Express-Miejski.pl

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Wydarzenie zostało zorganizowane po dwóch latach przerwy. Fundatorem pucharów i medali był burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec, natomiast sponsorami rowerów dla najlepszych zawodników turnieju wśród uczniów w grupie starszej i młodszej oraz nagród i słodkości dla wszystkich uczestników były kamienieckie firmy oraz właściciele sklepów i zakładów usługowych.

Nad przebiegiem całego turnieju, który odbył się 25 kwietnia, czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym. Rywalizacja zawodników była na wysokim poziomie. O zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica punktów.

I miejsce w grupie młodszej (kl. IV-VI) zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim: Gabriela Rozmis, Maria Sokołowska, Antoni Rosikoń-Ferenc, Szymon Piątkiewicz. II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.

W grupie starszej (kl.VII – VIII) I miejsce zajęła drużyna w składzie: Filip Hercuń, Łukasz Klak, Artur Plejewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawodników przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy. II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie starszej został Sebastian Hefka (SP nr 2), a w grupie młodszej Szymon Piątkiewicz (SP nr 1).

Finał strefowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym odbędzie się 14 maja w Wałbrzychu.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

    2022-05-12 13:53:22

    gość: ~obiektywny

    ostatnio dodany post

    Dobrze, że poinformowali o tm wszystkie szkoły!!!

REKLAMA