Express-Miejski.pl

Wyrzucała śmieci do lasu. W worku policjanci znaleźli jej dane osobowe

Kobieta przyznała się do zaśmiecania terenu. Została ukarana wysokim mandatem i zobowiązana do posprzątania śmieci fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

5 stycznia ząbkowiccy dzielnicowi ustalili i ukarali kobietę, która od dłuższego czasu zaśmiecała tereny zielone w gminie Ząbkowice Śląskie.

Mimo ciągłych apeli o ochronę przyrody, niektórzy wciąż swoje śmieci wywożą do lasu, na tereny zielone, pola i łąki tworząc dzikie wysypiska. Policjanci stale walczą z osobami odpowiedzialnymi za tak bezmyślne pozbywanie się odpadów. Ząbkowiccy dzielnicowi w ostatnich dniach pociągnęli do odpowiedzialności i ukarali kobietę, która od jakiegoś czasu z terenów zielonych w gminie Ząbkowice Śląskie uczyniła sobie prywatne śmietnisko.

- Po udaniu się na miejsce, gdzie według zgłoszenia miały znajdować się śmieci funkcjonariusze wśród odpadów znaleźli rzeczy, które dały podstawę na sprawne wytypowanie sprawcy. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi pojawili się na terenie posesji ustalonej osoby. Zaskoczona wizytą policjanta kobieta przyznała się do nieodpowiedzialnego zachowania. Sprawczyni została ukarana wysokim mandatem oraz zobowiązała się posprzątać śmieci, których wcześnie w sposób niezgodny z prawem się pozbyła - informuje Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Policjantka dodaje, że osoby będące świadkami w procederze wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach powinny poinformować o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę policji. - O ile to możliwe należy zapisać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawcę, jak chociażby rejestracja samochodu. Przydatny byłby również materiał video lub zdjęcia. Pomocne może być również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można przekazać również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - przypomina funkcjonariuszka.

Zgodnie z art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń za zaśmiecanie gruntów polnych grozi kara grzywny do tysiąca złotych. W przypadku gdyby zanieczyszczenie środowiska powodowało zagrożenie dla życia, zdrowia człowieka, to konsekwencje prawne mogą być bardziej surowe i sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyrzucała śmieci do lasu. W worku policjanci znaleźli jej dane osobowe

  2022-01-10 11:17:05

  gość: ~Ll

  Cały las nie suka sprząta

 • 2022-01-10 11:23:42

  gość: ~KARDYNAŁ WYSZYŃSKI

  W końcu wzięli się za coś pożytecznego.
  Lepiej żeby grzebali w śmieciach, niż żeby wypisywali mandaty za brak maseczek.

  Znacznie bardziej szanuję taką pracę.

 • 2022-01-10 11:34:42

  gość: ~Maksiu

  Dojebać dziw...ce niech płaci syfiara.

 • 2022-01-10 13:25:53

  gość: ~Jarek

  To zwierzęta w tym lesie więcej rozumu posiadają niż niektórzy ludzie....

 • 2022-01-10 13:39:11

  gość: ~bb

  co kieruje ludzmi??? przeciez do chu..j..a niewazne ile smieci wyprodukujesz i tak tyle samo placisz , nie rozumiem

 • 2022-01-10 22:23:12

  gość: ~Aaa

  @~bb
  To napisz cwaniaku gdzie ma oddać połamany zderzak, lub szybę samochodową. Przecież płaci.

 • 2022-01-10 22:31:12

  gość: ~Cwaniak

  @~Aaa kolego na ulicy legnickiej jest sortowania śmieci...I tam wystarczy to wyjechać A nie kur... do lasu ... ludzie czy wy kurw..a wylaczyliscie myślenie??

 • 2022-01-14 13:59:18

  gość: ~Aaa

  ostatnio dodany post

  @~Cwaniak
  Zatem jedz i sprawdź a nie bzdury piszesz. Tego na Legnickiej nie przyjmą.

 • 2022-01-14 09:22:04

  gość: ~Marzena

  @~Aaa
  Zderzak na gabryty a szybe potłuc i do pojemnika na szkło. Wystarczy przeczytać że zrozumieniem co i jak segregujemy. Albo poprostu zadzwonić do pszok i zapytać.

 • 2022-01-14 13:58:05

  gość: ~Aaa

  @~Marzena
  No to spróbuj a zobaczysz. Samochodówki nie gdzie nie oddasz, a co do szyby to stluczke do zmieszanych dajemy. Somochodowych szyb jednak również nie oddasz.

 • 2022-01-12 10:38:53

  gość: ~Pan burmistrz

  To zapewne szklarusy. A tak mi się podobają chłopaki stamtąd. Szkoda. Trzeba będzie zaorać trochę huty.

REKLAMA