Express-Miejski.pl

Rozdano Ząbkowickie Krzywe Wieże. Sprawdź laureatów i wyróżnionych za 2021 rok! [foto]

Ząbkowickie Krzywe Wieże - gala wręczenia statuetek za 2021 rok fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

22 marca w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbyła się siódma gala Ząbkowickich Krzywych Wież. Wręczono doroczne wyróżnienia burmistrza w siedmiu kategoriach.

Ząbkowickie Krzywe Wieże to prestiżowe wyróżnienie burmistrza Ząbkowic Śląskich. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim uhonorowanie osób, przedsiębiorców, organizacji oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Ząbkowice Śląskie.

Nagrodą dla laureatów tradycyjnie była statuetka symbolizująca ząbkowicką Krzywą Wieżę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali największą podobiznę zabytku, osoby wyróżnione nieco mniejszą.

Statuetki wręczali burmistrz Marcin Orzeszek, Andrzej Dominik - przewodniczący rady miejskiej oraz Dorota Sierka - wiceprzewodniczącej rady miejskiej. Galę uatrakcyjniły występy przygotowane przez: Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego WiekuChór Gminny „Musica Cordium” oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury SAK.

Galę poprowadził Radosław Tarach z Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki.

 Przedsiębiorca Roku:

Multiagencja CONDITORto firma z 25-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej oraz jedna z największych multiagencji w Polsce. Zaufanie, kompetencje, relacje i doświadczenie to jedyne, solidne fundamenty, bez których nie da się przetrwać w świecie ubezpieczeń. Mówią o sobie: Tworzymy firmę rodzinną opartą na tych 4 filarach. Od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo związane jest z Ząbkowicami Śląskimi, a w 2016 roku zakończono remont obecnej siedziby przy ulicy Legnickiej 1. Firma zatrudnia 75 osób. Przeprowadzili dla Pracowników cykl szkoleń rozwojowych UNICON, uruchomili program skierowany dla uczniów ostatnich klas ząbkowickich szkół ponadpodstawowych CONDITOR StartUp. Mając na uwadze zdrowie mieszkańców Ząbkowic Śląskich- na budynku centrali zamontowali detektor airly, który na bieżąco, w czasie rzeczywistym wskazuje jakość powietrza.

Wyróżnienie otrzymały: kwiaciarnia Dolce Vita oraz Studio Figura.

Kultura i Sztuka:

Stowarzyszenie Animatorów Kultury SAK w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. W 2021 roku wystawione zostały spektakle: Inka i Hejt oraz Dziesiąty Elf. Stowarzyszenie zorganizowało także uliczne kolędowanie pt. Kolędnicy z ulicy. Od samego początku istnienia działają krzewiąc kulturę w naszym mieście.

Wyróżnienie otrzymały: Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Chór Gminny Musica Cordium.

Nauczyciel na medal:

Ewa Żurek - jest nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich. Dba o wysoką jakość zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Stosuje innowacyjne metody i formy pracy. Twórczo odnosi się do realizacji programu. Samodzielnie przygotowuje i projektuje pomoce dydaktyczne wzbogacając swój warsztat pracy. Wykazuje aktywność w doskonaleniu zawodowym. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie „Organizacji i zarządzania w oświacie”. Pozyskuje sponsorów zarówno na rzecz klasy, szkoły (komputery, sprzęt RTV) a przede wszystkim uczniów. Wraz z rodzicami swoich uczniów odnowiła swój gabinet. Zabiega o estetyczne wyposażenie i urządzenie klasy. Ze swoimi wychowankami prowadziła akcję ekologiczną – zbiórka, segregacja i sprzedaż surowców wtórnych.

Wyróżnienie otrzymały: Urszula Gołek  - nauczyciel wspomagający w klasach integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Agnieszka Jabłońska - nauczycielka j. angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2

Uczeń na medal:

Zuzanna Cisak - uczennica kl. VIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich. W ciągu 7 lat dała się poznać jako osoba, która zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły. Zuzia prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią. Godnie reprezentuje klasę i szkołę w konkursach i olimpiadach, aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły, klasy i miasta. Zawsze służy pomocą, szanuje poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie innych osób. Godnie i kulturalnie zachowuje się w szkole i poza nią. Szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły. Zawsze zdyscyplinowana i odpowiedzialna za powierzone obowiązki. Od 5 lat jest zawodniczką Akademii Piłki Nożnej Orzeł w Ząbkowicach Śląskich. Jej sukcesy potwierdza fakt, że Ślęza Wrocław ubiega się o jej powołanie do kadry. Wspomaga czynnie WOŚP, niejednokrotnie prowadziła imprezy uświetniając je swoim pięknym głosem. Corocznie bierze udział w akcji Szlachetnej Paczki działając na rzecz potrzebujących. Jest wzorem do naśladowania.

Wyróżnienia otrzymały: Zofia Zmarlak - uczennica kl. 8B Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich oraz Martyna Jędryczko - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w miejscowości Zwrócona.

Sport i kultura fizyczna:

Bogusław Magrel – alpinista, prezes Polskiego Związku Alpinistycznego. Zdobył 4 ośmiotysięczniki: Mount Everest, Manaslu, Czo Oju, Sziszapangma. W Alpach dokonał 186 wejść na 4-tysieczniki. W 2019 roku nominowany do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” w kategorii „wyjątkowy wyczyn” za uratowanie życia 4 alpinistom. Bogusław Magrel w kwietniu 2021 roku wspiął się na największy szczyt Ziemi, czyli Mount Everest. Dokonał tego jako jedyny Polak w sezonie 2021. Wejście odbyło się przy pomocy butli tlenowej, ale w małym zaledwie dwuosobowym zespole z Nepalczykiem Kamsingi Sherpa. Na szczycie powiewała ząbkowicka flaga. Po powrocie do kraju w Ząbkowickim Ośrodku Kultury i Turystyki zorganizowana została prelekcja na temat wyprawy.

Wyróżnienia otrzymały: Marlena Gąsienica (Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinakai oraz Martyna Dobrowolska (lekkoatletyka)

Działalność społeczna:

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „ INTEGRACJA” - działa od ponad 20 lat. Jest ono odpowiedzią na potrzebę integracji mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie  i ich rodzin z różnymi niepełnosprawnościami w jedną wielką „ rodzinę”. Od kilku lat realizuje zadanie publiczne pod nazwą „ Ja też potrafię”, w ramach którego odbywają się m.in. systematyczne zajęcia świetlicowe, terapeutyczne, różnego rodzaju zajęcia ruchowe (  hipoterapia, wyjścia na basen, masaż klasyczny). Stowarzyszenie organizuje ciekawe wyjazdy  metodyczno-turystyczne, imprezy okolicznościowe, zabawy taneczne. W 2020 roku Stowarzyszenie obchodziło XX-lecie swojej działalności, które było okazją do podsumowania i pokazania działań, które zapewne są  potrzebne  w naszym lokalnym środowisku.

Wyróżnienia otrzymały: Klub Seniora „Przyjaciele” oraz Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym – Osiedlowy uśmiech

Ząbkowiczanin Roku:

Jerzy Piotrowski ratownik medyczny, od 1991 roku insturktor pierwszej pomocy, w 1994 roku założył pierwszą w Polsce Rejonowe Centrum Edukacji Pierwszej Pomocy. Od 1995 roku prowadził Młodzieżową Grupę Ratowniczą, która zajmowała najwyżej miejsca w turniejach w Europie. Od 1995 roku prowadzi szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla przedszkoli, szkół oraz dla dorosłych.

W 1997 roku był zaangażowany w akcję Powódź, niosąc bezpośrednią pomoc dla 1415 rodzin przez 14 miesięcy. Od drugiego do 22. finału główny organizator finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich, od 23. do 30 finały współorganizator finałów. Organizator Młodzieżowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, programu Ratowniczek dla maluchów, projektu pn. Bezpieczny Powiat Ząbkowicki, organizator Ząbkowickich Konfrontacji Ratowniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

em24.pl

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozdano Ząbkowickie Krzywe Wieże. Sprawdż laureatów i wyróżnionych za 2021 rok! [foto]

  2022-03-22 20:56:37

  gość: ~kol

  bez komentarza..

