Express-Miejski.pl

Stare sikawki po raz ósmy zagoszczą w Lubnowie

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

W najbliższy weekend na boisku sportowym w Lubnowie odbędzie się 8. Zlot Sikawek Strażackich. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć w akcji dawny strażacki sprzęt.

W rywalizacji będzie można zobaczyć zarówno zmagania doświadczonych strażaków, jak i tych nieco mniej. W sobotniej rywalizacji 40+ w rozwinięciach bojowych z wodą wystąpi kilkanaście doświadczonych siedmioosobowych drużyn męskich lub mieszanych z terenu Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Z kolei w niedzielę zjedzie się kilkanaście sześcioosobowych drużyn z Czech, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny z zabytkowymi sikawkami, niektóre nawet w starodawnych strojach i będą rywalizować w dwóch konkurencjach: turniej sikawek (tor przeszkód z wykorzystaniem starodawnego sprzętu strażackiego oraz sikawek strażackich) oraz drużynowe przeciąganie węża. Tu również woda będzie się lać na różne sposoby.
 
Atrakcji i emocji nie zabraknie zarówno uczestnikom jak i kibicom. Strażacy-ochotnicy z Lubnowa zapraszają do odwiedzania bufetów oraz na zabawy taneczne z Marcinem "Puzonem" Sawiczem.
 

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Stare sikawki po raz ósmy zagoszczą w Lubnowie

  2022-07-07 10:44:57

  gość: ~Sik

  Te strażaki to chłopy jak się patrzy to i sikawki tyż mają jak się patrzy. Woda na przód. No to sik. Do zobaczenia,sikawkowy rota pierwsza.

 • 2022-07-07 19:24:48

  gość: ~Niss skisł

  ostatnio dodany post

  Jak mi moja sikawka dobrze stwardnieje to też się pojawie to se posikamy.

REKLAMA