Express-Miejski.pl

Zakończenie rewitalizacji oficyny południowej pałacu Marianny Orańskiej i oficjalne otwarcie [video]

Zakończenie rewitalizacji oficyny południowej pałacu Marianny Orańskiej fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Miniony tydzień upłynął w Kamieńcu Ząbkowickim pod znakiem 150-lecia Pałacu Marianny Orańskiej oraz Święta Tulipanów 2022.

=Szczególnym akcentem był wernisaż wystaw „Stroje Marianny Orańskiej” oraz „Życie i działalność Marianny Orańskiej”. Obie ekspozycje, podarowane przez Fundację Marianny Orańskiej oraz Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce, znalazły miejsce w zrewitalizowanych właśnie wnętrzach oficyny pałacowej. Było to możliwe dzięki dużemu wsparciu, jakie gmina pozyskała realizując transgraniczny projekt polsko-czeski wraz z gminami Złoty Stok i Bila Voda.

Pierwsi odwiedzający mogli wejść w te miejsca i oglądać obie prezentacje w minioną niedzielę. Byli wśród nich goście z Holandii. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem skali i jakości wykonanych prac renowacyjnych, które diametralnie zmieniły wygląd i funkcjonalność tej części pałacu.

- Zachęcam do obejrzenia kolejnej relacji z jakże udanego tegorocznego Święta Tulipanów i zapraszam do odwiedzania pałacu i parku - pięknych krajobrazowo miejsc Kamieńca Ząbkowickiego. 150-lecie Pałacu Marianny Orańskiej było nie tylko świętowaniem, ale nade wszystko kolejnym etapem historii tego niezwykłego miejsca na mapie Dolnego Śląska, Polski i Europy - mówi burmistrz Marcin Czerniec.

Zakończenie rewitalizacji oficyny południowej pałacu Marianny Orańskiej:

UMiG Kamieniec Ząbkowicki

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zakończenie rewitalizacji oficyny południowej pałacu Marianny Orańskiej i oficjalne otwarcie [video]

  2022-05-13 14:07:08

  gość: ~WTF

  Fotograf zamiast pokazać efekty rewitalizacji to co robi? WTF ? jeśli w tvp jest propaganda to jak nazwać te wszystkie artykuły na EM i DOBIE?

 • 2022-05-13 19:02:58

  gość: ~Marzec

  ostatnio dodany post

  @~WTF i znowu żal pewną część ciała ściska. Można działać . Można!!! Efekty pracy widać. Brawo Samorząd , brawo Burmistrz!!!!!!!

REKLAMA