Express-Miejski.pl

Ponad 400 tys. zł na remont lokali komunalnych. Gmina podpisała umowę z fundacją Leroy Merlin

Gmina Bardo podpisała umowę grantową z fundacją Leroy Merlin na remont trzech lokali komunalnych na terenie gminy fot.: UMiG Bardo

7 lipca burmistrz Krzysztof Żegański podpisał z Fundacją Leroy Merlin umowę grantową o wartości przeszło 400 tysięcy złotych na remont trzech lokali komunalnych.

Jest to największa darowizna, jaką udało się pozyskać gminie Bardo.

W ramach realizowanej umowy fundacja sfinansuje kompleksowy remont lokali, wykona wszystkie niezbędne instalacje, wyposaży lokale w meble oraz niezbędny sprzęt AGD.

Warunkiem otrzymania darowizny było dopełnienie wszelkich formalności związanych z remontem oraz deklaracja udostępnienia czasowo lokali na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Fundacja niemal niezwłocznie rozpocznie prace, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec sierpnia bieżącego roku.

em24.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 400 tys. zł na remont lokali komunalnych. Gmina podpisała umowę z fundacją Leroy Merlin

  2022-07-09 09:59:17

  gość: ~taki tam

  i bardzo dobrze że wyremontują,narazie zamieszkają Ukraińcy,a póżniej pewien pan wykupi je dla siebie,a co jak się ma 7 mieszkań,można przytulić następne,kto zgadnie kim jest ten tajemniczy pan ????

 • 2022-07-09 15:21:23

  gość: ~takitam

  Przypomnę może panu burmistrzowi, że Leroy Merlin NADAL nie wycofał się z Rosji, czyli wspierają wojnę Putina przeciwko Ukrainie.

  Zapewne dlatego ktoś z tego za_sranego Leroy Merlin wpadł na pomysł tzw. "ocieplania wizerunku" jednocześnie na tym zarabiając.

  W tym calu założyli fundację, co to niby ma kogokolwiek wspierać, a chodzi po prostu a pieniądze, czyli bynajmniej nie jest to dobre serce, tym bardziej że:

  Cytaując za portalem dlahandlu.pl :
  //// Decathlon, Leroy Merlin i Auchan poinformowały, że nie zamierzają wycofać się z Rosji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Co więcej, Leroy Merlin zamierza poszerzyć swoją ofertę w Rosji.
  logo-head
  Wszystkie trzy sieci sklepów należą do jednego, francuskiego holdingu i wszystkie zamierzają kontynuować swoją działalność w Rosji, mimo tego, że rosyjskie wojska m.in. mordują cywilów, kobiety i dzieci w Ukrainie. Co więcej, jak informuje RIA Novosti - „Leroy Merlin po odejściu niektórych firm jest otwarte na zwiększenie dostaw i rozszerzenie asortymentu”.

  Po opublikowaniu informacji o pozostaniu na rynku rosyjskim wszystkich trzech firm należących do rodziny Mullieza, ich polskie profile społecznościowe zapełniły się negatywnymi komentarzami rozczarowanych internautów. Polskie oddziały firm w komunikatach zamieszczonych w mediach społecznościowych poinformowały, że nie mają wpływu na decyzje podejmowane przez centrale. ///


  ========
  Tak że Mili Państwo .... "współpraca" pomiędzy Leroy Merlin , a burmistrzem, moim zdaniem polega na tym, że ci pierwsi hipokryci i pomagierzy Putina mogą sprzedawać w Polsce jednocześnie udając "dobrego wujka" , a ten drugi udaje, że to też jego zasługa, fotografując się z tymi hipokrytami.

  Doprawdy, .... żenujący spektakl.

 • 2022-07-09 18:45:34

  gość: ~Bardzki dobrobyt

  @~takitam
  I bardzo dobrze, że szuka się wszelkich okazji by pozyskać środki. A ciekawe, czy powyżsi hipokryci sami nie dokonują zakupów w LM?! Bardeczko i maluczcy w nim mieszkający pieniacze. Żenada!

