STARA TAK CIE SKRZYWDZIŁA ZE PO URODZENIU DAŁA CI IMIĘ "Wuu" NO ALE W SUMIE TO LEPSZE NIŻ "CH.J"
  PO DRUGIE ZROIŁEM WIECEJ IŻ TY, A TY RAZEM ARTKIEM NADAJESZ SIE DO TARCIA CHRZANU...

 • 2022-07-24 10:08:28

  gość: ~Wuu

  @~TADEUSZ R
  Nie pruj się dziadku bo tego Artka i Tarnawe mam głęboko wiesz gdzie. A co do szczura to Ty nim jesteś i się nie pruj lepiej

 • 2022-07-24 15:48:04

  gość: ~Dawny działacz Tarnowianin

  @~Wuu Widze że nowy zarząd Tarnovi tylko lancuje sie wszęszie fotkami i opisuje, co to nie oni i miedzy sobą lajkują pod swoimi fotkami, wpisami. Nikt więcej. I jeden na drugiego nadaje poza plecami. co to jest.nigdy tak nie było. wszystko było zawsze dobrze a tu nagle, jakaś wielka rewolucja tym klubie. co to sie porobiło. ..Nie można sie spodkać i porozmawiać. Jak pamiętam przez tyle lat to Tadziu ,Artur więcej jak 30 lat działali i grali. Byli juniorzy,cału czas przy seniorach. i wszystko było git. A wy teraz znich robicie kozłów ofiarnych jak by byo ich winą że wogule powstał klub. tragedia z wami. Ja wam mówie, jak podziałaćie przez 30 lat lub więcej i założycie juniorów , to możecie ocenic siebie i ich. A nie po puł roku waszej działalnoś. Słysze że przez tyle lat sie nic nie zrobiło co wy przez puł roku zrobiliście. Robicie tylko zamęt wszędzie na wieloletnich porzedników zarządu , graczy i jeżdzicie po Tadziu ikonie Tarnovi, Arturze jak po kupie gnoju. opaiętajce sie. Ja jeszcze przeżyje te 30 lat. Spisze ten wasz sklad zarządu. Jak ładnie opisujecie wszysykich i wszystko. niech wam bedzie.piszćie. Zapamiętajcie sobie. Taka zbieranina zarądu, graczy najemników bez wsparcja juniorów to niema byćia nawet w ,,B" klasach. Odezwe sie do tego zarządu i ocenie was, po 30 latach waszej działalności, jak dożyje. Wstyd mi za was. Do zobaczenia i Powodzenia.

 • 2022-07-25 15:13:28

  gość: ~Hahah

  @~Dawny działacz Tarnowianin
  Piłeś nie pisz :)

 • 2022-07-25 15:50:50

  gość: ~Tarnów

  @~Dawny działacz Tarnowianin
  Największe sukcesy były za czasów Józka Horowskiego,Andrzeja Jurczaka jako prezesów,Jarka Kłapuckiego jako kierownika drużyny i Waldka Tomaszewicza jako trenera.Wygrana b klasy w cuglach i otarcie się o awans do ligi okręgowej w pierwszym roku po awansie do klasy A.Byli juniorzy,którzy byli trzecią siłą w lidze terenowej.Na mecze wyjazdowe jeździło po 50 kibiców,a drużyna seniorska oparta była w 80 procentach na chłopakach miejscowych Te czasy już nie wrócą.Szkoda,ale wszystko w życiu jest możliwe.

 • 2022-07-25 18:08:23

  gość: ~wito

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-25 19:10:58

  gość: ~Tarnów

  @~Dawny działacz Tarnowianin
  Przecież to historia nas oceni a nie Ty Artek.

 • 2022-07-25 12:57:56

  gość: ~Mieszkaniec

  Widzę że były Prezes Tarnovi się jeszcze nie pogodził z porażką brawo Panowie teraz widać że coś się dzieje w Klubie oby tak dalej pełny Szacun pozdrawiam

 • 2022-07-25 18:14:45

  gość: ~wito

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-19 15:43:30

  gość: ~Kibic Zamkovii

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-19 15:58:48

  gość: ~Kibic

  @~Kibic Zamkovii.Jestes albo działaczem tego klubu,albo członkiem nazywanym "piłkarzyną",bo skąd wiesz że klub dopłacał,albo że M.M.dopisywal kilometry? Jeśli ktoś go zaprosił na treningi to znaczy,że to bajki co napisałeś? Bo kto będzie sprowadzał grajka z którym miał już problemy? No chyba że mało poważni działacze,lub mający "nóż na gardle" bo są problemy z "łapaczami".Stawiam na to drugie,a to świadczy o obłudzie działaczy,którzy niechcianego znowu proszą o pomoc.

 • 2022-07-19 16:39:15

  gość: ~Pedro

  @~Kibic Zamkovii
  Racja!Wieksze własne EGO niż cały klub:)Chłopa pogonili z Bystrzycy i teraz Zamek..Dajcie spokój:/ Powrót Księcia:)

 • 2022-07-19 16:49:14

  gość: ~Kibic

  @~Pedro
  Przecież sam od siebie nie przyszedł.Trener i zarząd złożyli mu propozycje.Do kogo więc macie pretensje?

 • 2022-07-19 17:30:09

  gość: ~Kibic Zamkovii

  @~Kibic
  Do trenera i zarzadu ma się rozumieć.

 • 2022-07-20 11:18:46

  gość: ~Policzony

  @~Kibic Zamkovii
  Rozumiem, że jesteś skarbnikiem i masz wgląd we wszystkie wydatki?
  To sprawdź lepiej jakie pieniądze brali zawodnicy pokroju A.M. czy T.R.
  Co by nie mówić o Margasiu to jak już jest w klubie to ma 100% frekwencji na treningach i zawsze można na niego liczyć.

 • 2022-07-19 17:52:08

  gość: ~mieszkaniec

  @ kibic zamkovi
  Brakuje mi słowa przepraszam
  dla zarządu trenera i zawodnika!

 • 2022-07-19 20:51:48

  gość: ~666

  Rozje.ał bardo teraz rozj.bie stolec... On to nawet tarnavie by rozje.ał hahaha masakra.

 • 2022-07-19 21:18:51

  gość: ~Kibic

  @~666
  Kto???

 • 2022-07-19 22:09:08

  gość: ~kibic3

  No to Orzeł może zapisać 10 pkt. po wygranych derbach z oldbojami Skałek 6 a z Zamkiem 4. Nareszcie sport to zdrowie, kibice dojadą rowerami. Kto rozwalił Bardo, przecież wiadomo że trener. Podobno miał odbudowywać.

 • 2022-07-20 11:52:10

  gość: ~Kibic 4

  @~kibic3
  Dopisuj dopisuj , a na koniec wszyscy spotkacie się w lidze okręgowej :)

 • 2022-07-20 14:43:28

  gość: ~Zibi

  Kibic 3 dopisuje,dopisuje.Obyś się na koniec nie zdziwił jak będziesz te punkty podpisywał i co wtedy?

 • 2022-07-20 16:50:50

  gość: ~Ja

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-20 17:26:50

  gość: ~676

  @~Ja
  Wszystko z pieniędzy społeczeństwa. 230tysiecy na ģownianą drużynę... ciekawe kto ich rozlicza z tych pieniędzy że lewe rachunki przechodzą...

 • 2022-07-20 18:39:17

  gość: ~Ja

  @~676
  Orzeszek.Wszedzie robia lewizne.Stowarzyszenie prowadzi pani ze stolca.A skad w gownianym klubie wezma druzyny mlodziezowe.Orzel nie da bo kase zabrali przez karakana z urzedu.

 • 2022-07-20 21:42:24

  gość: ~Zzz

  @~Ja
  Zamiast zrobić z orła 3 ligę i swoim doświadczeniem pomóc to ciągle pod górę. Brawo oby w wyborach się coś zmieniło i skałeczki dostaną 30tysi na A klasę i skończą się wypłaty po 2tysiące i granie za pracę w urzędzie gminy...

 • 2022-07-20 23:15:50

  gość: ~Brawo

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-20 23:22:45

  gość: ~Ks orzeł

  @~Brawo
  A kto tam gra i jest kibicem orła to bejsbol w du.e albo szyszka chociaż nie wyciągną. Dość pierd.lenia o niczym. Tylko Orzeł i jeb.ć tych co chcą mu zaszkodzić.

 • 2022-07-21 06:44:32

  gość: ~Ja

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-26 22:49:23

  gość: ~Prawda

  @~Ja
  Prawda

 • 2022-07-21 08:53:41

  gość: ~Andrzej

  Zamiast się cieszyć z trzech drużyn w powiecie na poziomie IV ligi to siejecie gównoburzę. Pozdrawiam normalnych.

 • 2022-07-21 09:04:23

  gość: ~Zibi

  Panie Andrzeju w pełni się zgadzam.Tylko się cieszyć.Przynajmniej chłopaki mają gdzie grać i nie muszą się tulac po obcym terenie.Tylko się cieszyć,że miejscowi mają aspiracje grać w IV lidze.Powodzenia. Niech wygrywa lepszy.

 • 2022-07-21 14:22:05

  gość: ~Padam

  @~Zibi
  Ty to zawsze byłeś łbem hahaha

 • 2022-07-21 11:15:42

  gość: ~Kibic

  A ja chciałbym porównać tą atmosferę z teraz do tego co będzie za rok,o tej samej porze,w którym miejscu będą ci "nasi" czwartoligowcy.Prawdę powiedziawszy widzę...ciemność.