 • 2022-03-22 20:59:59

  gość: ~Prestiż

  Niby ta statuetka jest prestiżowym wyróżnieniem burmistrza. niezłe kółko różańcowe. DOBREJ ZABAWY!!

 • 2022-03-22 21:00:39

  gość: ~Zenek

  W Ziębicach przyznawano " Bramę Paczkowską ", ale się zawaliła.

 • 2022-03-22 21:03:28

  gość: ~Katarzyna

  Brawo Zuzia !!! Ogromne gratulacje dla Zuzanny i jej rodziców.

 • 2022-03-22 21:31:27

  gość: ~ząbkowiczanka

  Są wśród nas tacy, którzy zasługują na wyróżnienie i w tym roku wyróżniono właśnie tych. Gratuluję, zasługujecie na to za swoje zaangażowanie, osiągnięcia, postawę. W przyszłym roku (jak dożyjemy) też może zasłużymy. Mam taką nadzieję...

 • 2022-03-22 22:03:23

  gość: ~Ben Akiba

  Kruk krukowi oka nie wykole. Może niech burmistrz i świta nazwie ten pseudokonkurs Ząbkowickie Krzywe Wieże WZAJEMNEJ ADORACJI. Coś jakby z Rossmana Vaselin Intensive.

 • 2022-03-22 23:20:14

  gość: ~Autor

  Nie znam kryteriów przyznawania nagród przedsiębiorca ale to jest jakaś parodia a Orzeszek nie zna firm z powiatu i realiów byle fotę zrobić z byle kim

 • 2022-03-23 09:24:51

  gość: ~ja

  @~Autor

  a co ma powiat do gminy cymbale?

 • 2022-03-23 19:07:30

  gość: ~Alo

  @~ja
  Tyle wspólnego co ty z nagrodą

 • 2022-03-22 23:31:45

  gość: ~Autor

  Ja patrząc jak ciężki był okres przetrwania firm z powodu covid a teraz dołożenia kosztów dodatkowo firmą polskim ładem Morawieckiego mam w tyle te nagrody i ustawione wręczania jeśli cudem kiedykolwiek by chcieli mi wręczyć dostali by informacje odmowną ale znów ktoś tam w UMiG znajdzie firmę zastępczo do zdjęcia

 • 2022-03-23 07:47:30

  gość: ~ło matko

  @~Autor
  wstawaj . zesrałeś się

 • 2022-03-23 12:13:03

  gość: ~Podmiot Liryczny

  @~Autor
  Nie podniecaj się tak, pewnie żyjesz jak pączek w maśle.

 • 2022-03-23 21:04:58

  gość: ~Qkiz

  Proponuję nowy konkurs pn. ZŁOTY CZOPEK. Podawajcie kandydatury.

 • 2022-03-24 07:52:10

  gość: ~ło mato

  @~Qkiz
  Jestes pierwszym kandydatem.

 • 2022-03-24 20:36:59

  gość: ~mieszkaniec

  pamiętacie mieszkańcy 10 lat temu??,burmistrz głośno się chwalił,że dobrze sprzedał obiekty po Sądzie,Liceum,po
  d

 • 2022-03-24 20:48:40

  gość: ~rysiek baranowicz

  cenzura przerwała,ponownie piszę i pytam p.burmistrza,co dalej ze sprzedanymi obiektami jak obiekt sądu,stare liceum,czy dworzec autobusowy,przy sprzedaży było głośno i optymistycznie,a jak jest dzisiaj????obraz nędzy i rozpaczy,tak samo jak ta firma,obecnie w upadłości,więc nowe igrzyska burmistrza,to duża działka na końcu ul Wrocławskiej za stacją Orlen,p.burmistrzu jaki nowy makaron na uszy????

 • 2022-03-24 22:08:33

  gość: ~Bob

  ostatnio dodany post

  @~rysiek baranowicz
  Jaka firma w upadłości ?

REKLAMA