Express-Miejski.pl

Jest szansa na ogromne wsparcie na dalszą rewitalizację pałacu Marianny Orańskiej

Ambitne plany na dalszą rewitalizacją Pałacu Marianny Orańskiej fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kwota, o jakiej poinformował burmistrz Marcin Czerniec sięga nawet 85 mln zł.

Kamieniec Ząbkowicki jest wśród miejsc, jakie już obejmuje Program Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Podczas spotkania samorządowców z ministrem Dworczykiem w Warszawie, które miało miejsce na początku tygodnia, podana została informacja, że Gmina Kamieniec Ząbkowicki może otrzymać kolejne i bardzo duże wsparcie na dalszą rewitalizację Pałacu Marianny Orańskiej.
 
- Zawrotna kwota w wysokości 85 mln zł pozwoliłaby odbudować część wewnętrzną głównej bryły pałacu – przede wszystkim zawalone stropy poszczególnych pięter i wież, klatki schodowe oraz wykonać nowa stolarkę okienną w całym pałacu. W połączeniu z tym, co od 2012 roku już wykonaliśmy, zabytek znaczący na mapie Dolnego Śląska, Polski i Europy, stałby się znów perłą - mówi Marcin Czerniec, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego.
 
Szef kamienieckiego urzędu podkreśla, że wiele ambitnych i kosztownych planów samorządów małych gmin znalazło teraz bardzo dobry klimat na szczeblu rządowym. - Za tę otwartość, szczególnie dla Gminy Kamieniec Ząbkowicki, bardzo dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morwieckiemu oraz Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi. Myślę, że wyrażam opinię wielu osób, że współpraca samorządu i rządu, choć wymaga obustronnego zrozumienia, przynosi od kilku lat wymierne efekty - dodaje Marcin Czerniec.

UMiG Kamieniec Ząbkowicki

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jest szansa na ogromne wsparcie na dalszą rewitalizację pałacu Marianny Orańskiej

  2022-01-21 15:29:57

  gość: ~kiedy to się skończy

  Przestańcie już nas okradac i rujnowac kraj poprzez kupowanie sługusów!!!Wyprodukujcie 500 mln jako nagrodę za honorowe patronaty, bulwary i inne lizace tyłki pomysły, a co tam...niech bułka w sklepie bedzie za to po 50 zł a mleko za 100. Ta produkcja pieniedzy, strata wartości kieruje nas w przepaść!!! czym tu sie chwalić

 • 2022-01-21 22:05:30

  gość: ~mnm

  @~kiedy to się skończy
  Człowieku ! Ileż to żółci nagromadziło się tobie ! To nie jest zdrowe. A d.... boli, bo kto wie czy prawica nie wygra po raz trzeci wybory. No i pozostaniesz z tym pytaniem. Jak to twoja wątroba wytrzyma ? Hi, hi,hi

 • 2022-01-23 01:21:06

  gość: ~Sdrs

  @~mnm
  Ty chyba w szafie śpisz! Jak będą głosować takie ćwierćmózgi jak ty to pewnie prawica wygra. Tylko że ty dalej będziesz zapierdalał za miskę ryżu. W d..ie ci warczy i weź się schowaj

 • 2022-01-23 05:57:35

  gość: ~Atir

  Nie ma co się oszukiwać burmistrz remontuje pałac prawowitym spadkobiercom rodzinie Hohenzollernów biorąc za to bardzo wysokie wynagrodzenie .
  Niemcy po wojnie opuszczając ukryli albo zabrali księgi wieczyste w procesie sądowym o zwrot prawowitym właścicielom pałacu Gmina przegra zostaną nam mieszkańcom i przyszłym pokoleniom długi i kredyty zaciągnięte przez burmistrza do spłacenia i trzym tu jest się cieszyć .
  Gdzie są miejsca pracy dla mieszkańców i przyszłych pokoleń panie burmistrzu nie ma i nie będzie bo zaczął się nowy porządek świata i nadchodzą nowe fale epidemii .

 • 2022-01-23 12:45:45

  gość: ~Atir

  ostatnio dodany post

  To jest wina burmistrza i rady że ten remont pałacu przebiega w ślimaczym tempie kosztem mieszkańców .
  Państwo Niemieckie jest bogate i łoży pieniądze na ratowanie Niemieckich zabytków na Dolnym Śląsku przykładem może być wieś Krzyżowa koło Świdnicy gdzie powstało Międzynarodowe Centrum Konferencyjne .Dlaczego burmistrz rada nie stara się o pieniądze na remont Niemieckiego Pałacu od Państwa Niemieckiego skoro to jest Niemieckie Dziedzictwo kulturowe .
  Burmistrz i rada doprowadzili do tego ,że nie ma pieniędzy na życie kulturalne mieszkańców ,nowych miejsc pracy przyszłości na lepsze życie .
  Uprawia się propagandę sukcesu aby utrzymać się u władzy i prześladować ludzi o odmiennych poglądach mający wiedzę i wykształcenie .

REKLAMA