 • 2022-07-09 18:56:28

  gość: ~mieszkaniec

  @~takitam
  A ty jadąc samochodem, pociągiem czy autobusem nie wspierasz Putina ? Przecież jak na razie ropę mamy z Rosji.A gaz , na czym gotujesz ? Ogólnie mam wrażenie ,ze ty powinieneś /powinna je,,,bnąć się w łeb.

 • 2022-07-10 12:13:38

  gość: ~takitam

  @~mieszkaniec


  Kolego .... Ty chyba żyjesz na innej planecie.

  Otóż NIE BIERZEMY JUŻ z Rosji ani gazu, ani ropy.
  Pozostał zdaje się tylko jeszcze jeden kontrakt na węgiel i owszem, nie musimy tego węgla brać, ale .... zapłacić i tak trzeba, więc lepiej go jednak wziąć.
  Jednak jak ten kontrakt się zakończy, to nie będziemy kupować węgla z Rosji.

  Oczywiście ... rosyjskie surowce są najtańsze i są najbliżej, więc patrząc z czysto ekonomicznego punktu widzenia, powinniśmy nadal kupować od Rosji właśnie, ale .... ekonomia nie zawsze jest najsensowniejszym rozwiązaniem.

  Trzeba patrzeć szerzej i dalej, a to oznacza, że NIE MOŻEMY wspierać Rosji po tym co Rosjanie zrobili na Ukrainie, bo po prostu następni w kolejce po Ukrainie może być Polska.

  Jeśli tego nie rozumiesz, to ty powinieneś /powinna je,,,bnąć się w łeb.

 • 2022-07-10 13:33:48

  gość: ~mieszkaniec

  @~takitam
  Jesteś niedouczony zatem nawet jak jebniesz z się w łeb niczego nie zmieni.A tak a propos skąd mamy taraz gaz ? Jaki był(jest) powód konfliktu U vs FR ?

 • 2022-07-10 14:01:14

  gość: ~takitam

  @~mieszkaniec


  gość: ~mieszkaniec napisał/a:
  /// A tak a propos skąd mamy taraz gaz ? ///
  /// Jaki był(jest) powód konfliktu U vs FR ? ///
  /// Jaki był(jest) powód konfliktu U vs FR ? ///

  Ruscy (a konkretnie Putin) w marcu tego roku ogłosili, że płatność ma być realizowana w rublach, bo oni tak chcą, pomimo iż w kontrakcie na dostawę był zapis o płatności w dolarach.

  Nikt (oprócz oczywiście Niemców) nie miał zamiaru dostosowywać się do ogłoszeń Putina, więc .... 27.04.2022 Rosja zakręciła kurek z gazem do Polski (i nie tylko do Polski).


  a skąd mamy teraz gaz ?

  NA PEWNO nie z Rosji.

  Gaz (płynny) jest dostarczany przez gazoport od przeróżnych dostawców z całego świata, chociaż większość z USA.

  Owszem, jest to DROŻSZY gaz niż rosyjski, ale ... za niezależność się płaci.
  ... a powód konfliktu ?

  Kogo to teraz obchodzi.
  Fakty są jakie są, a są takie, że to Rosja napadła na Ukrainę, a nie odwrotnie.
  Rosja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Polski i to ... też są fakty.
  Nie widzę zatem powodu do płaczu nad rozlanym mlekiem i analizowania powodów jego rozlania.
  Mleko się rozlało i koniec.

  Jak myślisz, dlaczego takie kraje jak Szwecja i Finlandia chcą do NATO ?
  Poczuły się zagrożone ze strony USA czy jednak mimo wszystko ze strony Rosji.
  Ruskim po prostu nie pykło z tą Ukrainą.
  Miałoby być szybko, a Ukraińcy mieli witać kwiatami "bohaterską" armie rosyjską.
  Ruscy po prostu sądzili (i nadal sądzą) , że Ukraina należy do Rosji.
  Ukraińcy tak nie myślą i dlatego obserwujemy to co obserwujemy.
  Teraz ruscy nadal ciągną tę idiotyczną wojnę, TYLKO DLATEGO żeby Putin nie stracił tzw. twarzy, czyli albo odniosą jakiś znaczący sukces żeby Putin ogłosił Rosjanom, że po coś ta wojna była potrzebna, albo ta wojna potrwa jeszcze kilka lat ZUPEŁNIE BEZ SENSU.

