Express-Miejski.pl

Remont za blisko 400 tys. zł. Zdewastowana wieża widokowa w Grodziszczu zyskała drugie życie

Remont za blisko 400 tys. zł. Zdewastowana wieża widokowa w Grodziszczu zyskała drugie życie fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Grodziszczu (gm. Stoszowice) dobiegły końce prace renowacyjne pawilonu przy wieży widokowej. 5 stycznia dokonano odbioru zadania.

Gmina sukcesywnie od 2018 roku realizowała kolejne etapy odbudowy zdewastowanego obiektu wieży widokowej. Łączny koszt realizacji wyniósł 395 tys. zł przy dofinansowaniu na poziomie 345 tys. zł. Odbioru prac dokonali: Jędrzej Musiał - inspektor Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Paweł Gancarz - wójt gminy Stoszowice, Marcin Józefiak - przeowdniczący rady gminy Stoszowice oraz Piotr Sawicki - sołtys Grodziszcza.

- Tym sposobem grodziszczański park zyskał niesamowitą atrakcję, a my kolejną zabytkową perełkę na mapie naszej gminy. Mam nadzieję, że efekt tych prac będzie cieszył nas jak najdłużej i nikomu nie przyjdzie na myśl, żeby coś dewastować. Koniec prac nie oznacza, że już opuszczamy park. W tym roku będziemy realizować kolejny etap ścieżek parkowych, których zwieńczeniem będą elementy małej architektury jak ławki, altana czy kładki. Do tego zestawu dorzucimy coś jeszcze specjalnego, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili Wam niespodzianki - informuje wójt Paweł Gancarz.

Prace renowacyjne pawilonu przy wieży widokowej przeprowadziła lokalna firma Ogólnobudowlana Twój Dom Dariusza Majkrzaka.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Remont za blisko 400 tys. zł. Zdewastowana wieża widokowa w Grodziszczu zyskała drugie życie

  2022-01-12 20:27:19

  gość: ~Piotr

  Jak rządziło PO z PSL nie było żadnych dotacji A teraz Gancarz się chwali co robi Panie wojcie jak by nie PIS nie zrobił by pan nic bo jesteś Pan nieudacznik PSL owski

 • 2022-01-12 20:43:48

  gość: ~xxx

  @~Piotr Cieszmy się, że kolejny obiekt został uratowany i cieszy oko. Czy to ważne, PIS czy PO? Wszystko ze wspólnych pieniędzy. Dla nas i przyszłych pokoleń :)

 • 2022-01-12 21:39:03

  gość: ~Ak

  Ale wójt nic nie zrobił

 • 2022-01-13 09:33:57

  gość: ~Zna

  @~Ak

  A kto ogarnął przetarg? Urzędnicy, których zatrudnia wójt. Podobnie podpisanie umowy etc.

 • 2022-01-13 18:00:17

  gość: ~Mieszkanka Mikołajowa

  Dobrze że dbamy o zabytki ale kiedy mamy drogę w Mikołajowie jak w średniowieczu to chyba niedobrze - WSTYD p .WÓJCIE

 • 2022-01-13 18:50:07

  gość: ~Sołtys

  W imieniu swoim i Mieszkańców Grodziszcza przychylam się do prośby Pana Wójta, aby nie dewastować zarówno wyremontowanej wieży, jak i parku. My ze swojej strony postaramy się zadbać o ład w tym pięknym miejscu

 • 2022-01-19 08:34:20

  gość: ~Mieszkanka Budzowa

  ostatnio dodany post

  Nie ważne PO, PSL dajcie spokój. Nie obrażajcie Wójta po co to tutaj. Kultura, kultura osobista kochani się kłania. Fajnie, że wieża jest w takim stanie, co tam będzie wie może ktoś? Cieszy oko mieszkańcy Grodziszcza pewnie zadowoleni, że taką perełkę mają.

REKLAMA


REKLAMA