Silver Run ponownie w Bardzie. Znamy najlepszych

Silver Run ponownie w Bardzie. Znamy najlepszych fot.: Ultima Sport

23 kwietnia w Bardzie odbyła się kolejna edycja zawodów biegowych Silver Run. Łącznie na starcie trzech dystansów stanęło ponad 100 biegaczy.

Na najdłuższym dystansie 21 km zwyciężył Maciej Terka z Drezdenka, który pokonał dystans półmaratonu w czasie 1h 30 min i 2 sek. Drugą lokatę zajął Jerzy Ponikiewski z Gubina (czas: 1h 33 min 27 sek), a trzeci był Marcin Kułakowski z Jedliny-Zdroju, osiągając czas 1h 35 min i 47 sek. W kategorii kobiet triumfowała Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wielkopolskiego (czas: 1h 37 min i 10 sek) przed Katarzyną Iwanciów z Dzierżonowa (czas: 1h 51 min 18 sek) oraz Katarzyną Plewą ze Stronia Śląskiego (czas: 1h 56 min 41 sek).

Na dystansie 12 km najlepszy był Robert Sadzik z Barda, któremu pokonanie trasyzajęło 54 min i 2 sek. Drugi był Tomasz Kowal z Jaszkowej Dolnej, który do zawodnika gospodarzy stracił półtora minuty. Trzecie miejsce w kategorii OPEN bez podziału na płeć zajęła Karolina Bilawa z Międzyrzecza, która jednocześnie okazała się najszybszą panią (czas: 1h 1 min 53 sek). Trzecim mężczyzną, który przekroczył linię mety był Aleksander Berg z Kłodzka (czas: 1h 2 min i 34 sek). Podium w kategorii kobiet uzupełniły: Joanna Ressel z Polanicy-Zdrój (czas: 1h 16 min i 37 sek) oraz Justyna Kubicz z Ząbkowic Śląskich (czas: 1h 24 min i 41 sek).

Dystans 5 km najszybciej pokonał Bartłomiej Szpargała z Dzierżoniowa, który na mecie zameldował się po 25 min i 31 sek. Minutę i pięć sekund później na metę wpadł Jarosław Olszewski z miejscowości Kozy, a podium uzupełnił Grzegorz Szczepański z Czarnego Boru (czas: 27 min 23 sek.). Wśród kobiet wygrała Ewa Karatków z Radkowa przed Małgorzatą Szal z Polanicy-Zdrój (czas: 34 min i 2 sek) i Pauliną Strzelec z Kamieńca Ząbkowickiego (czas: 37 min i 8 sek).