  Uważam, że Polska (mimo wszystko) stoi po właściwej stronie tego konfliktu.

  ... a Twoje inwektywy w stosunku do mnie ani mnie ziębią ani grzeją, aczkolwiek nie za dobrze to świadczy o piszącym jeśli używa inwektyw w stosunku do kogoś z kim dyskutuje.

  ... jednak (póki co) .. Polska to wciąż w miarę wolny kraj, więc pisz sobie co chcesz i jak chcesz.

 • 2022-07-10 14:06:42

  gość: ~mieszkaniec

  @~takitam
  Mów dalej telewizorem , zaoszczędzę na prądzie :Lipiec 2017r. : "Kaczyński o Ukrainie: z Banderą do Europy nie wejdziecie. - Wspieramy niepodległość Ukrainy, rozwój demokracji w tym kraju, jednak nie zrezygnujemy z upominania się o prawdę - podkreślał wtedy Kaczyński."
  Co sie zmieniło?

 • 2022-07-10 14:48:32

  gość: ~plus

  @~takitam Marzy ci sie powtówieloletnie kary pozbawienia wolności.

  Ogółem w II RP ukraińscy nacjonaliści przeprowadzili 63 zamachy na polityków i urzędników administracji, w których zginęło 36 Ukraińców, 25 Polaków, 1 Rosjanin i 1 żyd. Wymienię tylko kilka.

  --- 25 września 1921 roku UWO (Ukraińska Wojskowa Organizacja) dokonała we Lwowie nieudanego zamachu na Józefa Piłsudskiego, w wyniku czego ranny został wojewoda lwowski K. Grabowski.

  --- 15 października 1922r. zamordowano prof. Sydora Twerdochliba, ukraińskiego pisarza i tłumacza literatury polskiej. Zginął z rąk UWO za krzewienie idei zgodnego współżycia Polaków i Ukraińców.

  --- 05 kwietnia 1924r. członek UWO próbował zamordować we Lwowie prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego. Prymitywnie skonstruowana bomba jednak nie wybuchła.

  --- 19 października 1926r. zamachowiec zamordował kuratora Okręgu Lwowskiego Stanisława Salińskiego. Wiele wskazuje na to, że mordu dokonał Roman Szuchewicz, obecnie 'bohater Ukrainy'.

  --- W 1929 roku usiłowano dokonać zamachu na ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego.

  --- 29 sierpnia 1931r. zamordowano posła Tadeusza Hołówkę, orędownika polsko-ukraińskiego porozumienia.

  W zamachach ginęli też policjanci, strażnicy, a nauczyciele polscy i mieszkańcy wsi podlegali ciągłemu zastraszaniu. Dokonano w sumie tysięcy podpaleń i różnych aktów sabotażu na obiekty państwowe. Dzisiaj widzimy, że to był tylko wstęp do ludobójstwa, dokonanego w czasie okupacji niemieckiejrka ?

