Express-Miejski.pl

Oficjalne nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach [foto]

Oficjalne nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach odbyła się uroczystość nadania szkole nowego sztandaru. 

Honorowy patronat nad uroczystością objął Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Obchody rozpoczęła msza święta celebrowana przez księdza dziekana Ryszarda Słowiaka. W koncelebrze uczestniczyli księża z parafii, do których należą uczniowie naszej szkoły: ks. Marian Chomiak, ks. Antoni Drwiła, o. Wiesław Rymarczyk oraz ks. Adrian Fajkowski i ks. Wojciech Sulima - absolwenci Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach. 

W trakcie mszy sztandar – w obecności całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości - został poświęcony. Następnie w pochodzie, przy dźwiękach Górniczej Orkiestry Dętej ze Złotego Stoku wszyscy przemaszerowali do budynku szkoły. Tam rozpoczął się kolejny etap uroczystości. Poprowadzili ją opiekunka samorządu uczniowskiego Ewelina Żygadło oraz ucz. kl. VIIC Szymon Placek.

Powitali oni przybyłych gości: Senatora Rzeczpospolitej Polskiej pana Aleksandra Szweda, dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm Damiana Szachniewicza, który reprezentował w tym dniu Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, asystentki parlamentarne Agnieszkę Opyc oraz Justynę Zawiślak, reprezentujące posła Marcina Gwoździa, wicestarostę Waldemara Wieję, radnych powiatu ząbkowickiego, wójta gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego, radnych Gminy Ciepłowody z Przewodniczącym Rady Gminy oraz Rady Rodziców Damiana Cieślika, sekretarz gminy Magdalenę Tęsną- Pitner, wizytator Kuratorium Oświaty  Elwirę Chamczyńską, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, fundatorów sztandaru, zastępcę Komendanta Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich nadkom. Jacka Bednarskiego oraz dzielnicowego Gminy Ciepłowody  Leszka Lipińskiego, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich Tomasza Mądrego, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepłowodach Mirosława Wilka oraz Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzenicach pana Szymona Opiołę, kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Ciepłowody, sołtysów Gminy Ciepłowody, Koło Gospodyń Wiejskich w Ciepłowodach, przedstawicieli Klubu Sportowego Ślęża Ciepłowody, Radę Rodziców, emerytowanych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły przyjaciół, sympatyków, sponsorów szkoły, przedstawicieli lokalnych mediów oraz zgromadzonych uczniów.

Następnie pani Ewelina Żygadło przedstawiła bogatą historię szkoły od 1945 roku aż do dnia dzisiejszego. Prowadząca przypomniała również nazwiska uczących w niej nauczycieli.

Szczególnie wzruszającą chwilą było pożegnanie dotychczasowego sztandaru z nieaktualną już nazwą „Zespół Szkół Samorządowych w Ciepłowodach”, w którego skład wchodziła szkoła gimnazjalna.

Następnie nastąpił historyczny moment. W obecności sztandarów zaproszonych szkół i instytucji Poczet Sztandarowy Komitetu Fundacji Sztandaru wprowadził nowy sztandar. Przedstawiciel Komitetu Fundacji Sztandaru Robert Czerwiński przekazał dyrektor Beacie Lupie nowy sztandar „Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach jako symbol najwyższych wartości – honoru i poszanowania Ojczyzny. Dyrektor oddała go w ręce uczniów, których reprezentował Marcin Idzi - ucz. kl. VIII, sztandarowy Pocztu Sztandarowego.

Sztandar, dzieło sióstr klarysek z Ząbkowic Śląskich, opisała wicedyrektor Barbara Kopij. Po uroczystej prezentacji nowego sztandaru przez Poczet Sztandarowy, przedstawiciele samorządów klasowych i wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, którego treść odczytał przewodniczący SU Adam Wolski:

„My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodachw obecności naszych rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości, naszej Ojczyźnie, Rzeczpospolitej Polskiej i tobie, Szkoło, uroczyście ślubujemy: uczciwą nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i pokojowi, wyrabiać w sobie silną wolę, uczynność, odwagę i prawdomówność okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły,kolegom i koleżankom,strzec honoru i dobrego imienia naszej szkoły, godnie ją reprezentować.”

