Express-Miejski.pl

Do mieszkańców gminy Ziębice trafiają kolejne granty

Realizacje wykonane przez grantobiorców fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już 2,1 mln zł unijnych środków trafiło w tym roku do mieszkańców gminy Ziębice z tytułu rozliczonych wniosków o płatność za wymianę źródeł ogrzewania.

Pieniądze te pochodzą z realizacji projektu pn. „Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii w Gminie Ciepłowody i Gminie Ziębice - projekty grantowe dotyczące zwalczania emisji kominowej”.

Urząd Miejski w Ziębicach podpisał do tej pory 110 umów na dofinansowanie inwestycji mieszkańców. 81 osób już złożyło wnioski o płatność, które można złożyć po zrealizowaniu inwestycji. 73 wnioski już zostały rozliczone. Wartość jednego grantu w Gminie Ziębice nie może przekroczyć 35 tys. zł, a kwota ta może stanowić maksymalnie 85 proc. wartości inwestycji.

Beneficjenci na terenie gminy Ziębice najczęściej wymieniają stare piece węglowe na pompy ciepła, piece na biomasę i gaz. Dodatkowo inwestują w fotowoltaikę, która zasila nowe źródła ciepła. Nabór do tego projektu zakończył się w sierpniu ubiegłego roku.

Oprócz tego w tym roku Urząd Miejski w Ziębicach udzielił też 40 dotacji w kwocie 10.000 zł na wymianę starych pieców. Większość umów już została zrealizowana. Nabór do tego programu prowadzony jest każdego roku w okolicach marca. To daje łącznie 2,5 mln zł, które trafiły w tym roku do mieszkańców gminy na modernizacje ogrzewania.

Gmina Ziębice

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do mieszkańców gminy Ziębice trafiają kolejne granty

  2022-06-20 20:24:23

  gość: ~takitam

  Właśnie przed chwilą rozmawiałem z kolegą o tym dofinansowaniu do pomp ciepła.

  Wystąpił o takie dofinansowanie i powiedział, że gdyby wiedział ile z tym pitolenia i papierologii, to dałby sobie z tym spokój, ale że miał koleżankę która mu pomogła w wypełnieniu TONY PAPIERÓW, to przeszedł to wszystko, ale tylko dlatego, że właściwie gdyby nie ta koleżanka, to już dawno straciłby cierpliwość do udowadniania, że nie nie jest wielbłądem.

  Mówił, że chodziło TYLKO o pompę ciepła, a papiery zajęły cały segregator gruby na 4 centymetry.

  Dodatkowo i tak miał szczęście, bo cudem znalazł się w gronie szczęśliwców dla których starczyło pieniędzy.
  Okazuje się bowiem, że dla połowy starających się, po prostu zabrakło kasy, a trzeba wiedzieć, że wygląda to tak, że za swoje pieniądze kupujemy co trzeba (tu pompa ciepła), po czym dopiero wtedy staramy się o dofinansowanie i jeśli kasy zabraknie (a zdecydowaliśmy się na pompę TYLKO dlatego że to dofinansowanie miało być), to zostajemy z pompą której NIE KUPILIBYŚMY NIGDY gdyby tego dofinansowywania nie było.

  Brawo rząd, brawo samorząd, niech żyje socjalizm.

 • 2022-06-21 07:37:03

  gość: ~ziębiczanin

  @~takitam
  Jak długo musisz pracować na 35 tysięcy?

 • 2022-06-21 10:41:58

  gość: ~takitam

  @~ziębiczanin

  Po pierwsze, to jest DOFINANSOWANIE, a nie sfinansowanie całości.

  Po drugie, na początek sam musisz wyłożyć CAŁOŚĆ KWOTY, a dopiero później starać się o dofinansowanie które albo dostaniesz albo nie.

  Wreszcie po trzecie, dlaczego ja ze swoich podatków mam DOPŁACAĆ komukolwiek do czegokolwiek ?

  Wygląda na to, że ten który mieszka gdzieś w jakimś małym mieszkanku i ledwo wiąże koniec z końcem, DOPŁACI (bo w końcu też podatki płacić musi) komuś kto postawił sobie dom i bynajmniej nie musi wiązać końca z końcem na ...... np. pompę ciepła dla niego, albo .... fotowoltaikę.
  Natomiast sam NIGDY z tego nie skorzysta, bo po kiego c h u j a mu pompa ciepła w wynajmowanym mieszkaniu czy też fotowoltaika na nie swoim dachu ?

  Poza tym, rzeczona pompa ciepła, to wcale nie są znowu takie małe koszty użytkowania, wić po c h u j biednemu takie ustrojstwo ? ..... ale .... z jego podatków "szczodre" państwo dopłaci komuś kto ma dom i bynajmniej stać go na pierwotny zakup.

  Brawo ... PiS-owska komuna.

 • 2022-06-21 12:01:38

  gość: ~kik

  ostatnio dodany post

  Beneficjenci utajnieni. Numerek i nikt nie wie kto został obdarowany.

REKLAMA