 • 2022-07-10 15:50:41

  gość: ~mieszkaniec

  @~takitam
  Z tobą to jest taki kłopot, że wydaje ci się , ba wierzysz w to ,że jesteś wszechwiedzący. Jakikolwiek temat by tu nie poruszono to ty jak niekontrolowana erupcja wulkaniczna musisz się wyp..ierdzieć.
  Nauka dawno już udowodniła że człowiek rodzi się jako tabula rasa.
  Natura "na dobry początek" wyposaża go jedynie w odruchy bezwarunkowe więc wszystkiego ponad odruch kolanowy czy źreniczny, musi się nauczyć.
  Wszystkiego. Od rozpoznawania głosu matki po grę na harfie. A umiesz ? Człowiek uczy się na podstawie informacji płynących z otoczenia .To się nazywa socjalizacja lub edukacja. Ta ostatnia właściwa jest społeczeństwom wysoko rozwiniętym .I tu dochodzę do sedna . Mamy na tym portalu kogoś takiego jak „” takitam, który żadnych nauk pochodzących z zewnątrz nie potrzebował albowiem przyszedł na świat z już gotową wiedzą i wyrobionymi opiniami, ale zapewniam że jest to przypadek unikalny na skale planety.
  Wszyscy pozostali zdobywają wiedzę i szlifują kunszt pod wpływem i kierownictwem kogoś z zewnątrz. W przypadku osób parających się sztuką bywa tak że co wrażliwsi jej odbiorcy potrafią identyfikować kto pod wpływem którego mistrza napisał powieść czy skomponował koncert.
  Niestety bywa i tak że ludzie trwają w przekonaniu że ich opinie są skonstruowane samodzielnie tymczasem są całkowicie inspirowane z zewnątrz. Tę kategorię ludzi uważam za najbardziej nieszczęsną a jednocześnie najgroźniejszą dla otoczenia albowiem bywają odbierani jako "autorytety" tymczasem są tylko pudłami rezonansowymi. Ty „takitam” zdecydowanie jesteś nieszczęsnym osobnikiem i raczej zupełnie nie grożnym , ot poświecisz niekiedy światłem odbitym poklepiesz w klawiaturę to co usłyszysz czy obejrzysz w mediach głównego ścieku , nic nadto. Bo też jakim i dla kogo ty możesz być autorytetem . Widzisz ,silisz się na komentatora wydarzeń, a przecież ty je chcesz kreować , a brak podstawowej wiedzy wypełniasz jakimś idiotycznym pustosłowiem vide: gaz ,niezależność kosztuje , następna będzie Polska itp . Z litości już nie będę nakłaniał cię abyś się je.bnął w pusty łeb , tu jedynie lekarz psychiatra i zestaw pigułek jest jeszcze być może w stanie ci pomóć. Użyłem na wstępie słowa w odniesieniu do ciebie „kłopot” , otóż nie wbij się zanadto w dumę, to tylko taka w fraza , mam ciebie i to co wypisujesz głęboko w poważaniu , przez taką miernotę przecież nie popadnę w bezsenność.

 • 2022-07-10 20:41:32

  gość: ~takitam

  @~mieszkaniec

  Kolego mieszkaniec.

  Nie wiem czy zauważyłeś, ale po to istnieje możliwość komentowanie żeby każdy mógł wypowiedzieć się w danym temacie.

  To co ja napisałem (i co zawsze piszę) TO MOJE ZDANIE w poruszanych tematach, a nie prawdy objawione, więc nie wiem skąd u Ciebie takie usilne próby przypisywania mi wymądrzania się.

  Po prostu, moje wpisy to moje opnie w poruszanych tematach i W OGÓLE NIE MUSISZ SIĘ Z TYM ZGADZAĆ.

  Zresztą, Twój wpis (i nie tylko Twój) opiera się głównie na opisywaniu ... mnie i tego co Ci się nie podoba w mojej osobie czy moich opiniach.

  Nie próbujesz polemizować ze mną na zawarty w artykule temat, tylko nadal z uporem godnym osła urządzasz sobie osobiste (moim zdaniem prymitywne) wycieczki nie mające kompletnie nic wspólnego z tematem.

  Oczywiście masz do tego pełne prawo, ale ... czy to coś wnosi do tematu ?

  Jeśli czytasz moje wpisy, to zapewne wiesz, że taka "forma i treść" jaką prezentujesz, to najniższy możliwy sposób dyskusji na wszelkich forach internetowych i w ogóle w dyskusji jako takiej.

  Chętnie podyskutuję z kimkolwiek, ale .... na temat pod którym odbywa się dyskusja.

  Niemniej jednak przypomnę, że nadal możesz sobie pisać co uważasz za stosowne, a Twoje inwektywy (i innych również) wobec mnie, ANI TROCHĘ mnie wzruszają .... po prostu ... przyzwyczaiłem się, że jak komuś brakuje argumentów, to próbuje napluć na interlokutora.

 • 2022-07-14 18:47:17

  gość: ~cud grod

  a co z wyremontowanym mieszkaniem na krakowskiej?tam jest jakis,,dziki,, lokator juz?

 • 2022-07-14 20:16:29

  gość: ~Irek

  @~cud grod
  Nie wiem czy dziki ale ponoć rodzina znowu na swoim

 • 2022-07-14 20:35:16

  gość: ~Rysiek

  ostatnio dodany post

  @~Irek
  Na naszym. Na naszym

REKLAMA