W dalszej części spotkania zabrali głos zaproszeni goście. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor Beata Lupa oraz wicedyrektor Barbara Kopij złożyły podziękowania na ręce fundatorów sztandaru. Są nimi: Rada Gminy Ciepłowody, Wójt Gminy Ciepłowody pan Łukasz Białkowski, Parafia Rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciepłowodach, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach, Zarząd Trzuskawica Kopalnia Bazaltu w Targowicy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK, Robert Czerwiński - firma Rikogandi, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Henryków, Jarosław Bereziński - Prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej w Przerzeczynie-Zdroju, firma Funke Polska Sp. z o. o. oraz radna Powiatu ZąbkowickiegoTeresa Markowska.

W drugiej części uroczystości uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym. Młodzież ciekawie, z zaangażowaniem opowiedziała o życiu i twórczości naszego patrona Adama Mickiewicza, udowadniając, że utwory wieszcza są nadal żywe, obecne w naszej kulturze masowej. Ucz. kl. VI przedstawili brawurowo zagraną inscenizację ballady „ Pani Twardowska”, dzieci młodsze- inscenizację bajki „Przyjaciele”, a uczennice klas starszych zaprezentowały pokaz gimnastyczny. Uroczystość uświetniły piosenki śpiewane przez szkolny chórek, uczniów kl. III, Aleksandrę Rydz uczennicę klasy VIII oraz ubiegłorocznego absolwenta szkoły Filipa Gryk- Waloszka. Niewątpliwie wzruszającym momentem był zatańczony przez ucz. kl. VIII polonez.
Po zakończonej uroczystości, zaproszeni goście udali się na przygotowany poczęstunek, w trakcie którego mogli zapoznać się z przygotowaną ekspozycją, zwiedzili szkołę oraz złożyli pamiątkowe wpisy w księdze pamiątkowej szkoły.
Ta wspaniała uroczystość na długo zostanie w pamięci jej uczestników i została zapisana na kartach historii Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Oficjalne nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach [foto]

  2022-06-23 14:38:13

  gość: ~ciekawe

  Gratulacje. Pozdrawiam.

 • 2022-06-23 15:22:23

  gość: ~darek

  Można i gratulowac, ale nie zapominajmy kto stworzył tą szkołę która w latach świetności była znana w całym powiecie, składam głęboki szacunek dla wójta pana Jana Bajtka który stworzył tą szkołę, gdzie nie było jeszcze dostępnych pieniedzy z UE, panie Janie jeszcze raz szacunek dla pana za to ile pracy i serca włożył pan w powstanie szkoły i wielu rzeczy w tej gminie.

 • 2022-06-23 16:03:42

  gość: ~ciekawe

  @~darek
  Zdaje się że przed Bajtkiem ktoś zaczął, chyba Noszczak czy jakoś tak. Męczył się oj meczył się, zaczął. Szkoła była w Cieplowodach i gdzieś na wiosce ,bida z nędza, na 2 zmiany. Bajtek to lata 90.

 • 2022-06-24 00:37:08

  gość: ~Rty

  @~darek
  Tak to prawda, cały powiat wychwalał wójta Bajtka za to jaką stworzył wspaniała szkołę,przez długi czas szkoła była wzorem dla innych szkół faktycznie szacunek mu się należy za to

 • 2022-06-24 20:12:28

  gość: ~ Marazm i stagnacja

  W Ciepłowodach nic się nie dzieje, czasem igrzyska.... ale mamy zmianę.

 • 2022-06-24 20:14:46

  gość: ~Gospodarz

  @~ Marazm i stagnacja
  Dzieje się w końcu i Wójt będzie miał dom :)

 • 2022-06-25 08:50:47

  gość: ~Tubylec

  ostatnio dodany post

  @~ Marazm i stagnacja
  Jak już mowa o igrzyskach to bal samorządowca to z jakich środków był organizowany ?

 • 2022-06-24 20:19:10

  gość: ~Rolnik

  Za Bajtka to przynajmniej o gminie było słychać, szkoła, kanalizacja, drogi, chodniki itp. a dotacji takich jak dziś nie było.

 • 2022-06-24 20:22:04

  gość: ~Fachowcy

  A w urzędzie coś załatwić, bezcenne.

 • 2022-06-24 20:46:18

  gość: ~Brawo logika

  Szkoła zasługa Bajtka, ale sztandar Białkowskiego i to jest sukces.

 • 2022-06-25 02:18:21

  gość: ~Prawda

  @~Brawo
  Zgadza się, to wójt Bajtek stworzył szkole i wiele innych rzeczy w tej gminie, zrobił to dla mieszkańców żeby ludziom żyło się łatwiej a nie dla sławy

REKLAMA