Express-Miejski.pl

Strażacy z Henrykowa będą mieli nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Mercedes powędruje do Krzelkowa

Mercedes Atego, którym strażacy-ochotnicy z Henrykowa od 2009 roku wyjeżdżają do akcji, po otrzymaniu nowego pojazdu zostanie przekazany do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzelkowie fot.: OSP Henryków

Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie doczeka się w 2022 roku nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Jednostka jako jedyna z terenu powiatu ząbkowickiego znalazła się na liście 32 jednostek z województwa dolnośląskiego przewidzianych do otrzymania dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2022 roku.

Lista została dziś zatwiedzona przez Macieja Wąsika - sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do 456 jednostek OSP w całym kraju trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie pojazdy. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.

Więcej szczegółów o specyfice nowego pojazdu wkrótce.

Aktualnie na wyposażeniu OSP Henryków znajduje się średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego oraz lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Ford Transit. Ten pierwszy po otrzymaniu nowego pojazdu zostanie przekazany strażakom-ochotnikom z Krzelkowa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie od lat jest zrzeszona w strukturach KSRG. Jest prężnie działającą jednostką, która każdego roku notuje około 70-80 interwencji.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy z Henrykowa będą mieli nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Mercedes powędruje do Krzelkowa

  2022-01-19 22:43:33

  gość: ~Kamil

  Dofinansowani? a resztę kto zapłaci przecież to ogromne kwoty

 • 2022-01-19 23:11:41

  gość: ~Parkaj

  @~Kamil
  mają kasę chłopaki to zapłacą

 • 2022-01-19 23:40:01

  gość: ~Mieszkaniec

  I to jest prawidłowa kolej rzeczy tym co działają i mają więcej wyjazdów należy się coś nowego po tylu latach ale i chłopaki z Krzelkowa nie będą marudzić bo bez gwiazdy nie ma jazdy jeszcze długo będzie wszystkim służył

 • 2022-01-20 02:29:16

  gość: ~No i

  ostatnio dodany post

  Szkoda ze nie do starczówka :) tam rasowi podpalacze traw przydałyby się dwa wozy

REKLAMA