Express-Miejski.pl

Intensywne opady śniegu i silny wiatr. Konar drzewa spadł na samochód osobowy [foto]

Konar drzewa spadł na jadący samochód osobowy. Osobie podróżującej pojazdem na szczęście nic się nie stało. W wyniku zdarzenia uszkodzony został przód auta fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pozrywane linie energetyczne, powalone drzewa oraz trudne warunki do jazdy - to efekt przechodzącego frontu atmosferycznego, który ok. godz. 13 wkroczył na teren powiatu.

Po godz. 13 na drodze powiatowej nr 3174D między Jaworkiem a Sieroszowem konar drzewa spadł na jadący samochód osobowy. Osobie podróżującej pojazdem na szczęście nic się nie stało. W wyniku zdarzenia uszkodzony został przód auta. Na miejscu działali strażacy, którzy usunęli konar drzewa z pojazdu.

Interwencje odnotowali również m.in. strażacy z Kamieńca Ząbkowickiego II, Czerńczyc oraz Stolca. Działania zastępów z tych jednostek dotyczyły zabezpieczenia miejsc, gdzie na skutek silnego wiatru pozrywane zostały linie energetyczne i telekomunikacyjne. Do takich uszkodzeń doszło w Czerńczycach oraz Niedźwiedniku. Strażacy usuwali także drzewa powalone na jezdnię. Interweniowali na drodze między Kamieńcem Ząbkowickim a Stolcem oraz dwa razy w Czerńczycach. Jedno zgłoszenie dotyczyło uszkodzenia połaci dachu na budynku, do którego doszło w Wigańcicach.

Kilkudziesięciominutowe bardzo silne porywy wiatru wraz z intensywnie padającym śniegiem to wynik chłodnego frontu atmosferycznego, który z bardzo dużą prędkością przemieszczał się z północy i północnego-zachodu na południowy-wschód kraju. Formacji liniowej z wbudowaną linią szkwałową towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru połączone z opadami deszczu, krupy śnieżnej oraz samego gradu. Do godz. 12 w całym kraju strażacy interweniowali ponad trzy tysiące razy. Najwięcej, bo 852 zgłoszenia, otrzymali w województwie mazowieckim. 479 interwencji miało miejsce w woj. łódzkim, 406 w woj. zachodniopomorskim, 347 w woj. wielkopolskim, 331 w woj. kujawsko-pomorskim, 312 w woj. pomorskim. 182 zgłoszenia dotyczyły w woj. warmińsko-mazurskiego, a po 74 woj. podlaskiego i woj. lubuskiego.

Intensywne opady śniegu, jakie przeszły nad powiatem ząbkowickim spowodowały chwilowe utrudnienia w ruchu. Największe z nich, ze względu na natężenie ruchu, zauważalne były na krajowej ósemce na wysokości Zwróconej. Obecnie ruch odbywa się tam płynnie.

IMGW już wczoraj dla całego kraju wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia związane z silnym wiatrem. Dziś zostało ono zaktualizowane do drugiego stopnia. Dla województwa dolnośląskiego ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do godz. 17, jednak po przejściu frontu w najbliższych godzinach podmuchy wiatru będą słabnąć.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA