Express-Miejski.pl

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Przed policją chciał schować się w krzakach...i zasnął

51-latek kierujący oplem zafirą miał w organizmie ponad 2.6 promila alkoholu fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ponad 2.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna, który kierował oplem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierujący i zadzwonił po policję. 

Do zdarzenia doszło 9 lipca. Świadek zauważył samochód opel zafira, którego kierowca zatrzymał się na poboczu. Kierujący nim był wyraźnie nietrzeźwy. Zgłaszający od razu wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę i zadzwonił po policję.

- 51-latek, który siedział za kierownicą Opla nie zamierzał czekać na przyjazd policji. Uciekł w przydrożne zarośla, gdzie chwilę później został znaleziony. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego tak zmęczył się ucieczką, że zasnął w trawie. Został zatrzymany przez policjantów i przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Teraz 51-latek stanie przed sądem, gdzie oprócz wysokiej kary grzywny, zakazu prowadzenia podjazdów mechanicznych nawet do 15 lat, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca gminy Ziębice, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze i łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Od tego zależeć może czyjeś zdrowie i życie - apeluje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Przed policją chciał schować się w krzakach...i zasnął

  2022-07-11 18:48:48

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  jak można mieć 2,6 promila w wydychanym powietrzu, przecież promile są we krwi

 • 2022-07-12 07:50:23

  gość: ~mnm

  @~Mieszkaniec gminy jakie to ma znaczenia., w wydychanym powietrzu czy we krwi? Pjany to piany. Ukarać a dodatkowo zabrać samochód i na licytacje na skarb państwa. Dość pijaczków na drogach!!!!!!!!!!

 • 2022-07-12 09:08:17

  gość: ~Z NETA

  Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu a zawartość alkoholu we krwi jest taka sama, z tym że oba wyniki są odczytywane w innych jednostkach. 0,5 promila = 0,25 mg. Ważne dla nas powinno być ogólnie przyjęte założenie, że we krwi zwykle znajduje się dwa razy więcej alkoholu niż w wydychanym powietrzu

 • 2022-07-12 09:28:25

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  co to za ochlejmorda?

REKLAMA


REKLAMA