 • 2022-07-21 11:45:20

  gość: ~Realista

  @~Kibic

  Stolec i Kamieniec będą w mocnej okręgówce, to i tak sukces, szczególnie dla Stolca, który się tułał po A-klasie przez wiele lat. Kamieniec od lat w okręgówce, dalsza historia też wskazuje na sporą ilość sezonów w okręgówce, więc ciemności nie ma. Jedni i drudzy podjęli sportową walkę w lidze, gdzie są skazywane na porażkę, no i okej. Orzeł jak się utrzyma w czwartej lidze to będzie to normalka, jak spadnie, to będzie ogromny wstyd. Od trzeciego na szósty poziom rozgrywkowy w 15 lat...Zamek i Skałki próbując czwartej ligi poza pieniędzmi nie tracą nic, a niektórzy zobaczą cos więcej niż boisko w Byczeniu czy Braszowicach

 • 2022-07-21 12:30:41

  gość: ~Hhhh

  @~Realista
  Zgadza się hierarchiia powiatu powinna być jak kiedyś
  Orzeł 3liga
  Sparta 4liga
  Zamek O
  I reszta po A i B klasach.
  Chodzi o to że burmistrz jako były prezes Orła powinien pomagać a nie robić pod górkę bo zawodników orzeł ma dać i współpracować bo co????

 • 2022-07-21 12:31:02

  gość: ~Czyli można normalnie

  @~Realista
  Dziękuje Ci kimkolwiek jesteś za komentarz na poziomie, bez jadu, zazdrości i nienawiści…
  Zamek i Skalki awans wywalczyły na boisku więc dlaczego nie maja spróbować swoich sił…
  Jak Zamek i Skałki spadną - żadne zaskoczenie… Jak Orzeł będzie w opałach - to już będzie szok …
  Wiec Orły do roboty

 • 2022-07-21 14:40:39

  gość: ~Xxx

  @~Czyli można normalnie
  Kto teraz bedzie placil w orle jak na wies trzeba dac pieniadze A orzel nie ma swoich ludzi.Orzeszek nigdy nie byl dobrym prezesem zniszczyl wszystko.Jak liga bedzie mocna zleca wszyscy na pysk.Wszczegolnosci zamek i skalki ktorzy zabieraja sobie ludzi.Transfery skalek to jakis hit.Niestety orzel tez wyladuje nisko.

 • 2022-07-21 14:50:34

  gość: ~Kibic

  @~Xxx
  Będzie kabaret jak Skałki się utrzymają,a Orły polecą.

 • 2022-07-21 16:56:29

  gość: ~Ciekawski

  @~Kibic
  A kiedy derby gminy ?
  Serce będzie rozdarte- z sympatii Orzeł , zaś w Skałkach wielu znajomych…
  Z chęcią zobaczę meczyk i osobiście się cieszę :)…
  Może padnie rekord frekwencji

 • 2022-07-21 20:12:33

  gość: ~Świadek zdarzenia

  Może ktoś się odniesie do awantury na wczorajszym meczu?? Jak czerwony groził ucięciem funduszy dla orła jak zawodników nie oddadzą????
  Bardzo ładnie bardzo!!! I brawo burmistrzu...

 • 2022-07-21 23:28:46

  gość: ~Ja

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-24 08:41:24

  gość: ~Kibic

  @~Ja
  Byłem na meczu tak powiedział jak nie odda orzeł piłkarzy za darmo to im dotację zabiorą i dadzą do stolca.

 • 2022-07-24 10:05:38

  gość: ~669

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-24 16:59:54

  gość: ~Ja

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-24 17:02:51

  gość: ~Xxx

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-07-26 23:03:19

  gość: ~Xxxx

  @~Xxx
  Rodzinka blokuje komentarze

 • 2022-07-26 23:06:27

  gość: ~Xxxx

  @~Xxx
  Dlaczego niema że Ostaszewski strzelił bramkę liderowi grupy bramę .Junior wychowanek Orła.
  A układy układem szkoda że Orzeł cały czas ma pod górę

 • 2022-07-27 08:16:58

  gość: ~Haha

  ostatnio dodany post

  @~Xxxx
  Nie radzą sobie to zwalasz, że mają pod górkę??

 • 2022-07-26 23:13:42

  gość: ~Ccc

  @~Xxx
  Dlaczego usunieta klika broni

 • 2022-07-26 22:50:22

  gość: ~Prawda

  @~Kibic
  Prawda dużo osób to słyszało tylko niestety to jest klika

 • 2022-07-26 22:51:24

  gość: ~Kibic

  @~Prawda
  Ja też to słyszałem

 • 2022-07-26 22:52:10

  gość: ~Xxxx

  @~Prawda
  Klika blokuje komentarze

 • 2022-07-26 22:52:59

  gość: ~Prawda

  @~Xxxx
  Prawda koli w oczy. orzeł głowa do góry nogami trzymajcie

 • 2022-07-26 23:15:08

  gość: ~Rr

  @~Kibic
  Prawda wiele osób to słyszało. Tylko Marcin zamiecie pod dywan jak wszystko

REKLAMA