Express-Miejski.pl

Festiwal Erasmus w Szkole Podstawowej nr 2

Festiwal Erasmusa w Szkole Podstawowej nr 2 fot.: SP nr 2 w Ziębicach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w Festiwalu Erasmus.

We wtorkowym festiwalu udział wzięli m.in. Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic, Agnieszka Świdzińska, przewodnicząca Rady Rodziców, Andrzej Regner, Dyrektor GCEiS, Mateusz Geroń, dyrektor ZCK, Bogusława Kołsut, dyrektor SP w Henrykowie, Wiktor Ochał, radny Rady Miejskiej oraz rodzice wspomagający realizację projektów.

Uczestnicy festiwalu obejrzeli prezentacje na temat realizacji dwóch projektów Erasmus+ „Coding in a cultural Europe” oraz „Steam around us” oraz wzięli udział w kahoocie na temat Erasmusa. Po wypełnieniu ankiety dotyczącej Erasmusa uczestnicy losowali nagrody z pomocą uczennic Leny i Marysi, a także mieli okazję zrobienia zdjęcia w erasmusowej fotobudce, za co odpowiedzialna była Zuzia i Wiktoria.

Uczniowie klas 7: Dominika, Maciek i Marysia opowiedzieli o swoich doświadczeniach i wspomnieniach związanych z wyjazdami i przyjaźniami zawartymi podczas realizacji projektów. Dużą popularnością cieszyły się stanowiska prowadzone przez dwóch Michałów, którzy przeprowadzili pokaz pojazdu zbudowanego z klocków lego. Chętni kodowali na tabletach za pomocą scratcha wspierani przez Julkę, Lenę, Nikolę, Elizę i Milenę. Oliwia i Pola zaprezentowały pracę z bee-botami. Dwóch chłopców o imieniu Kuba pokazywało jak zrobić baterię z cytryny, Maja z Alą grały z chętnymi w koło fortuny na temat Erasmusa, a dwie Julki malowały dzieciom twarze nie zapominając o logo Erasmusa.

- Projekty Erasmus, mimo perturbacji z pandemią i konieczności rezygnacji z pewnych elementów, udało się zrealizować. Za to należą się podziękowania zarówno dyrekcji, nauczycielom i uczniom. Duże brawa należą się tym uczniom, którzy pod okiem wspomagających ich nauczycieli pani Marzenie Tworek i panu Radosławowi Banaszkowi przedstawiali swoje umiejętności na kilku stanowiskach - informują organizatorzy wydarzenia.

Gmina Ziębice / Ewa Nenkin SP nr 2 w Ziębicach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Festiwal Erasmus w Szkole Podstawowej nr 2

  2022-06-20 20:29:14

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Nareszcie coś sensownego, ale .... to tylko jednostkowe wydarzenie.

  Przydałby się CAŁY PROGRAM edukacyjny skupiający się na nauczaniu kodowania już od klas początkowych, a wszystko żeby było skorelowane z możliwością dalszego rozwoju w tym względzie po ukończeniu szkoły podstawowej.

  Mimo wszystko .... BRAWO za ten projekt.

REKLAMA