Express-Miejski.pl

Miała blisko dwa promile. W takim stanie „opiekowała się” kilkumiesięcznym dzieckiem

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Niemal dwa promile alkoholu w organizmie miała kobieta, która opiekowała się swoim kilkumiesięcznym dzieckiem. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

16 stycznia policja została poinformowana, że matka będąca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu opiekuje się małym dzieckiem. Dzielnicowi niezwłocznie udali się na miejsce interwencji, gdzie szybko ustalili, że opiekę nad kilkumiesięcznym dzieckiem sprawowała matka, która miała niemal 2 promile alkoholu w organizmie. - Na szczęście dziecku nic się nie stało jednak dla jego dobra zostało przekazane pod opiekę pogotowia opiekuńczego. Teraz sprawą zajmuje się sąd. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz ograniczenie lub odebranie władzy rodzicielskiej - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok sytuacji, w której mamy podejrzenia, że w danej rodzinie dzieje się coś złego, dochodzi do przemocy, czy też niewłaściwej opieki nad dziećmi. - Reagujmy zawsze w tego rodzaju sytuacjach, powiadamiajmy odpowiednie służby. Każdy sygnał o pijanych rodzicach opiekujących się dziećmi jest błyskawicznie sprawdzany przez policjantów. Gdy się potwierdza, najmłodsi otoczeni są natychmiast troskliwą opieką, zaś wobec dorosłych wyciągane są konsekwencje - dodaje policjantka.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA